Керівництво телеканалу ТВі не з’являється на судові засідання у справі невиплати заробітної плати працівникам

tvi mic

 
21 жовтня в Голосіївському районному суді м. Києва під головуванням судді С. В. Ладиченко відбулось перше судове засідання по суті за позовом НМПУ в інтересах члена профспілки Віктора Козмуляка до ТОВ «Інфо24», які володіють ліцензією телеканалу ТВі. Предметом позову було встановлення факту трудових відносин та стягнення заборгованості по заробітній платі.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Незалежної медіа-профспілки України.

Історія з паном Козмуляком доволі типова для телеканалу ТВі. Журналіст Віктор Козмуляк на роботу був прийнятий за «усним трудовим договором» з 2013 року. Відповідно й приступив до виконання своїх обов’язків, однак, як з’ясувалось згодом, жодного запису у трудовій книзі та Наказу про працевлаштування не було. Згодом керівництво телеканалу заявило, що Віктор Козмуляк на телеканалі не працював і відмовилось виплатити йому заробітну плату. В процесі судового засідання були оголошено позовні вимоги та допитано свідків. Представники ТВі на судове засідання не з'явилися.

«Випадок з Віктором Козмуляком не поодинокий, - коментує ситуацію заступник голови НМПУ, ст. юристконсульт Олександр Тарасов, - менеджмент «Інфо24» в особі пана Урбанського та його попередників систематично порушував трудове законодавство, оформлюючи працівників без запису у трудову. Таким чином, керівництво каналу, скоріш за все, переслідувало подвійну мету - ухилитись від сплати податків та поставити працівників у «кабальну» залежність, зробити їх соціально незахищеними. Однак директорат не врахував тієї обставини, що відповідно до чинного КЗПП, трудовий договір вважається укладеним і коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи (ч.4 ст.24 КЗПП). Саме фактичне допущення до роботи на каналі «Інфо24» Віктора Козмуляка й підтвердили сьогодні свідки». Наступне судове засідання призначено на 10.11 на 16.30.

Окрім того, на сьогоднішній день Голосіївським райвідділом міліції порушено кримінальне провадження за ст.172 КК України (Грубе порушення законодавства про працю), ст.175 КК України (Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат).

Нагадуємо, що 27 березня 2015 року звільнені працівники телеканалу ТВі звернулися до НМПУ з проханням юридичного захисту своїх трудових прав у зв’язку із багатомісячною фінансовою заборгованістю перед журналістами та свавіллям керівників. Медіа-профспілка погодилася виступити на захист працівників.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.