​Боротьба САП проти Господарського суду Києва за Запорізький титано-магнієвий комбінат

25 січня 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подала новий позов щодо розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» до Господарського суду міста Києва. Про це повідомляє на своїй сторінці ФБ прес-служба САП, повідомляють «Конфлікти і закони».


Спеціалізована антикорупційна прокуратура ініціює розірвання договору про заснування товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (ЗТМК) та повернення комбінату повністю до державного управління. Для цього в грудні 2016 року САП подала до Господарського суду міста Києва позовну заяву з вимогою розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат». Проте суд незаконно двічі відмовив у розгляді справи по суті без належного повідомлення прокурора по справі.

Для уникнення затягування розгляду справи (у випадку оскарження відмови розгляду справи Господарським судом міста Києва) після оплати нового судового збору та повернення матеріалів з Господарського суду міста Києва 25 січня 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура подала новий позов щодо розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

Як Господарський суд міста Києва незаконно двічі відмовляв в розгляді резонансної справи:

14 грудня 2016 року САП подає позов з погодженим рапортом про сплату мита (звичайна процесуальна практика, в судах від прокуратури приймають рапорти, поки прокурор не надає платіжне доручення в строк до 5 днів). 16 грудня прокуратура сплатила мито і 21 грудня оригінал платіжного доручення було відправлено до суду. Проте суд 16 грудня без повідомлення прокуратури - навіть більше, обманюючи прокуратуру телефоном, що слухання ще не призначено! - проводить засідання і відмовляє в розгляді справи. Ухвала з порушенням закону була оприлюднена лише 27 грудня (а не наступного дня після винесення рішення), так прокуратура дізналась про повернення позову.

Для того, щоби не платити збільшене державне мито з нового року (у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати) прокурор повторно звернувся з позовом 30 грудня 2016 року. До позову була прикладена завірена копія платіжного доручення, оскільки оригінал суд ще не повернув поштою. Однак суд 10 січня безпідставно і без участі та повідомлення прокуратури (знову!) виносить ухвалу про повернення позову з-за того, що нібито не сплачено судовий збір. Рішення виставляється в реєстр 13 січня, тільки тоді САП дізнався про ухвалу.

Довідково по суті справи:

Реалізовуючи конституційні повноваження прокурора з представництва інтересів держави, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) до Господарського суду міста Києва подано позовну заяву з вимогою розірвання договору про заснування товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (ЗТМК).

Встановлено, що в 2013 році на виконання постанови Кабінету Міністрів України, за результатами проведеного конкурсу, Фондом державного майна України (ФДМ України) з переможцем – офшорною компанією TOLEXIS TRADING LIMITED (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group, з метою нібито залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва, укладено договір про заснування ТОВ «ЗТМК».

Згідно досягнутих домовленостей, ФДМ України до статутного капіталу новоствореного суб’єкта передано цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні Державного підприємства «ЗТМК». Компанією TOLEXIS TRADING LIMITED здійснено вклад у грошовій формі в сумі 110 млн. доларів США, який мав ВИКЛЮЧНЕ цільове призначення, а саме для фінансування модернізації виробництва зі встановленими строками упродовж 2013 – І кварталу 2015 років.

Незважаючи на те, що частка держави в ТОВ «ЗТМК» складає 51% (контрольний пакет), фактично підприємство передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, яким більшість із залучених інвестицій РОЗТРАЧЕНО на погашення раніше створених заборгованостей ДП «ЗТМК» за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group.

У подальшому ці кошти виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм.

При цьому, на модернізацію виробництва, що було головною метою створення підприємства з недержавною часткою, фактично було спрямовано ЛИШЕ 20 млн. грн.

Відтак, враховуючи свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) ініційовано розірвання вищевказаного договору про заснування ТОВ «ЗТМК» та повернення комбінату повністю до сфери державного управління.

Нагадуємо, що 14 листопада 2016 року до суду направлено обвинувальний акт стосовно директора даного підприємства, яким здійснено розтрату зазначених інвестицій в сумі 492 млн. грн.

Господарський суд Києва. Фото «Конфлікти і закони»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.