​До ВРП надійшло повідомлення 11 суддів окружного адміністративного суду міста Києва про тиск з боку ГПУ та НАБУ

31 липня 2019 року до Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя від суддів окружного адміністративного суду міста Києва Арсірія Р.О., Келеберди В.І., Погрібніченка І.М., Шулежка В.П., Амельохіна В.В., Клименчук Н.М., Кузьменка В.А., Огурцова О.П., Кузьменко А.І., Літвінової А.В. та Вовка П.В., які вважають, що дії та заяви керівництва Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро України становлять загрозу незалежності судової системи України та є посяганням на її безсторонність та неупередженість, повідомляє «Судова влада України».


Судді зазначають, що 26–27 липня 2019 року у приміщеннях окружного адміністративного суду міста Києва, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Петра Болбочана 8, корпус 1, блоки А та Б, на підставі вступної та резолютивної частин ухвали слідчого судді Деснянського районного суду міста Чернігова від 25 липня 2019 року слідчими Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України спільно з детективами Національного антикорупційного бюро України проведено обшук.

У повідомленні вказано, що вступною та резолютивною частинами ухвали слідчого судді Деснянського районного суду міста Чернігова від 25 липня 2019 року надано дозвіл на проведення обшуку у приміщеннях окружного адміністративного суду міста Києва згідно з переліком, за винятком службових кабінетів суддів, а саме: у приймальнях голови суду Вовка П.В. та його заступника Аблова Є.В., службових кабінетах помічників та секретарів судових засідань суддів Вовка П.В., Аблова Є.В., Погрібніченка І.М., Качура І.А., Арсірія Р.О., службових кабінетах, які займають працівники апарату суду, серверних приміщеннях.

Однак, як зазначено у повідомленні, співробітники Управління спеціальних розслідувань ГПУ та детективи НАБУ під час проведення вказаної слідчої дії фактично заблокували всі приміщення окружного адміністративного суду міста Києва, у тому числі й кабінети суддів, у яких перебували судді та працівники апарату суду, котрі не мають відношення до розгляду зареєстрованих у 2019 році судових справ, у яких однією зі сторін є Вища кваліфікаційна комісія суддів України або її члени, що відповідно до ухвали слідчого судді від 25 липня 2019 року було предметом обшуку.

Фактично проведено обшук у кабінеті судді Погрібніченка І.М., хоча, як вказано у повідомленні суддів, «у протоколі обшуку зазначено, що судові справи з нього в інший кабінет нібито переносили дві невстановлені особи, які згодом кинули їх на підлозі».

Судді зазначають, що внаслідок таких дій у приміщенні суду залишилися заблокованими представники сторін у справах, призначених до розгляду на 26 липня 2019 року, та інші громадяни, які прибули до суду з метою участі у розгляді справ.

На думку суддів, внаслідок дій представників вказаних правоохоронних органів не лише проведено обшук у приміщеннях, які не визначені ухвалою слідчого судді від 25 липня 2019 року, але й фактично паралізовано роботу суду 26 липня 2019 року, що мало наслідком масове зняття з розгляду адміністративних справ, призначених на цей день, неможливість здійснення прийому вхідної кореспонденції суду та її опрацювання у встановленому законом порядку.

Судді також стверджують, що зазначеною ухвалою слідчого судді була визначена мета проведення обшуку – відшукання та вилучення копій документів щодо реєстрації, руху та розгляду судових справ, у яких однією зі сторін є Вища кваліфікаційна комісія суддів України або її члени, зареєстровані у суді у 2019 році (у паперовому та електронному вигляді, у тому числі в автоматизованій системі документообігу суду, на серверах та в матеріалах судових справ), копій матеріалів судових справ, проектів судових рішень, документів, що стосуються вказаних судових справ, копії файлу бази даних суду, що входить до системи документообігу, документів, що містять відомості стосовно технічних адміністраторів із числа працівників суду.

Як наголошують судді, представники вказаних правоохоронних органів за результатами проведення обшуку вилучили оригінали матеріалів адміністративних справ, розгляд яких триває.

Вилучення оригіналів вказаних судових справ, за словами суддів, відбулося без залишення у суді їх копій, що «фактично призвело до унеможливлення здійснення правосуддя та, відповідно, їх вирішення по суті заявлених вимог, що є прямим свідченням вчинення правоохоронними органами втручання в діяльність суддів з метою перешкодити виконанню ними службових обов’язків».

У зверненні йдеться, що наведені обставини свідчать, що метою вчинення Управлінням спеціальних розслідувань ГПУ спільно з НАБУ вказаних дій було здійснення тиску на суддів окружного адміністративного суду міста Києва задля прийняття судових рішень, вигідних керівництву цих органів.

Зокрема, у провадженні суду перебувають такі адміністративні справи:

за позовом ТОВ «Юридична компанія «Студія права» про визнання неправомірними дій НАБУ та його Директора щодо прийняття на службу на посади старших детективів та детективів НАБУ без оголошення та проведення відкритого конкурсу на заміщення вакантних посад;

за позовом керівника Управління спеціальних розслідувань ГПУ про визнання протиправними дій ГПУ щодо затвердження 26 березня 2018 року пункту 4.2 плану першочергових заходів ГПУ на II квартал 2018 року та визнання протиправним і скасування наказу Генерального прокурора від 16 травня 2018 № 91 «Про перевірку стану організації роботи у Департаменті спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України», виданого на підставі та на виконання пункту 4.2 плану першочергових заходів Генеральної прокуратури України на II квартал 2018 року.

Судді стверджують, що «при обшуку суду правоохоронці у своїх діях керувались виключно зацікавленістю свого керівництва у залякуванні суддів Окружного адміністративного суду міста Києва та, таким чином, їх схиляння до прийняття вигідних особисто для очільників Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро України судових рішень».

Як зазначають судді, вказані факти підтверджуються проведенням 26 липня 2019 року спільної прес-конференції обшуку в окружному адміністративному суді міста Києва, під час якої суддів звинуватили у вчиненні злочинів за відсутності судових вироків або оголошення їм підозр у вчиненні таких злочинів, що, зокрема, мало наслідком формування негативного ставлення громадськості до роботи суду та підірвало довіру до судової влади.

У повідомленні наголошено, що «характер вилучених документів та зміст самої ухвали слідчого судді від 25 липня 2019 року свідчить про те, що кінцевою метою проведення обшуку у суді було саме вилучення окремих документів, що перебувають у володінні суду, орієнтовний перелік яких, власне, визначений самою ухвалою слідчого судді».

Відповідно до вимог статті 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку), зазначають судді окружного адміністративного суді міста Києва. Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв’язку, без їх вилучення.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Судді вважають, що «з усіх можливих заходів, визначених процесуальним законодавством, правоохоронні органи обрали саме такий, який якнаймасштабніше паралізує роботу суду та викличе найбільший суспільний розголос, спрямований на безпідставну дискредитацію діяльності Окружного адміністративного суду міста Києва та судової гілки влади в цілому», «…дії та заяви керівництва Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро України в своїй сукупності створюють пряму загрозу існуванню незалежної судової системи України, є посяганням на її безсторонність та неупередженість».

Крім того, судді Арсірій Р.О. та Погрібніченко О.М. подали до Державного бюро розслідувань заяву про вчинення кримінального правопорушення в порядку статті 214 Кримінального процесуального кодексу України за фактом вчинення протиправних дій співробітниками Управління спеціальних розслідувань ГПУ та НАБУ.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддями фактів та ухвалено відповідне рішення.

Фото court.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.