Суддя Печерського суду Києва Пилаєва винесла незаконне рішення про арешт Юрія Луценка

Депутат Верховної Ради від «Народної самооборони» Юрій Гримчак закликав генпрокурора Віктора Пшонку притягти до кримінальної відповідальності суддю Печерського суду Марину Пилаєву  за незаконне рішення про арешт екс-міністра Юрія Луценка.
 
В заяві депутат зазначив, що про наявність в діях судді ознак злочину свідчать обставини, за яких було ухвалено рішення про арешт Ю.Луценка.
 
Зокрема, 13 грудня слідчий оголосив Ю.Луценку про закінчення слідства, але 24 грудня слідство по справі було відновлено. До того ж слідчий визначив порядок ознайомлення Луценка та його захисника зі справою і при цьому встановив графік ознайомлення з матеріалами справи.
 
Юрій Гримчак наголосив, що згідно Кримінально-процесуального кодексу, відновлення досудового слідства можливе тільки у випадках, коли воно було перед тим «зупинене», а не «закінчене», а «обвинуваченого і його захисника не можна обмежувати в часі, потрібному їм, щоб ознайомитися з усіма матеріалами справи».
 
«Суддя Пилаєва М.К. не надала належну оцінку законності Постанови слідчого «про відновлення досудового слідства у справі 24.12.2010 року та підставам такого «відновлення» і законності установлення графіка для ознайомлення, що прямо порушує вимоги статті 218 КПК України про те, що «обвинуваченого і його захисника не можна обмежувати в часі, потрібному їм, щоб ознайомитися з усіма матеріалами справи», — зазначив Ю.Гримчак в заяві.
 
«Таким чином, суддя Пилаєва М.К фактично погодилися з порушенням закону слідчим Войченком С.В., який не мав підстав для відновлення слідства», — робить висновок депутат.
 
Прокуратура просила суд арештувати Луценка на тій підставі, що він ухиляється від ознайомлення з матеріалами справи. Депутат в заяві до ГПУ зазначив, що в справі відсутні будь які докази, які б свідчили про «намагання Луценка Ю.В. спробувати ухилитися від слідства чи виконання процесуального рішення, перешкодити встановленню істини у справі або продовжувати злочинну діяльність».
 
Юрій Гримчак вказав і на наявні в постанові суду помилки: в одному місці суддя Марина Пилаєва зазначила, що «23.12.2010 протягом двох годин Луценко Ю.В. знайомився з матеріалами справи», в іншому — «23 грудня 2010 року «останні (обвинувачений та його захисник) не з’явились» до ГПУ.
 
«Аналізуючи вказану Постанову судді Пилаєвої М.К., можна стверджувати про те, що Луценко Ю.В. був затриманий та взятий під варту за свої законні намагання реалізувати свої Конституційні права громадянина України та права обвинуваченого на ознайомлення з матеріалами досудового слідства у порядку, передбаченому нормами Кримінально-процесуального кодексу України», — вважає «самооборонець».
 
«Спираючись на викладене, заявляю про незаконне затримання Луценка Ю.В., та постановлення суддею Пилаєвою М.К. завідомо неправосудної постанови», — говориться в заяві Юрія Гримчака.
 
«Самооборонець» також просить Пшонку надати юридичну оцінку діям слідчого в особливо важливих справах ГПУ Войченка С.В. і прокурора Зінченка Є.П., які займаються справою Луценка та просили суд про його арешт, та у випадку, якщо буде встановлено установлення порушення ними законів, притягти їх до відповідальності, повідомляє nso.org.ua.


Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Ворог свідомо продовжує провокації на лінії зіткнення з метою звинувачення українських воїнів у зриві режиму припинення вогню

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.