Суддя Печерського суду Києва Пилаєва винесла незаконне рішення про арешт Юрія Луценка

Депутат Верховної Ради від «Народної самооборони» Юрій Гримчак закликав генпрокурора Віктора Пшонку притягти до кримінальної відповідальності суддю Печерського суду Марину Пилаєву  за незаконне рішення про арешт екс-міністра Юрія Луценка.
 
В заяві депутат зазначив, що про наявність в діях судді ознак злочину свідчать обставини, за яких було ухвалено рішення про арешт Ю.Луценка.
 
Зокрема, 13 грудня слідчий оголосив Ю.Луценку про закінчення слідства, але 24 грудня слідство по справі було відновлено. До того ж слідчий визначив порядок ознайомлення Луценка та його захисника зі справою і при цьому встановив графік ознайомлення з матеріалами справи.
 
Юрій Гримчак наголосив, що згідно Кримінально-процесуального кодексу, відновлення досудового слідства можливе тільки у випадках, коли воно було перед тим «зупинене», а не «закінчене», а «обвинуваченого і його захисника не можна обмежувати в часі, потрібному їм, щоб ознайомитися з усіма матеріалами справи».
 
«Суддя Пилаєва М.К. не надала належну оцінку законності Постанови слідчого «про відновлення досудового слідства у справі 24.12.2010 року та підставам такого «відновлення» і законності установлення графіка для ознайомлення, що прямо порушує вимоги статті 218 КПК України про те, що «обвинуваченого і його захисника не можна обмежувати в часі, потрібному їм, щоб ознайомитися з усіма матеріалами справи», — зазначив Ю.Гримчак в заяві.
 
«Таким чином, суддя Пилаєва М.К фактично погодилися з порушенням закону слідчим Войченком С.В., який не мав підстав для відновлення слідства», — робить висновок депутат.
 
Прокуратура просила суд арештувати Луценка на тій підставі, що він ухиляється від ознайомлення з матеріалами справи. Депутат в заяві до ГПУ зазначив, що в справі відсутні будь які докази, які б свідчили про «намагання Луценка Ю.В. спробувати ухилитися від слідства чи виконання процесуального рішення, перешкодити встановленню істини у справі або продовжувати злочинну діяльність».
 
Юрій Гримчак вказав і на наявні в постанові суду помилки: в одному місці суддя Марина Пилаєва зазначила, що «23.12.2010 протягом двох годин Луценко Ю.В. знайомився з матеріалами справи», в іншому — «23 грудня 2010 року «останні (обвинувачений та його захисник) не з’явились» до ГПУ.
 
«Аналізуючи вказану Постанову судді Пилаєвої М.К., можна стверджувати про те, що Луценко Ю.В. був затриманий та взятий під варту за свої законні намагання реалізувати свої Конституційні права громадянина України та права обвинуваченого на ознайомлення з матеріалами досудового слідства у порядку, передбаченому нормами Кримінально-процесуального кодексу України», — вважає «самооборонець».
 
«Спираючись на викладене, заявляю про незаконне затримання Луценка Ю.В., та постановлення суддею Пилаєвою М.К. завідомо неправосудної постанови», — говориться в заяві Юрія Гримчака.
 
«Самооборонець» також просить Пшонку надати юридичну оцінку діям слідчого в особливо важливих справах ГПУ Войченка С.В. і прокурора Зінченка Є.П., які займаються справою Луценка та просили суд про його арешт, та у випадку, якщо буде встановлено установлення порушення ними законів, притягти їх до відповідальності, повідомляє nso.org.ua.


Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.