Юрій Луценко оголосив голодування за незаконне утримання під вартою

Лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко оголосив про початок з завтрашнього дня голодування на знак протесту проти правового свавілля в українських судах. Про це він оголосив сьогодні, 21 квітня, після того, як Апеляційний суд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури про продовження терміну тримання Юрія Луценка під вартою ще на місяць - до 26 травня.
 
Основним аргументом ГПУ на користь тримання лідера «НС» під вартою було те, що його захисники та інші звинувачувані по його справі ще не встигли ознайомитись з матеріалами справи. Сам Луценко закінчив ознайомлення зі своєю кримінальною справою вчора.
 
«У мене немає іншого виходу, як оголошувати голодування в знак протесту проти того, що відбувається в українських судах. Справа в тому, що якщо мене потримати тут, щоб інші читали матеріали справи, то, значить, мене треба буде тримати, щоб я ходив на суд, а потім — тримати, щоб я чекав апеляції, а потім тримати, щоб я чекав Верховного Суду. Тобто, мене будуть тримати вічно! Аргументів у них немає вже жодних, вже немає до чого причепитись, але все рівно: «Луценко має сидіти!». Тому єдиний знак протесту, який я собі можу дозволити, це оголошення з завтрашнього дня голодування в знак протесту проти порушення всіх моїх прав», - заявив Юрій Луценко.
 
Лідер «НС» зауважив, що збирається голодувати стільки, скільки витримає організм.
 
Нагадаємо, що кілька місяців тому захисник Ю. Луценка звернувся до Європейського суду з прав людини із заявою про порушення прав Юрія Луценка при застосуванні утримання під вартою в якості запобіжного заходу. Європейський суд з прав людини звернувся до українського уряду із запитаннями про законність утримання під вартою лідера політичної партії «Народна самооборона» та колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка. І тепер представники влади муситимуть аргументувати переслідування Ю. Луценка не перед залежним та упередженим українським судом, а в Страсбурзі.
 
Слід зазначити, що Європейський суд вже неодноразово виявляв стурбованість тим, як в Україні визначають доцільність утримання особи під вартою до судового вироку. В Україні правоохоронні органи зловживають правом утримувати під вартою обвинувачених на етапі досудового слідства та під час судового розгляду, і справа Юрія Луценка є одним із яскравих прикладів такого зловживання, отож представникові України в Європейському суді виправдовуватися буде важко.
 
Український суд, вирішуючи питання про утримання під вартою Ю. Луценка, виніс рішення, яке не може вважатися правосудним за мірками Європейської конвенції з прав людини, адже Ю. Луценко не є суспільно небезпечним, він не намагався уникнути правосуддя навіть попри те, що довіра до українського суду є мінімальною, бо ж переконаний в тому, що кримінального злочину не вчинив. Утримання під вартою та кримінальне переслідування лідера однієї з опозиційних політичних сил – не що інше, як спроба усунути його від політичної діяльності.
 
За матеріалами nso.org.ua


Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.