Дізнайся, як не переплачувати ЖЕКу
- Подробиці
- Опубліковано 18.05.2011 13:34
-
Автор: Конфлікти і закони
- Переглядів: 7901
Відео-конференція адвоката Тетяни Монтян з питань житлово-комунального бєспрєдєлу
Питання ЖКХ є чи найактуальнішими в житті кожної української родини. Адже вартість комунальних послуг протягом останніх декількох років постійно зростає, а тим часом громадянам ніхто не роз’яснює їхньої реальної собівартості. Послуги, вартість яких суттєво б’є по гаманцях українців, незрозуміло скільки коштують, деякі з цих послуг житлово-комунальні організації навіть не надають, а гроші за них справно вносять у платіжки.
Так, наприклад, у Києві існує цікавий прецедент: НКРЄ встановила тарифи на теплову енергію для столичних ТЕЦ 5 та ТЕЦ-6 на рівні 171, 75 грн. за одну гігакалорію. А вже КМДА своїм розпорядженням від 29.12.2010 року визначила їх на рівні 237, 70 грн. (для тих, хто платить до 20 числа кожного місяця) та 253, 15 грн. (для тих, хто сплачує після 20 числа). При цьому, слід відзначити, що НКРЄ у своєму тарифі врахувала не тільки виробництво, але і транспортування теплової енергії до домівок. Тож чому люди повинні платити більше, ніж розцінки НКРЄ – незрозуміло.
Щоб допомогти українцям розібратись в питаннях ЖКХ, у п’ятницю, 13 травня, редакції сайтів «Конфлікти і закони», «Правовий тиждень» та «Інфопорн» провели відео-конференцію з Тетяною Монтян, під час якої адвокат дала вичерпні відповіді на численні запитання читачів з приводу обґрунтованості тарифів на послуги ЖКГ.
- Нині у Києві роздають на підпис договори з ЖЕК. Як сприймати цей документ, і чи потрібно його підписувати?
Що стосується легітимності пропонованих договорів, то українцям слід пам’ятати, що багатоквартирний будинок є співвласністю всіх власників приміщень в ньому. Згідно з Цивільним кодексом, вирішувати питання з приводу того, що робити з цією співвласністю, можуть лише самі співвласники - шляхом прийняття колективного рішення.
Тож мешканці багатоповерхівок нехай поцікавляться у начальника ЖЕКу, що обслуговує їхній будинок: на якій підставі саме цей ЖЕК обслуговує їхній будинок? Чи може керівництво цієї установи пред'явити колективне рішення співвласників, висловлене хоча б у якійсь формі? Після того, як громадяни усвідомлять, що ніхто не уповноважував певний ЖЕК обслуговувати саме цей будинок, вони зрозуміють, що пропоновані договори не варті навіть того паперу, на якому надруковані.
Але ЖЕКи роблять спробу легалізувати свою діяльність з обслуговування конкретного будинку. Оскільки ЖЕКи обслуговують будинки нелегітимно (без колективного договору з усіма мешканцями), тому вони і намагаються нав'язати громадянам підписувати усілякі договори. Тож договори, що пропонують людям на підпис, є нелегітимними - і саме так їх слід сприймати.
Розширена відеовідповідь:
- В рахунках за житлово-комунальні послуги однією з найбільших сум до сплати зазначаються послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Під цим абстрактним визначенням незрозуміло, про які саме послуги йдеться і за якими тарифами вони надаються мешканцям будинку. Також незрозуміло, де саме починається і де закінчується ця прибудинкова територія. Як це з’ясувати?
Це неможливо з’ясувати доти, поки мешканці будинку не вирішать створити ОСББ. Навіть активні ОСББ витрачають чимало часу, щоб отримати відповідь на це питання. Звісно, індивідуально можна зробити спробу подати запити управління земельних ресурсів і поцікавитись, що саме з цього приводу міститься в кадастрі. Але це ні до чого не призведе.
Розширена відеовідповідь:
- Що потрібно зробити, щоб прибрати з платіжок рядок «обслуговування придомової території»?»
Зібратись і прийняти колективне рішення щодо того, що мешканці будинку замовляють у ЖЕК певний перелік послуг, а інші послуги не замовляють і платити за них не будуть.
Розширена відеовідповідь:
- Мене не влаштовують нові тарифи (враховуючи якість наданих послуг), тому деякий час за комунальні послуги я не платив. Чи розповсюджується позовна давність на заборгованість за комунальні послуги трирічної давнини, якщо я почав сплачувати лише за поточні рахунки?
Позовна давність – три роки (стаття 257 Цивільного Кодексу України). Але подавати можна будь-які позови — це право позивача. Якщо ж відповідач хоче, щоб з нього стягнули борг лише в межах позовної давності, то про це потрібно зробити заяву в суді.
Розширена відеовідповідь:
- ЖЕК наполягає на укладанні з ним договору з обслуговування будинку та прибудинкової території. Але, зважаючи на якість цих послуг - а скоріше, їхню відсутність - я не бажаю його підписувати. Які негативні наслідки для мене настануть при відмові підписувати цей договір, чи можуть мене змусити це зробити? Якщо я не підписую договір,чи матиме після цього ЖЕК право пред’являти мені рахунки без договору та стягувати за них заборгованість?
Шкоди від непідписання подібного договору не буде, оскільки ЖЕК позбудеться можливості посилатись на підписаний договір, коли подаватиме позов до суду з приводу стягнення боргових платежів. Якщо ж договір не підписаний, то до ЖЕК можна відправити заяву, в якій зазначити, що ніхто з мешканців не знає, на якій підставі ця установа обслуговує їхній будинок, оскільки з нею ніхто не підписував колективного договору на обслуговування будинку. Цивільним Кодексом України визначена свобода укладання договорів. Наприклад:особисто я нічого з вами укладати не хочу. Але якщо ви зробите щось корисне для нашого будинку і надасте підтверджуючу документацію, то я сплачу свою частку. Саме так може вчинити громадянин, якщо він не бажає об’єднуватись з сусідами і приймати колективне рішення.
Розширена відеовідповідь:
Фото і відео «Конфлікти і закони»
Наступні питання >>>
Також з цієї категорії...
В районі шахти Калініна виявлено...
10 нояб. 2015 г.
Следствие ведут «следаки-знатоки», или Как...
19 июл. 2016 г.
Кіберполіція викрила організаторів масштабної шахрайської...
30 авг. 2018 г.
Набираючі популярність...
Про іранські балістичні ракети та...
10 сент. 2024 г.
Офіс президента допомагатиме путіну фінансувати...
11 сент. 2024 г.
Поліцейські викрили в.о. голови міжрайонної...
17 сент. 2024 г.
Останні новини
17.09.2024 15:40
«Вбити всіх українців - ось «мирний план» росії»17.09.2024 10:36
Очередное покушение на ТрампаПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 17 вересня обговорив наступні теми:
Коментарі