Беріть Україну в НАТО, такою, яка вона є, бо потім вона може стати частиною Росії! – експерт

ukr-nato

 
Учасники круглого столу з міжнародної безпеки закликають НАТО прийняти Україну до своїх лав і прогнозують падіння влади Януковича після перемоги на виборах в США республіканця.

В приміщенні Центру національного відродження відбувся круглий стіл “Згортання демократії в Україні як загроза її євроатлантичній інтеграції та національній безпеці”. Захід проводився в контексті запланованої на 19 травня в м. Чікаго Міжнародної конференції з питань відносин Україна-НАТО, яка передуватиме Чиказькому саміту НАТО.

В круглому столі взяли участь Тарас Рондзістий – директор Центру національного відродження, Олексій Кляшторний – заступник голови ГО «Українська справа», Ярослав Файзулін - історик, Андрій Новак - Проректор Європейського Університету, Сергій Неділько – голова ГО «Самостійна Україна», Анатолій Грива – голова Ради козацьких отаманів України, Олексій Коломієць - президент Центру європейських та трансатлантичних студій, Сергій Джердж – Голова Громадської ліги Україна-НАТО та Сергій Пархоменко – один з координаторів ініціативи «Молодь за НАТО».

Під час дискусії експерти зійшлися на тому, що Україна повинна бути учасником системи колективної безпеки, і найприйнятнішою такою системою є Північно-Атлантичний Альянс, а основною зовнішньою загрозою визначили російський фактор. Вони відзначили, що гальмування відносин з НАТО – наслідок політики Росії, яка діє напряму на деякі країни НАТО, а також безпосередньо на керівництво України.

Так, Андрій Новак пригадав, як спілкувався на тему інтеграції України в НАТО під час останньої парламентській Асамблеї Україна-НАТО: «Я сказав представникам країн Альянсу – якщо Ви хочете віддати нас в руки Росії, то не приймайте нас в НАТО. Румунія, коли її брали до НАТО, ніяким стандартам Альянсу взагалі не відповідала. Тому я наголошую: спочатку візьміть нас, а тоді будемо набувати цих стандартів. Я прямо сказав: беріть Україну такою, яка є, бо за рік вона буде ще гірша, за два – ще гірша, а через три роки Україна може опинитися в складі Росії!»

Сергій Джердж наголосив, що Закон України про засади внутрішньої та зовнішньої політики, яким проголошений позаблоковий статус, не витримує критики. «При владі перебувають люди, які розбираються в бізнесі, але зовсім не розбираються в питаннях безпеки. Таке ставлення до безпеки, яке демонструє влада, є просто злочинним. У випадку позаблоковості треба витрати на оборону підняти в 5 разів, склад ЗСУ збільшити, а не зменшити, як це робиться зараз! Цим законом ми проголосили себе ізольованими – ізольованими не від загроз, а від допомоги», - підкреслив Сергій Джердж.

Олексій Коломієць дуже критично висловився щодо позиції керівництва країни в питанні комунікації України з ЄС і НАТО:

«Чому у нас замороження відносин називають паузою? Це, мабуть, на мові колишнього директора автобази так звучить. У нас не пауза, а замороження стосунків! Спочатку з НАТО, а тепер і з ЄС! Крах відносин з цивілізованим світом відбувся після бойкотованого Європою Ялтинського саміту країн Центральної та Східної Європи. Цей бойкот визначив зовнішню делегітимізацію України.

Певен, Світ не буде стояти осторонь процесів, що відбуваються в країні. Прогнозую, що навіть якщо на виборах в Штатах знову переможе Обама, його позиція до Януковича все одно буде жорсткішою. А якщо переможе Міт Ромні, то США працюватиме на знищення режиму Януковича», - переконаний експерт.

В підсумку, учасники заходу дійшли згоди в тому, що нинішній стан зовнішньої безпеки для України є вкрай загрозливим, тому українська громадськість повинна перейти до активних дій. Зокрема, вимагати скасувати в законодавстві всі пункти, що декларують позаблоковий статус та піднімати на новий рівень дискусію щодо ситуації із забезпечення Збройних сил, повідомляє Українська інформаційна служба.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Учора внаслідок ворожих обстрілів один наш герой отримав поранення. За даними розвідки, було знищено трьох та поранено ще трьох окупантів

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.