Харківська облрада замість національного парку вирішила створити вугільний кар’єр
- Подробиці
- Опубліковано 04.07.2012 06:51
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 4245
Це родовище знаходиться в Барвенківському районі - де, на відміну від більшості інших районів степової зони України, збереглися значні площі цілинних степів. 9 видів тварин і 6 видів рослин з даної території занесені до Червоного списку Європейського союзу, 36 - до Червоної книги України, ще 9 видів тварин і 3 види рослин - до Червоного списку Харківської області. Місця перебування цих видів, без сумніву, видобуванням вугілля будуть знищені.
Тому 12 червня Національний екоцентр України звернувся до Голови Харківської обласної ради із зверненням "Щодо неприпустимості видобутку бурого вугілля на природних територіях Барвенківського району Харківської області". Ним природоохоронці просили обласну раду не погоджувати проект по видобутку бурого вугілля на природних територіях поблизу села Нова Дмитрівка, а задля їх збереження та розвитку ініціювати створення тут об’єкту природно-заповідного фонду України.
Але це звернення обласна рада проігнорувала.
"Степів в Україні лишилося близько 4% від їх природної площі – каже заступник Голови Національного екоцентру України Олексій Василюк, - але і ці крихти продовжують зникати – в першу чергу, внаслідок розорювання і заліснення. А тепер – ще й через видобуток корисних копалин. З такою тенденцією ми остаточно загубимо український степ як такий".
Антон Влащенко, завідуючий Міжвідомчою науково-дослідною лабораторією «Вивчення біологічного різноманіття та розвитку заповідної справи»: "Барвенківський степ – це найбільші ковилові масиви Харківщини. Інші масиви людиною вже знищені, в цьому і полягає їх унікальність.
Я мав консультації із фахівцями галузі видобутку та використання вугілля, та, на їх погляд, запропонований проект є дуже сумнівним. По-перше, саме буре вугілля не може бути використане як паливо без додаткової обробки. По-друге, переробка вугілля на газ є дуже коштовною, та такі технології навряд чи доступні в Україні взагалі. Тобто, фактично, розробка цього родовища не призведе до збільшення енергетичної незалежності нашої країни, а унікальні природні ландшафти будуть знищені назавжди. Тому збереження цих ділянок степу у природному вигляді та використання їх у традиційний спосіб (тваринництво) та розвиток зеленого туризму – це і є першочерговим національним пріоритетом держави.
Фахівці нашої лабораторії с 2008 року проводять дослідження на території Барвенківського степу і в даний час готують клопотання щодо створення тут об’єкту ПЗФ (регіонального або національного парку), яке невдовзі буде передано до Державного управління охорони навколишнього природного середовища".
Також з цієї категорії...

У Києві мітингували проти забороненого...
22 нояб. 2011 г.

В Украине создана Федерация работодателей...
12 окт. 2012 г.

Украина стала площадкой для агрессора...
27 апр. 2014 г.
Набираючі популярність...

ЄС бойкотує саміт Януковича через...
3 мая 2012 г.

Теплий прийом у Варшаві: діаспора...
8 июн. 2012 г.

Юлія Тимошенко: Кожен несе відповідальність...
21 авг. 2012 г.
Останні новини
30.06.2025 12:52
Знешкоджено 74 ворожих БпЛА30.06.2025 12:44
1070 москалів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак та полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 29 червня обговорили наступні теми:
Коментарі