ЕПЛ провела аналіз регулювання доступу до публічної інформації у Міністерстві екології та природних ресурсів України
- Подробиці
- Опубліковано 02.08.2012 07:26
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 4248
Зауважимо, що на Мінприроди, як і на інші органи державної влади, урядом було покладено обов’язок із врегулювання низки важливих питань, що стосуються доступу до публічної інформації. Зокрема, регулюванню підлягають такі питання, як утворення спеціальних структурних підрозділів або визначення посадових осіб, які організовуватимуть доступ до публічної інформації; визначення спеціальних місць для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію; затвердження переліків відомостей, що становлять службову інформацію, встановлення розміру витрат на копіювання та друк запитуваної інформації; порядок складання, подання запитів в усній, письмовій чи іншій формі тощо.
На виконання цих та інших вимог Мінприроди розробило та прийняло відповідні накази. До прикладу: Наказ № 42 від 03 березня 2012 р. Про затвердження Порядку розгляду запитів на публічну інформацію, що надійшли до Мінприроди України, Наказ № 504 від 02 грудня 2011 р. Про відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, Наказ № 561 від 22 грудня 2011 р. Про затвердження Переліку видів екологічної інформації та Регламенту розміщення її на веб-сайті Мінприроди та інші.
Аналіз відомчих документів Мінприроди показав, що в цілому вони були приведені у відповідність до законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію».
Разом з тим, ЕПЛ було виявлено недоліки врегулювання певних питань та невідповідність деяких норм вищим за юридичною силою нормативним актам. Основні зауваження виникли до нормативних актів, якими врегульовано віднесення публічної інформації до службової, встановлення розміру витрат на копіювання та друк, а також визначення переліку видів екологічної інформації, яка повинна розміщатися на веб-сайті Мінприроди. Детальніше про результати аналізу дивіться тут.
Аналіз відомчих нормативних актів Мінприроди із зауваженнями та рекомендаціями щодо їхнього вдосконалення було надіслано у письмовому вигляді на адресу Мінприроди. Про результати їхнього розгляду буде повідомлено додатково.
Аналіз здійснювався у рамках проекту «Створення передумов для ефективного застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» у сфері охорони довкілля». Метою проекту, що здійснюється МБО «Екологія-Право-Людина» за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження», є створення передумов для ефективнішого застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» шляхом участі у законодавчих, просвітницьких та моніторингових ініціативах. Мета програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях, повідомляє прес-служба МВ НЕЦУ.
Також з цієї категорії...
Природоохоронці поскаржилися Януковичу на його...
23 нояб. 2012 г.
Луценко - прокурор: кращого для...
12 мая 2016 г.
Саакашвілі побачив під заявою на...
30 июл. 2017 г.
Набираючі популярність...
В Індонезії стався землетрус магнітудою...
18 нояб. 2022 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
1 июл. 2024 г.
В Одесі обурені українці штурмують...
26 окт. 2024 г.
Останні новини
22.01.2025 09:41
1950 москалів подохло минулої доби на українській землі21.01.2025 12:16
1600 кацапів подохло мигулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі