Українська Гельсінська спілка наполягає на звільненні Юлії Тимошенко

gelsinska spilka

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулася до президента з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко. "Розвиток ситуації із затриманням Ю.В. Тимошенко та подальшим судовим процесом над нею загострив увагу українського суспільства та міжнародної спільноти до проблем неупередженості правосуддя в Україні, відповідності системи кримінального судочинства міжнародним стандартам в царині прав людини, зайвий раз підкреслив нагальну потребу у важливості якісно поліпшувати стандарти у сфері захисту прав громадян", - йдеться у клопотанні.


Правозахисники нагадують, що згідно з пунктом 27 частини першої статті 106 Конституції України та частиною першою статті 87 Кримінального кодексу України Президент України здійснює помилування стосовно індивідуально визначеної особи.

"Під час перебування Ю.В. Тимошенко в ув'язненні неодноразово фіксувалось погіршення стану її здоров'я багатьма медичними фахівцями, що призвело до необхідності тримання її у лікарні. Очевидно, що умови, в яких відбувається її лікування, мало сприяють його ефективності. На сьогоднішній день стан її здоров'я потребує постійного нагляду та контролю в спеціалізованих медичних закладах, ефективно забезпечити які складно в умовах відбування покарання", - наполягають правозахисники.

У клопотанні також звертається увага на те, що станом на квітень 2013 року Юлія Тимошенко фактично відбула значну частину призначеного судом покарання. "Очевидно, що давно вичерпані ті можливості досягнення цілей, яких мало досягти покарання", - наголошується у клопотанні.

"Беручи до уваги, що у справі, за якою Тимошенко Ю. В. відбуває покарання, закінчені всі процесуальні дії, та враховуючи Вашу, шановний Вікторе Федоровичу, позицію щодо необхідності гуманізації системи відбування покарання, а також зважаючи на європейські стандарти в галузі прав людини, які передбачають забезпечення ефективної медичної допомоги особам, що утримуються в місцях позбавлення волі, просимо Вас помилувати Тимошенко Юлію Володимирівну та звільнити її від покарання на підставі статті 85 Кримінального кодексу України", - закликають правозахисники.

Клопотання підписали голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров та виконавчий директор організації Аркадій Бущенко.

Як відомо, Українська Гельсінська спілка з прав людини є недержавною, неприбутковою, неполітичною всеукраїнською асоціацією громадських організацій. Згідно з п.2.1. її Статуту, метою діяльності спілки є, серед іншого, сприяння практичному виконанню зобов’язань України у сфері прав людини та основоположних свобод.

Відповідно до п. 2.3 Статуту організації "Для здійснення мети та статутних завдань Асоціація має право: 2.3.2. вносити свої пропозиції до органів державної влади та місцевого самоврядування; 2.3.7. виступати з ініціативами з різних питань суспільного життя."

Діяльність спілки спрямована на утвердження гуманності, милосердя, стандартів справедливості та верховенства права, повідомляє tymoshenko.ua.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За минулу добу троє українських воїнів зазнали поранень. За даними розвідки, учора вогнем у відповідь ліквідовано трьох та поранення одного окупанта

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.