Мін'юст готує низку заходів для захисту інтересів України та її громадян у зв'язку з окупацією Криму

p petrenko

 
Рішенням Ради національної безпеки і оборони України було доручено Кабінету Міністрів здійснити низку заходів правового характеру щодо захисту інтересів України та її громадян у зв’язку з окупацією частини території України. Про це за підсумками засідання РНБО заявив Міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє прес-служба Міністертсва Юстиції, передають «Конфлікти і закони».


«Кабінету Міністрів доручено підготувати відповідні висновки та обґрунтування збитків, спричинених анексією частини території України Російською Федерацією», - зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, Мін'юстом має бути встановлена вартість майна, об’єктів державної та комунальної власності, природних копалин та ресурсів, які знаходяться на території Криму. «Також нам доручено підготувати відповідні звернення до Європейського суду з прав людини та інших міжнародних судових установ щодо вказаних компенсацій», - зауважив Павло Петренко.

Окрім того, Міністр юстиції повідомив про доручення РНБО підготувати проект Закону «Про визначення правового статусу громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях» з метою забезпечення їх прав.

«Нами розробляється законопроект про тимчасово окуповані території. Цей документ передбачатиме правовий статус території, яка є тимчасово окупованою російською стороною, захист прав власності громадян на майно, а будь-які угоди щодо відчуження цього майна самопроголошеною кримською владою є нікчемними», - наголосив Павло Петренко.

За його словами, відповідно до міжнародного законодавства право власності громадян станом на початок військової агресії Росії на території України зафіксовано.

«Так само цей закон буде передбачати особливості і заборони економічної діяльності на окупованій території. Будуть обмежені грошові перекази, а також економічна діяльність тих компаній, які фактично співпрацюють із самопроголошеною кримською владою, яку підтримує російська сторона», - підкреслив очільник Мінюсту.

Павло Петренко зазначив, що законопроект передбачає правові наслідки рішень і дій самопроголошеної кримської влади. «Юридичну силу матимуть лише ті рішення, які будуть прийматися законно призначеними або обраними органами влади відповідно до українського законодавства», - зазначив Міністр юстиції.

Він також наголосив, що, згідно з проектом закону, передбачена відповідальність осіб, які є співучасниками протиправних дій самопроголошеної кримської влади. «Ми сподіваємося, що цей законопроект буде прийнято на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради», - резюмував Міністр юстиції України.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.