Очільники конституційних судів Латвії, Литви і Польщі висловили солідарність з Україною у зв`язку із зовнішньою агресією з боку Росії

ksu rishennya

 
Голова Конституційного Суду Латвії Алдіс Лавіньш, Голова Конституційного Суду Литви Дайнюс Жалімас і Голова Конституційного Трибуналу Республіки Польща Анджей Жеплінськи солідарні з Україною в питанні відстоювання нашою державою територіальної цілісності та протидії зовнішній воєнній агресії в східних регіонах країни.


Про це європейські конституціоналісти заявили в ході круглого столу, що відбувся 15 липня 2014 року в рамках робочого візиту в Україну делегацій органів конституційної юрисдикції Латвії, Литви і Польщі, повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі Конституційного суду України.

Алдіс Лавіньш, зокрема, відзначив, що радий можливості побувати в Україні в такий нелегкий для нашої держави час. За його словами, спільно з колегами з Литви і Польщі вони вирішили приїхати в Україну, щоб висловити підтримку українському народові.

При цьому Голова КС Латвії високо оцінив підписаний в ході візиту Меморандум про розвиток співробітництва між Конституційним Судом України та Конституційним Судом Латвійської Республіки, який стане підставою для організації спільних конференцій та зустрічей з метою обговорення важливих для конституціоналістів питань. «Я сподіваюсь на хорошу співпрацю, щоб поліпшити наші правові системи і тим самим створити стабільну опору для наших держав, щоб ми жили під мирним, благополучним небом», – відзначив Алдіс Лавіньш.

Дайнюс Жалімас нагадав про дуже давні історичні традиції, коли українці, литовці, латиші і поляки разом боролися і перемагали в складі однієї держави. «Тому у нас болить серце, коли проти України відбувається пряма агресія іншої держави. Ми тут, щоб обмінятися досвідом і висловити свою солідарність», – сказав Дайнюс Жалімас.

Анджей Жеплінськи констатував складну ситуацію в Україні у зв’язку з окупацією Криму Росією та воєнними діями в двох східних областях. «У міжнародному праві це називається війна. Вона може бути без декларацій або з деклараціями», – сказав він.

Однак важливим є те, що Україна вже зробила свій вибір і зараз рухається до членства у Європейському Союзі. І хоча ця дорога може тривати 15-20 років, Україна вже зробила найважливіший крок для того, щоб розвиватись у рамках юридичної системи, де керує тільки сила права і ніщо інше, зауважив Анджей Жеплінськи.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.