У Львові стартував ІІ медіафорум
- Подробиці
- Опубліковано 14.11.2014 12:42
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 6052
У масштабній журналістській дискусії візьмуть участь близько чотирьох сотень учасників та понад 40 спікерів – професійних медійників із 7 країн світу (Україна, США, Данія, Польща, Росія, Німеччина, Білорусь). Тема цьогорічного медіафоруму: «Війна. Політика. Корупція. Медіа: гравець чи інструмент». Основні події заходу триватимуть 13-14 листопада.
Як зазначив на відкритті міський голова Львова Андрій Садовий: «Нам усім нині бракує відповідальності. Відповідальності не тільки урядників, чиновників, політиків, а й відповідальності представників медіа. У 60-70-ті рр. минулого бачили дуже яскравих політиків в історії людства – президенти країн, прем’єри. Часи змінилися і сьогодні дуже часто це вже є представники, чи наймити транснаціональних компаній, на жаль часто-густо і журналісти, і медіа – це теж елементи транснаціональних компаній. І не завжди справедливість є домінантною. Я б дуже хотів, щоб сьогодні такі слова як «честь», «благородство» – вони мали наповнення. Щоб журналісти не тільки інформували, а якщо й інформують, щоб завжди мали сміливість брати й другу, й третю відмінну від влади позицію. І щоб займалися просвітництвом».
А на початку панельної дискусії її провідні спікери Євген Глібовицький і Зураб Аласанія висловили велике занепокоєння невиразними перспективами створення українського БІ-БІ-СІ – суспільного телемовлення на базі телеканалу УТ-1. Зокрема, вони піддали критиці неприйняття цієї ідеї Миколою Томенком, котрого нині розглядають як найбільш ймовірного кандидата на посаду віце-прем’єра у новому уряді.
Натомість ще один спікер відомий польський журналіст Ян Пєкло, виконавчий директор Польсько-української фундації співпраці ПАУСІ, застеріг українських колег від сліпого копіювання неоднозначного польського досвіду у вибудові нових незалежних медіа: «Процес приватизації медіа в Польщі не був надто прозорим, і зараз ми бачимо результати. Дуже багато мас-медіа були продані німецьким компаніям, і багато журналістів були розчаровані цим і просто пішли з професії. В Україні все дещо краще, адже у вас вже є система вільного ринку, нехай в ній поки домінують олігархи, але вона є. Замість незалежної журналістики, у нас, в Польщі панувала упереджена журналістика, оскільки був поділ на проурядові, лівоцентричні медіа та правоцентричні медіа, і вони постійно конкурували між собою».
До речі, під час Медіафоруму 18 львівських та тернопільських старшокласників створять газети про цю подію. За сьогодні вони планують видати два повноцінні тематичні видання - їх учасники зможуть побачити на стендах Форуму вже в кінці дня. Школа журналістики реалізовується у рамках проекту MyMedia – програми Східного партнерства для ЗМІ.
Ігор Галущак, Львів
Також з цієї категорії...

Терпилы
26 нояб. 2012 г.

Юлія Тимошенко: я залишаюся оптимістом...
1 нояб. 2013 г.

Силы АТО оставили часть позиций...
3 июн. 2015 г.
Набираючі популярність...

Шустрый Савик или Учитесь заниматься...
3 нояб. 2012 г.

«Крим був, є і буде...
12 июл. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
13 июл. 2025 г.
Останні новини
13.07.2025 09:55
Збито 20 ударних БпЛА ворога13.07.2025 09:30
1240 кацапів подохло минулої доби на українській землі12.07.2025 10:42
Збито 344 повітряних ворожих цілі12.07.2025 08:57
1070 москалів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 12 липня обговорили наступні теми:
Коментарі