У Львові стартував ІІ медіафорум

mediaforum1

 
У масштабній журналістській дискусії візьмуть участь близько чотирьох сотень учасників та понад 40 спікерів – професійних медійників із 7 країн світу (Україна, США, Данія, Польща, Росія, Німеччина, Білорусь). Тема цьогорічного медіафоруму: «Війна. Політика. Корупція. Медіа: гравець чи інструмент». Основні події заходу триватимуть 13-14 листопада.


Як зазначив на відкритті міський голова Львова Андрій Садовий: «Нам усім нині бракує відповідальності. Відповідальності не тільки урядників, чиновників, політиків, а й відповідальності представників медіа. У 60-70-ті рр. минулого бачили дуже яскравих політиків в історії людства – президенти країн, прем’єри. Часи змінилися і сьогодні дуже часто це вже є представники, чи наймити транснаціональних компаній, на жаль часто-густо і журналісти, і медіа – це теж елементи транснаціональних компаній. І не завжди справедливість є домінантною. Я б дуже хотів, щоб сьогодні такі слова як «честь», «благородство» – вони мали наповнення. Щоб журналісти не тільки інформували, а якщо й інформують, щоб завжди мали сміливість брати й другу, й третю відмінну від влади позицію. І щоб займалися просвітництвом».

А на початку панельної дискусії її провідні спікери Євген Глібовицький і Зураб Аласанія висловили велике занепокоєння невиразними перспективами створення українського БІ-БІ-СІ – суспільного телемовлення на базі телеканалу УТ-1. Зокрема, вони піддали критиці неприйняття цієї ідеї Миколою Томенком, котрого нині розглядають як найбільш ймовірного кандидата на посаду віце-прем’єра у новому уряді.

Натомість ще один спікер відомий польський журналіст Ян Пєкло, виконавчий директор Польсько-української фундації співпраці ПАУСІ, застеріг українських колег від сліпого копіювання неоднозначного польського досвіду у вибудові нових незалежних медіа: «Процес приватизації медіа в Польщі не був надто прозорим, і зараз ми бачимо результати. Дуже багато мас-медіа були продані німецьким компаніям, і багато журналістів були розчаровані цим і просто пішли з професії. В Україні все дещо краще, адже у вас вже є система вільного ринку, нехай в ній поки домінують олігархи, але вона є. Замість незалежної журналістики, у нас, в Польщі панувала упереджена журналістика, оскільки був поділ на проурядові, лівоцентричні медіа та правоцентричні медіа, і вони постійно конкурували між собою».

mediaforum2

До речі, під час Медіафоруму 18 львівських та тернопільських старшокласників створять газети про цю подію. За сьогодні вони планують видати два повноцінні тематичні видання - їх учасники зможуть побачити на стендах Форуму вже в кінці дня. Школа журналістики реалізовується у рамках проекту MyMedia – програми Східного партнерства для ЗМІ.

Ігор Галущак, Львів



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.