Росія казиться, бо Україна пише власну історію - історики

25memorial

 
З 25 листопада в Українському домі знову діятиме виставка «Народна війна», організована за сприяння Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса. Виставка розповідає про антибільшовицький, чи радше сказати – антиросійський опір українського народу в 1917-1923 роках і представляє собою плакати українською та англійською мовами, на яких мовою документів, військових мап, рідкісних фото позначені основні віхи визвольної війни на Наддніпрянщині, а також на Кубані і в Криму.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили в інформагенції «Українська інформаційна служба».

Виставку відкрив голова «Меморіалу» Степан Кубів, який провів паралелі між нинішньою війною з Росією та визвольними змаганнями 1917-1923 років, закликав пам’ятати і шанувати чин полеглих героїв Небесної сотні та українських військових, які віддали життя, захищаючи Україну під час АТО, та повідомив, що стараннями «Меморіалу» світ побачив перший том унікальної збірки документів «Чекістське досьє окупованої України». В цьому збірнику оцифровані документи, які прямо свідчать про злочини російської окупаційної влади в Україні та розповідають про деталі збройного опору українського народу.

Після того Кубів запросив до слова істориків, урядовців та громадських діячів, які допомагали у відкритті виставки та намагалися в той чи інший спосіб несли історичну правду в маси. Далі – ПРЯМА МОВА:

Роман Круцик, історик, заступник голови Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса:

«Коли ми вперше презентували нашу виставку, то викликали цим велике занепокоєння в Росії. Місцева Держдума навіть висловила протест проти виставки і закликала її заборонити. Тому коли до влади прийшов янукович, нас стали пресувати, за наказом своїх господарів з Москви екс-президент доручив Вадиму Колесниченку організувати переслідування нашої ініціативи. В Кремлі добре знали, хто саме організував війну, окупацію, голод та репресії в Україні. Це була Росія, хай і червона. Тому Путін і компанія так бояться, що ми почнемо писати і поширювати правдиву історію.

Попри переслідування за часів януковича, нам, тим не менш, вдалося відвідати 18 областей і оцифрувати близько 20 тисяч документів. Презентації нашої виставки відбувалися навіть на Сході.

Щодо книги «Чекістське досьє окупованої України», яку я хочу сьогодні презентувати, то вона стала зводом документів, які свідчать – в період з 1917 по 1952 рр. Україна не припиняла боротьбу. Є дуже цікаві матеріали, які, наприклад, доводять, що самі чекісти визнавали: Організація Українських Націоналістів не була причетна до співпраці з нацистами.

У першому томі – далеко не повний звід документів, які ми хочемо зробити надбанням громадськості. Тому будемо видавати незабаром ще 2 томи. Нинішнє видання будемо в свою чергу передавати в кожен університет, де є історичний факультет, в кожну обласну бібліотеку».

Олександр Сич, Віце-прем’єр-міністр України:

«Практика свідчить, що будь-який колонізатор, аби та чи інша країна дісталася йому голіруч, спочатку має знищити правдиву історію цієї країни. Саме тому російські окупанти так послідовно нищили нашу історичну спадщину. Для того, щоб розколоти народ, підкидували йому різні хибні історичні парадигми. Так з’явився міф, що націоналізм розколює Україну, що він – суто регіональне явище, що зродилося на Галичині. Але це є неправдою! Адже український націоналізм народився на Сході України, й ім’я його пов’язане з постатями Міхновського, Липи, Донцова, вояків армії УНР.

На додачу скажу, що свого часу американський історик Томпсон відзначив, що задача кожної постколоніальної держави – написати свою власну історію без впливу колонізаторів. Тому зараз українська нація має написати і представити свою власну історичну правду».

Іван Патриляк, доктор історичних наук, професор КНУ імені Тараса Шевченка:

«Дійсно, найперші документи, заклики до визволення України, в тому числі – з під російського панування, з’явилися не у Львові, а в Києві. Нещодавно мені потрапила до рук листівка Кирило-Мефодіївського братства, датована 1847 роком, в якій було гасло «За вільну Україну без кацапів!»

Щодо нинішньої ситуації, то варто акцентувати увагу на наступному: в усі часи після революцій відбувався процес контрреволюції, який супроводжувався військовою інтервенцією. Так було і під час Великої французької революції, так було після революції 1917 року, теж саме ми бачимо й зараз – після Майдану Росія розпочала гібридну війну із залученням регулярної армії. Там, в Кремлі, ставлять за мету не лише не допустити відновлення історичної спадщини, але й повністю знищити Україну. Але Україна, попри путінські плани, житиме, а значить – перемагатиме».

Володимир Огризко, екс-міністр закордонних справ України:

«Чекістське досьє окупованої України» - це книга не лише про історію, а про нас з вами сьогодні. Тому вона має бути в кожній шкільній, кожній сільській бібліотеці. Кожен українець повинен мати доступ до оцифрованого матеріалу, аби ми раз і на завжди, хай може і не зараз, а через покоління, подолали наслідки колонізації».

Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті:

«Якби віктор янукович хоч трохи знав українську історію, він би сто разів подумав, чи варто чинити тиск на українців і «закручувати гайки». Але він не вчив її, не знав, що українці завжди боролися, навіть в умовах тотальних репресій, тому цілком закономірно за це поплатився. Прикро, що не лише екс-президент не знає правдиву українську історію. Її не знає і світ, тому і не розуміє, що реально в Україні відбувається. Але ми це все по декілька разів проходили – була в нас і гібридна війна, і створення паралельних органів влади, і підконтрольні місцеві збройні формування, й інтервенція. В Москві історію пам’ятають краще, тому Путін діє добре перевіреними більшовицькими методами. Отже, настав час світові дізнатися правду історії. Тому дуже добре, що матеріали виставки дубльовані англійською мовою».

Додамо, що виставка буде діяти в Українському домі до 30 листопада в малій залі, відвідати її може кожен бажаючий – вхід безкоштовний.Комментарии

  +0 #1 Илларион 25 нояб. 2014 г., 22:26:33
Cпасибо автору статьи ,и создателям выставки ,Что прада -То правда ,,но ведь у каждой нации есть свои победы и поражения ,а то что кацапы как пишется всему вина ,это я думаю преувеличено ,во многих больших славянских семьях ,находятся спиногрызы ,которые по перед Батька в котелок лезут ,за что и получают ложкой по лбу ,и что у кацапов ,что у хохлов ,и что у бульбашей ,,но в нашем веке и в те века что то всех (БАТЕК) дурманом одурачивали и к столу другому замнивали ,ну а спиногрызы в это время животы накармливали к старше .,,,.Вот такая вот филосовская моя баллада .
За Славян.!!! :-)
  +0 #2 Серж 26 нояб. 2014 г., 18:56:01
Уважаемый, Илларион, у нас у украинцев у самих едва ли хватает сил двигаться к демократическим преобразованиям, поэтому я бы в данном контексте избегал каких бы то ни было отождествлений в пользу большей массы, которая легко затянет в свою политическую орбиту. Давайте без всяких НО... наведем порядок в доме у себя, и таким образом будем примером для соседей.
  +0 #3 Серж 26 нояб. 2014 г., 18:57:41
Считаю необходимым перевести на все европейские языки и организовать движение выставки, пока во всей Европе

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За минулу добу внаслідок ворожих обстрілів один український військовий зазнав осколкового поранення. Воїну було надано необхідну допомогу

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.