Київська ОДА: долю червонокнижних птахів вирішать лісопатологи!?
- Подробиці
- Опубліковано 30.03.2015 10:15
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3977
Як ми повідомляли раніше, ДП «Бориспільський лісгосп» на Київщині останніми місяцями активно лобіює дозвіл на вирубку 4000 дерев у орнітологічному заказнику «Урочище «В’язове». Тема вирубки набула активного розголосу в Інтернеті та суспільного резонансу. Об’єкт природно-заповідного фонду, щодо якого мають наміри лісники –урочище «В’язове», розміщений у Бориспільському районі Київської області. Заказник створений на площі 336 га ще 1988 р. для цілей збереження колонії чапель та унікального комплексу заплавного лісу. На території заказника проведення рубок суворо заборонено. Екологи звернулись до Департаменту екології та природних ресурсів у Київській області з проханням не погоджувати необґрунтовану вирубку.
Натомість Департамент 5.03.2015 року активно залучився до організації лісопатологічного обстеження соснових насаджень, організованого лісгоспом. Комісією, у складі шести лісівників та двох спеціалістів Департаменту, складено акт обстеження, який, звісно, говорить про необхідність проведення санітарних заходів у заказнику.
«Натомість, заказник є орнітологічним, тобто створеним для охорони птахів. В Положенні про заказник зазначається, що на його території охороняються птахи, занесені до Червоної книги України. – розповів «Конфліктам і законам» заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Ми звернулись до Департаменту з проханням залучити до обстеження орнітологів – фахівців з охорони птахів. Адже лише вони можуть сказати, чи зашкодять заплановані лісниками заходи тим видам птахів, що охороняються у заказнику».
Проте у своєму листі до екологів директор Департаменту В. Циба зазначив, що «залучення фахівців-зоологів та Українського товариства охорони птахів для проведення обстежень на предмет погодження санітарно-оздоровчих заходів не є обов’язковим».
«Таким чином, на думку єдиного природоохоронного органу в Київській області, вирішити долю червонокнижних птахів мають лісопатологи, які навіть не знають, які саме види птахів охороняються у заказнику та не можуть врахувати при плануванні санітарних заходів». – додає Василюк.
Екологи звернулись до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з проханням внести зміни до законодавства та передати повноваження погодження санітарних заходів в об’єктах природно-заповідного фонду до Міністерства екології та природних ресурсів України.
Також з цієї категорії...

В Луганской области отмечают резко...
28 июн. 2014 г.

На Донбасі дозволили озброюватися місцевому...
23 мая 2015 г.

Щодо справи прикордонника Сергія Колмогорова
2 нояб. 2017 г.
Набираючі популярність...

«300 єврейців» замість відповідальності: чергова...
12 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 8.00...
12 апр. 2025 г.

Верховна Рада України привела процесуальне...
12 апр. 2025 г.
Останні новини
12.04.2025 13:19
Сирський зізнався, скільки українців ще бусифікують12.04.2025 12:08
Китай завдає США удару у відповідь власними величезними митами12.04.2025 09:42
Ворог атакував Київ безпілотниками: поліція документує наслідкиЯкщо ви прочитаєте інтерв’ю головнокомандувача Сирського, то у вас складеться враження, що Збройними Силами України керує російський агент
Коментарі