Новий заказник врятує від забудови береги Десни
- Подробиці
- Опубліковано 09.10.2015 14:56
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3203
8 жовтня Київська обласна рада прийняла рішення про створення одного з найбільш очікуваних об’єктів природно-заповідного фонду на Київщині. Своїм рішенням депутати оголосили ландшафтним заказником понад 2000 гектарів лісів, розміщених вздовж русла річки Десна. Заказник є першою чергою створення національного природного парку «Подесіння», запланованого в Указі Президента України від 1 грудня 2008 року. Планується, що в майбутньому національний парк охопить всю долину річки Десна у Київській і Чернігівській областях.
«Створення цього заказника зайняло декілька років впертої боротьби природоохоронців із забудовниками. Починаючи з 2006 року розпочалось масове розпаювання земель вздовж річки Десна та зміна їхньої категорії таким чином, щоб дозволити на заплавних луках приватне котеджне будівництво. Фактично, на Десні запланували створити нову «Конча-Заспу». – розповів «Конфліктам і законам» учасник створення заказника, заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Але ми знайшли шлях зупинити будівельне свавілля. Всі береги Десни віднесені до земель лісового фонду та знаходяться у відання Вищедубечанського лісгоспу. Фактично, вздовж всього берега річки тягнеться смуга лісу, яка не могла бути розпайована. Саме її і вдалось зробити заказником».
Екологи переконані, що створення заказника «Зачарована Десна» стане стратегічним моментом у збереженні долини річки Десни, яка є не лише гарантією питного водопостачання столиці України, а й лишається останньою долиною великої річки, що зберіглась в Європі у незміненому вигляді. Охороняти долину Десни Україна зобов’язавсь, підписуючи низку міжнародних угод про охорону мігруючих видів птахів, шлях перельотів яких пролягає вздовж цієї річки.
«Створення заказника саме такої форми докорінно міняє перспективи забудови деснянських луків. Жодне котеджне містечко більше не зможе зробити тут приватний пляж, відгородити шмат берега або зробити причал для яхт або катерів. Береги Десни на всій її протяжності в Київській області є надалі недоторканими назавжди, а пошкодження їх тягне відтепер кримінальну відповідальність. – додає Олексій Василюк. – Звісно, ця новина не дуже сподобається тим, хто хоче побудувати на Десні маєток, або тому, хто хоче незаконно продати свій пай. Але кожен, кого Десна приворожує, як природна перлина, місце, куди він прагне поїхати у кожен вільний вихідний – повинен відмітити у календарі 8 жовтня, як особисте свято».
Спільно з благодійним фондом «Київська ландшафтна ініціатива», що є ініціатором створення заказника, природоохоронці планують добитись створення подібних заповідних територій вздовж р. Десни у Чернігівській області та на її основних притоках.
Також з цієї категорії...

Кара і жаль України
11 февр. 2011 г.

Почитатели Путина осваивают деньги «Фонда...
20 июл. 2015 г.

Віктор Шишкін розповів, як влада...
19 окт. 2017 г.
Набираючі популярність...

Оперативна інформація станом на 08:00...
16 мая 2025 г.

1100 кацапів подохло минулої доби...
16 мая 2025 г.

На борту українського винищувача F-16...
16 мая 2025 г.
Останні новини
16.05.2025 12:37
Трампізм-путінізм, на який хворіє багато українців16.05.2025 08:47
На борту українського винищувача F-16 сталася нештатна ситуація16.05.2025 08:33
1100 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 15 травня обговорили наступні теми:
Коментарі