У національному природному парку «Олешківські піски» відбулися повномасштабні військові навчання
- Подробиці
- Опубліковано 18.02.2016 11:02
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1983
Як було відомо раніше, ще у жовтні 2015 року на територію Козачелагерської арени Нижньодніпровських (Олешківських) пісків було введено військовий контингент. Військові ЗСУ фактично самовільно захопили цю територію, включно з частиною, яка межує з НПП «Олешківські піски». Інформація про це була поширена самою дирекцією національного природного парку на головній сторінці сайту НПП[1]. У парку є заповідна зона площею 1391 га, на території якої заборонено навіть перебувати. «Ми розуміємо необхідність підвищення боєздатності ЗСУ і їхню потребу у постійному навчанні, але не можна з одного боку боронити свою землю, а з іншого боку руйнувати її природну спадщину» - йдеться в заяві.
За словами дирекції національного парку, протягом тривалого періоду на заповідній території відбувалося до декількох сотень пострілів та вибухів з різної зброї. Військові заборонили працівникам парку заходити на його територію. Як стало відомо, йдеться про батальйонно-тактичні навчання за участю окремої механізованої бригади оперативного командування «Схід». «За легендою українські військові тримають оборону на певних рубежах. Тим часом, диверсійно-розвідувальні групи намагаються прорватися крізь оборонні ряди. До оборони приступають військові окремої механізованої бригади. Сухопутникам допомагають інші підрозділи: мінометники, артилеристи, танкові підрозділи»[2].
На листи дирекції парку та громадських організацій з цього питання Міноборони відповіді не надає. Крім того, ситуація не змінилась навіть після розголосу проблеми у виданні Голос України[3] та на ресурсі Українська правда[4].
Внаслідок обстрілів ґрунти стають значно забрудненими низкою хімічних сполук: ціанідами, формальдегідом, оксидом алюмінію, а також великою кількість ідентифікованої та неідентифікованої токсичної органіки. Окрім цього, концентрація важких металів у ґрунтах зростає до небезпечного для життя рівня. У воронках було знайдено титан, ванадій, свинець, кадмій, нікель, цинк, стронцій, манган, залізо, купрум, цирконій, кобальт, галій та навіть рідкоземельний метал ітрій.
«Вперше заповідний статус Нижньодніпровські піски отримали ще у 1928 році. Проте тодішній Пісковий заповідник був ліквідований через політичні переслідування його працівників тоталітарним режимом. У радянські часи тут розміщався військовий полігон. Після ліквідації полігону найціннішу його частину оголосили Національним природним парком «Олешківські піски», з метою відновлення пошкодженої військовими унікальної ділянки піщаних степів.
Піщані степи – одна з найбільш тендітних екосистем в Україні. Достатньо незначного пошкодження, щоб спровокувати руйнування всього природного комплексу та перетворення його на пустелю.
В ЕПЛ вважають, що діяльність окремої механізованої бригади оперативного командування «Схід» на території Національного природного парку «Олешківські піски» є порушенням природоохоронного законодавства та передбачає відповідальність відповідно до статті 252 Кримінального кодексу України. З цього питання ЕПЛ звернулись до Генеральної прокуратури України з проханням порушити кримінальну справу, а також провести обрахування збитків, нанесених території природно-заповідного фонду механічним пошкодженням, забрудненням ґрунтів продуктами вибухів та самовільним використанням земельної ділянки.
Олексій Василюк, еколог ЕПЛ
Також з цієї категорії...
В ростовской диаспоре украинцев произошел...
24 апр. 2009 г.
Войска ВС РФ приведены в...
26 апр. 2014 г.
Оболгать и обречь на смерть,...
19 нояб. 2014 г.
Набираючі популярність...
У Конгресі США відповіли на...
21 дек. 2024 г.
Між Україною і Польщею відкрито...
21 дек. 2024 г.
П’ять років тюрми отримав настоятель...
21 дек. 2024 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 21 грудня обговорив наступні фронтові теми:
Коментарі