Чому ТОПові слухачі справи Олійника не були на засідання інших катованих у СІЗО?
- Подробиці
- Опубліковано 03.03.2016 13:42
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2265
ЗМІ вибухнули повідомленнями про побитого в Лук’янівському СІЗО патрульного поліцейського Сергія Олійника. Звісно, мене теж переймає як дане повідомлення, так і можливість побиття будь-кого в закладах пенітенціарної системи. На жаль, я не знайшов фото п. Олійника, де було би видно тілесні ушкодження, з приводу яких наразі дві слідчо-оперативні групи (Генеральної прокуратури та прокуратури Шевченківського району) перевіряють в’язницю, в якій стався інцидент між арештованим Олійником і співкамерниками.
Я цікавлюсь проблемою порушення прав людини за ґратами не перший рік і зробив не один крок у напрямку реформування пенітенціарної системи з початку своєї каденції народного депутата.
Тому у мене виник ряд запитань:
- Чому близько 30 смертельних випадків у Лук’янівському СІЗО не викликали подібного резонансу?
- Чому досі нема висновків прокуратури щодо смерті в новорічну ніч у Лук’янівському СІЗО політв’язня Макара Колесникова, якого через це досі не поховано?
- Чому, аби привернути увагу до загибелі Макара Колесникова, громада мала провести не одну акцію протесту, а я мав написати з-десяток депутатських звернень?
- Чому більшість випадків нанесення тілесних ушкоджень у пенітенціарних закладах не лише не розслідується, а навіть не фіксується, як це було у випадку нанесення Макару Колесникову ножових поранень навесні 2015 року?
- Чому на суд до патрульного поліцейського, якому, як стверджують ТОПові вільні слухачі, було розбито в СІЗО губу, прийшли голова МВС з радниками, голова Нацполіції, начальник столичної патрульної поліції, але в той же час дані особи не відвідали жодного засідання і не ініціювали гучних розслідувань у випадках нанесення тілесних ушкоджень при затриманні громадських активістів?
- У мене питання щодо відповідності займаній посаді прокурора по нагляду за виконанням законів адміністраціями органів і установ, виконуючих покарання і призначувані судом заходи примусового характеру, адміністраціями місць утримання затриманих і ув'язнених під вартою.
- Також мені незрозуміло, чому високі чиновники не виявляли такої активності на судових засіданнях, наприклад, скаліченого при затриманні лідера ЧорКому Богдана Тицького, інших затриманих у справі захисників Конституції?
- Чому не викликав подібного резонансу випадок ненадання медичної допомоги побитому при затриманні неповнолітньому в’язню Лук’янівського СІЗО – Миколі Мнишенку?
- Чому, зрештою, на такому ж високому рівні не було дано оцінки звірячому побиттю при затриманні голови корпусу «Азов-Крим» Станіслава Краснова та громадської активістки Оксани Шелест?
Наразі міністр юстиції Павло Петренко ініціював створення робочої групи за участі представників громадськості щодо гуманізації умов утримування в’язнів.
У зв’язку з цим я закликаю народних депутатів, колег по Комітету законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності долучитися до даного процесу, до процесу реформування пенітенціарної системи, а не займатися вибірковим правозахистом.
Ігор Мосійчук, facebook.com
Також з цієї категорії...

Из России с «любовью»: сектантство,...
8 мая 2013 г.

Володя плешивый - миру: вы...
2 мая 2014 г.

Аннексия II. Теперь Донбасса
2 нояб. 2014 г.
Набираючі популярність...

Європейський Суд розглядає справу Юлії...
28 авг. 2012 г.

Микола Томенко: Влада не може...
23 нояб. 2012 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
8 июл. 2025 г.
Останні новини
08.07.2025 10:23
Знешкоджено 34 ворожих БпЛА08.07.2025 10:16
1070 москалів подохло минулої доби на українській землі07.07.2025 09:06
1100 кацапів подохло минулої доби на українській землі06.07.2025 18:58
Фронт майже не рухається, і це добре06.07.2025 10:33
Знешкоджено 117 ворожих БпЛАПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у військовому зведенні за 6 липня обговорили такі теми:
Коментарі