НСЖУ і НМПУ надіслали спільне звернення до російських колег із проханням сприяти зупиненню свавілля щодо кримських журналістів

krim gurnalisti

 
19 квітня найбільші журналістські членські організації України – НМПУ і НСЖУ надіслали спільне звернення до російських колег із проханням посприяти зупиненню репресій у Криму щодо місцевих журналістів. «Просимо Вас залучити юристів та активістів Союзу журналістів для отримання інформації та захисту наших колег у Криму», – йдеться у зверненні.


Нижче додаємо текст звернення мовою оригіналу:

«Уважаемые российские коллеги!

Ниже – наше общее обращение – НСЖУ и НМПУ – согласованное. Просим Вас подключить ваших юристов и активистов Союза для получения информации и защиты наших коллег в Крыму.

Обращаемся к вам с просьбой поспособствовать прекращению репрессий в Крыму по отношению к журналистам.

В понедельник, 19 апреля, стало известно, что ФСБ России провела обыски и увезла на допрос трех крымских журналистов: бывшего сотрудника газеты «День», ныне пенсионера Николая Семену, бывшего внештатного фотокорреспондента этой же газеты Леньяры Абибулаевой и Русланы Люмановой.

Коллеги, мы неоднократно встречались с вами на международных конференциях и круглых столах и, не смотря на расхождения во взглядах, умели находить общий подход к проблемам нарушений прав журналистов. Происходящее в Крыму относится к этой категории. На наших глазах творится своеволие по отношению к крымским коллегам.

Просим вас вмешаться и потребовать от властей отказаться от силовых методов давления на журналистов, обеспечить им право на свободное выражение их взглядов даже, если эти взгляды не нравятся политическому истеблишменту».

Раніше голова медіа-профспілки рішуче засудив дії російського ФСБ на території Криму щодо журналістів, назвавши їх «зачисткою» залишків журналістики. Також пан Луканов надіслав звернення до партнерських міжнародних організацій з проханням відреагувати на спроби нищення журналістики.

Нагадаємо, що 19 квітня стало відомо, що ФСБ Росії провела серію обшуків у кримських журналістів: колишнього співробітника газети «День» нині пенсіонера – Миколи Семени, колишнього позаштатного співробітника цієї ж газети Леньяри Абібулаєвої та Руслани Люманової. Микола Семена перебував на допиті у правоохоронних органах до 14 години 19 квітня.

НМПУ і НСЖУ спільно з Союзом журналістів Росії у рамках об’єднаного проекту за сприяння ОБСЄ неодноразово оприлюднювали спільні заяви щодо зупинення репресій по відношенню до журналістів на території антитерористичної операції та у Криму, а також закликали до звільнення із полону журналістів. Відтак було оприлюднену спільну заяву із закликом до звільнення полоненої Марії Варфоломеєвої , а журналістські організації рішуче засуджували використання журналістських смертей як елементів пропаганди.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.