НСЖУ і НМПУ надіслали спільне звернення до російських колег із проханням сприяти зупиненню свавілля щодо кримських журналістів
- Подробиці
- Опубліковано 20.04.2016 15:07
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1527
19 квітня найбільші журналістські членські організації України – НМПУ і НСЖУ надіслали спільне звернення до російських колег із проханням посприяти зупиненню репресій у Криму щодо місцевих журналістів. «Просимо Вас залучити юристів та активістів Союзу журналістів для отримання інформації та захисту наших колег у Криму», – йдеться у зверненні.
Нижче додаємо текст звернення мовою оригіналу:
«Уважаемые российские коллеги!
Ниже – наше общее обращение – НСЖУ и НМПУ – согласованное. Просим Вас подключить ваших юристов и активистов Союза для получения информации и защиты наших коллег в Крыму.
Обращаемся к вам с просьбой поспособствовать прекращению репрессий в Крыму по отношению к журналистам.
В понедельник, 19 апреля, стало известно, что ФСБ России провела обыски и увезла на допрос трех крымских журналистов: бывшего сотрудника газеты «День», ныне пенсионера Николая Семену, бывшего внештатного фотокорреспондента этой же газеты Леньяры Абибулаевой и Русланы Люмановой.
Коллеги, мы неоднократно встречались с вами на международных конференциях и круглых столах и, не смотря на расхождения во взглядах, умели находить общий подход к проблемам нарушений прав журналистов. Происходящее в Крыму относится к этой категории. На наших глазах творится своеволие по отношению к крымским коллегам.
Просим вас вмешаться и потребовать от властей отказаться от силовых методов давления на журналистов, обеспечить им право на свободное выражение их взглядов даже, если эти взгляды не нравятся политическому истеблишменту».
Раніше голова медіа-профспілки рішуче засудив дії російського ФСБ на території Криму щодо журналістів, назвавши їх «зачисткою» залишків журналістики. Також пан Луканов надіслав звернення до партнерських міжнародних організацій з проханням відреагувати на спроби нищення журналістики.
Нагадаємо, що 19 квітня стало відомо, що ФСБ Росії провела серію обшуків у кримських журналістів: колишнього співробітника газети «День» нині пенсіонера – Миколи Семени, колишнього позаштатного співробітника цієї ж газети Леньяри Абібулаєвої та Руслани Люманової. Микола Семена перебував на допиті у правоохоронних органах до 14 години 19 квітня.
НМПУ і НСЖУ спільно з Союзом журналістів Росії у рамках об’єднаного проекту за сприяння ОБСЄ неодноразово оприлюднювали спільні заяви щодо зупинення репресій по відношенню до журналістів на території антитерористичної операції та у Криму, а також закликали до звільнення із полону журналістів. Відтак було оприлюднену спільну заяву із закликом до звільнення полоненої Марії Варфоломеєвої , а журналістські організації рішуче засуджували використання журналістських смертей як елементів пропаганди.
Також з цієї категорії...
Підлеглі Литвина здали ефесбешниками журналістів...
21 мая 2014 г.
Біля Рівного люди перекрили трасу...
18 февр. 2015 г.
Почему «Миротворец» одних жаловал, а...
18 мая 2016 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі