Фальшстарт Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника: закон не прийнятий - указ не діє

chornob zakon

 
30-та річниця Чорнобильської катастрофи відзначилася прийняттям Указу Президента України «Про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника». Ця подія викликала бурхливе обговорення і серед експертів, і серед громадськості.


Звертаємо увагу, що цей Указ набирає чинності лише з дня набрання чинності законом України, що врегульовує питання про відведення земельних ділянок зон відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, природоохоронного режиму територій та об'єктів природно-заповідного фонду, які створюються на території таких зон, а також про скасування вимоги щодо утворення біосферних заповідників виключно на базі природних заповідників, національних природних парків.

Слід зазначити, що 13.04.16 року відповідний законопроект № 4437 було подано Президентом України та визначено його як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України. На сесії ВРУ, яка відбулася напередодні річниці Чорнобильської катастрофи 20-21 квітня 2016 р., законопроект не набрав достатньої кількості голосів для включення його в порядок денний.

За результатами аналізу зазначеного законопроекту ЕПЛ вважає, що законопроект потребує суттєвого доопрацювання у частині вивчення наслідків його прийняття на здоров’я людей та безпеку екологічних систем з огляду на таке:

1. Будь-які зміни щодо правового регулювання території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, повинні відбуватися із дотриманням мети Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи»: зменшення дії радіоактивного опромінення на здоров'я людини та на екологічні системи, яка досягається через встановлення режимів використання та охорони цієї території.

2. Із мети законопроекту не зрозуміло, яким чином буде досягатися зменшення дії радіоактивного опромінення на здоров’я людей та на екологічні системи запропонованими змінами.

3. Неможливо прийняти даний законопроект без розробки загальнодержавної програми використання територій, що зазнали радіаційного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи для забезпечення безпеки здоров'я людини та екологічних систем.

4. Допустимим є погодження проектів землеустрою у зоні відчуження, якщо це здійснюється виключно для наукових досліджень цієї території. Втім, із запропонованих змін це не вбачається.

5. Недопустимим є відмова держави від власності на результати отриманих наукових досліджень.

6. Неможливо видавати дозволи на спецводокористування без отримання аналізу впливу такої води на здоров’я людей та безпеку довкілля, пов’язаних із Чорнобильською зоною.

За результатами аналізу зазначеного проекту закону ЕПЛ вважає, що законопроект потребує суттєвого доопрацювання у частині вивчення наслідків його прийняття на здоров’я людей та безпеку екологічних систем і не може бути прийнятим у тому вигляді, у якому він станом на зараз поданий до ВРУ. Таким чином, згаданий указ Президента не набере чинності. Тому говорити про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника передчасно.

Прес-служба МБО «Екологія-Право-Людина»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Учора під час ворожого обстрілу зазнав поранення та помер під час евакуації один наш герой. Ще троє наших мужніх оборонців отримали поранення

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.