​Президент Transparency International дивується, чому в Україні досі не розпочали потужне розслідування проти януковича

Директор Transparency International Хосе Угас невдоволений роботою ГПУ та українських антикорупційних відомств. На його думку, вони затягують розслідування корупційної діяльності екс-президента віктора януковича, при цьому маючи всі необхідні докази і ресурси. Про це він заявив в інтерв'ю «Українській правді», пише 24tv.ua.


Угас дивується, чому в Україні досі не розпочали потужне розслідування проти януковича. Адже з часом розібратися у всіх корупційних схемах буде дедалі важче.

Президент Transparency International не погоджується із думкою генерального прокурора Юрія Луценка, що коли справу про державну зраду януковича доведуть до кінця, тоді судити останнього за корупцію буде легше.

«Але це звучить не дуже логічно, тому що державна зрада – це одна річ, а корупція – інша річ. Можна робити ці дві речі паралельно, якщо забажаєш. Я не розумію, чому вирок у справі про державну зраду має активувати розслідування корупції. Це інший тип розслідування», – підкреслив Угас.

Він також зауважив, що Генпрокуратура мусить хоча б уявляти, про яку суму від різних оборудок йдеться. Проте, на його думку, Україна ходить по колу, адже розслідування ще не розпочали.

Разом з тим, Угас зазначив, що Україна має базову інфраструктуру для боротьби з корупцією – система Prozorro, НАБУ, зобов'язання чиновників подавати е-декларації. Тож він не бачить причин зволікати із гучними антикорупційними розслідуваннями.

«Коли дехто мені говорить, мовляв, «ми не можемо рухатися вперед, бо судді не відповідають», то в мене питання: «Де розслідування щодо діяльності Генеральної прокуратури?» Ми розуміємо, що судова система потребує реформування. Але в короткій перспективі можна запустити антикорупційний суд, який спеціалізується саме на антикорупційних справах. Ефективність його роботи доведена відразу у декількох країнах», – сказав президент TI.

Серед основних вимог Transparency International як організації до ГПУ є відкриття реєстру розслідуваних справ, аби «він (реєстр – 24) міг прозоро повідомляти громадян і організації, як TI, про те, скільки розслідувань вони мають, на якому етапі ці розслідування, кого і за який тип злочину розслідують тощо».

Хосе Угас. Фото УНІАН



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.