​Для подальших успіхів антикорупційної реформи в Україні НАБУ та САП повинні залишатися незалежними - рекомендація Антикорупційної мережі OECP

Без зволікань створити Антикорупційний суд, зберегти незалежність нових антикорупційних органів та забезпечити суворе дотримання виключної юрисдикції Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) - такі рекомендації надала нашій державі Антикорупційна мережа для країн Східної Європи і Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (далі -OECP) у Звіті за результатами 4 раунду моніторингу України.


Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«Створення Антикорупційного суду на сьогодні є одним із пріоритетів для України. Не лише тому, що судовій системі бракує незалежності, але й із суто професійних міркувань. Справи стосовно топ-корупціонерів, які розслідують НАБУ та САП, - складні і потребують особливо високого фахового рівня суддів» - зазначив директор департаменту фінансових розслідувань Ліхтенштейну, керівник моніторингової групи OECP Даніель Телесклаф 14 лютого, презентуючи Звіт.

Він нагадав, що ключовою умовою формування дійсно незалежного суду є прозорий добір суддів із залученням міжнародних експертів, як рекомендує Венеціанська комісія.

Даніель Телесклаф закликав українську владу бути більш рішучою у прийнятті рішень, пов’язаних із боротьбою з корупцією. «Тиск, який чиниться на НАБУ та САП, з одного боку, - це позитивний сигнал: правоохоронні органи якісно роблять свою справу. З іншого боку, це - підстава для занепокоєння. Або ви підтримуєте протистояння корупції й антикорупційні органи, або - ні, нейтральної позиції бути у цьому питанні не може», - підкреслив представник OECP.

Серед інших рекомендацій OECP - надати НАБУ та САП повний доступ до баз даних системи електронного декларування, можливість самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку; запобігти зовнішньому втручанню у діяльність НАБУ шляхом проведення неупередженого аудиту його діяльності. Всього у Звіті викладено 25 рекомендацій щодо подальших кроків України у напрямку реалізації прийнятих міжнародних зобов’язань та інші висновки про імплементацію антикорупційної реформи в Україні.

Довідково:

Звіт про імплементацію антикорупційної реформи в Україні в рамках Четвертого раунду моніторингу Стамбульського плану з дій боротьби проти корупції був затверджений у вересні 2017 року в Парижі на пленарному засіданні Антикорупційної мережі OECР.

Антикорупційна мережа для країн Східної Європи і Центральної Азії є однією із зовнішніх програм ОЕСР, яка спрямована на просування високих стандартів боротьби з корупцією у країнах-учасницях. Україна є учасником однієї з субрегіональних ініціатив Антикорупційної мережі - Стамбульського плану дій боротьби проти корупції з 2003 року та в останні роки бере активну участь у моніторингових зустрічах цієї ініціативи.


Фото yur-gazeta.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.