Для подальших успіхів антикорупційної реформи в Україні НАБУ та САП повинні залишатися незалежними - рекомендація Антикорупційної мережі OECP
- Подробиці
- Опубліковано 15.02.2018 19:02
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1259
Без зволікань створити Антикорупційний суд, зберегти незалежність нових антикорупційних органів та забезпечити суворе дотримання виключної юрисдикції Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) - такі рекомендації надала нашій державі Антикорупційна мережа для країн Східної Європи і Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (далі -OECP) у Звіті за результатами 4 раунду моніторингу України.
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
«Створення Антикорупційного суду на сьогодні є одним із пріоритетів для України. Не лише тому, що судовій системі бракує незалежності, але й із суто професійних міркувань. Справи стосовно топ-корупціонерів, які розслідують НАБУ та САП, - складні і потребують особливо високого фахового рівня суддів» - зазначив директор департаменту фінансових розслідувань Ліхтенштейну, керівник моніторингової групи OECP Даніель Телесклаф 14 лютого, презентуючи Звіт.
Він нагадав, що ключовою умовою формування дійсно незалежного суду є прозорий добір суддів із залученням міжнародних експертів, як рекомендує Венеціанська комісія.
Даніель Телесклаф закликав українську владу бути більш рішучою у прийнятті рішень, пов’язаних із боротьбою з корупцією. «Тиск, який чиниться на НАБУ та САП, з одного боку, - це позитивний сигнал: правоохоронні органи якісно роблять свою справу. З іншого боку, це - підстава для занепокоєння. Або ви підтримуєте протистояння корупції й антикорупційні органи, або - ні, нейтральної позиції бути у цьому питанні не може», - підкреслив представник OECP.
Серед інших рекомендацій OECP - надати НАБУ та САП повний доступ до баз даних системи електронного декларування, можливість самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку; запобігти зовнішньому втручанню у діяльність НАБУ шляхом проведення неупередженого аудиту його діяльності. Всього у Звіті викладено 25 рекомендацій щодо подальших кроків України у напрямку реалізації прийнятих міжнародних зобов’язань та інші висновки про імплементацію антикорупційної реформи в Україні.
Довідково:
Звіт про імплементацію антикорупційної реформи в Україні в рамках Четвертого раунду моніторингу Стамбульського плану з дій боротьби проти корупції був затверджений у вересні 2017 року в Парижі на пленарному засіданні Антикорупційної мережі OECР.
Антикорупційна мережа для країн Східної Європи і Центральної Азії є однією із зовнішніх програм ОЕСР, яка спрямована на просування високих стандартів боротьби з корупцією у країнах-учасницях. Україна є учасником однієї з субрегіональних ініціатив Антикорупційної мережі - Стамбульського плану дій боротьби проти корупції з 2003 року та в останні роки бере активну участь у моніторингових зустрічах цієї ініціативи.
Фото yur-gazeta.com
Також з цієї категорії...

Громадськість проти інвестицій: влада все...
29 мар. 2012 г.

Мінприроди підписує угоду про сланцевий...
18 окт. 2012 г.

Президент Transparency International дивується, чому...
2 июн. 2017 г.
Набираючі популярність...

Обухівський ТЦК підіграє аферистам, бо...
24 июн. 2025 г.

Фронт майже не рухається, і...
6 июл. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
9 июл. 2025 г.
Останні новини
09.07.2025 10:00
1050 кацапів подохло минулої доби на українській землі08.07.2025 10:23
Знешкоджено 34 ворожих БпЛА08.07.2025 10:16
1070 москалів подохло минулої доби на українській землі07.07.2025 09:06
1100 кацапів подохло минулої доби на українській землі06.07.2025 18:58
Фронт майже не рухається, і це добреПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у військовому зведенні за 6 липня обговорили такі теми:
Коментарі