​Для подальших успіхів антикорупційної реформи в Україні НАБУ та САП повинні залишатися незалежними - рекомендація Антикорупційної мережі OECP

Без зволікань створити Антикорупційний суд, зберегти незалежність нових антикорупційних органів та забезпечити суворе дотримання виключної юрисдикції Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) - такі рекомендації надала нашій державі Антикорупційна мережа для країн Східної Європи і Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (далі -OECP) у Звіті за результатами 4 раунду моніторингу України.


Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«Створення Антикорупційного суду на сьогодні є одним із пріоритетів для України. Не лише тому, що судовій системі бракує незалежності, але й із суто професійних міркувань. Справи стосовно топ-корупціонерів, які розслідують НАБУ та САП, - складні і потребують особливо високого фахового рівня суддів» - зазначив директор департаменту фінансових розслідувань Ліхтенштейну, керівник моніторингової групи OECP Даніель Телесклаф 14 лютого, презентуючи Звіт.

Він нагадав, що ключовою умовою формування дійсно незалежного суду є прозорий добір суддів із залученням міжнародних експертів, як рекомендує Венеціанська комісія.

Даніель Телесклаф закликав українську владу бути більш рішучою у прийнятті рішень, пов’язаних із боротьбою з корупцією. «Тиск, який чиниться на НАБУ та САП, з одного боку, - це позитивний сигнал: правоохоронні органи якісно роблять свою справу. З іншого боку, це - підстава для занепокоєння. Або ви підтримуєте протистояння корупції й антикорупційні органи, або - ні, нейтральної позиції бути у цьому питанні не може», - підкреслив представник OECP.

Серед інших рекомендацій OECP - надати НАБУ та САП повний доступ до баз даних системи електронного декларування, можливість самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку; запобігти зовнішньому втручанню у діяльність НАБУ шляхом проведення неупередженого аудиту його діяльності. Всього у Звіті викладено 25 рекомендацій щодо подальших кроків України у напрямку реалізації прийнятих міжнародних зобов’язань та інші висновки про імплементацію антикорупційної реформи в Україні.

Довідково:

Звіт про імплементацію антикорупційної реформи в Україні в рамках Четвертого раунду моніторингу Стамбульського плану з дій боротьби проти корупції був затверджений у вересні 2017 року в Парижі на пленарному засіданні Антикорупційної мережі OECР.

Антикорупційна мережа для країн Східної Європи і Центральної Азії є однією із зовнішніх програм ОЕСР, яка спрямована на просування високих стандартів боротьби з корупцією у країнах-учасницях. Україна є учасником однієї з субрегіональних ініціатив Антикорупційної мережі - Стамбульського плану дій боротьби проти корупції з 2003 року та в останні роки бере активну участь у моніторингових зустрічах цієї ініціативи.


Фото yur-gazeta.comКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Українські захисники, залучені до проведення операції, продовжують сумлінно виконувати свої завдання за призначенням

подробнее

Опрос

Вы проголосуете на местных выборах за кандидатов от "Слуг народа"?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.