Для подальших успіхів антикорупційної реформи в Україні НАБУ та САП повинні залишатися незалежними - рекомендація Антикорупційної мережі OECP
- Подробиці
- Опубліковано 15.02.2018 19:02
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1179
Без зволікань створити Антикорупційний суд, зберегти незалежність нових антикорупційних органів та забезпечити суворе дотримання виключної юрисдикції Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) - такі рекомендації надала нашій державі Антикорупційна мережа для країн Східної Європи і Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (далі -OECP) у Звіті за результатами 4 раунду моніторингу України.
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
«Створення Антикорупційного суду на сьогодні є одним із пріоритетів для України. Не лише тому, що судовій системі бракує незалежності, але й із суто професійних міркувань. Справи стосовно топ-корупціонерів, які розслідують НАБУ та САП, - складні і потребують особливо високого фахового рівня суддів» - зазначив директор департаменту фінансових розслідувань Ліхтенштейну, керівник моніторингової групи OECP Даніель Телесклаф 14 лютого, презентуючи Звіт.
Він нагадав, що ключовою умовою формування дійсно незалежного суду є прозорий добір суддів із залученням міжнародних експертів, як рекомендує Венеціанська комісія.
Даніель Телесклаф закликав українську владу бути більш рішучою у прийнятті рішень, пов’язаних із боротьбою з корупцією. «Тиск, який чиниться на НАБУ та САП, з одного боку, - це позитивний сигнал: правоохоронні органи якісно роблять свою справу. З іншого боку, це - підстава для занепокоєння. Або ви підтримуєте протистояння корупції й антикорупційні органи, або - ні, нейтральної позиції бути у цьому питанні не може», - підкреслив представник OECP.
Серед інших рекомендацій OECP - надати НАБУ та САП повний доступ до баз даних системи електронного декларування, можливість самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку; запобігти зовнішньому втручанню у діяльність НАБУ шляхом проведення неупередженого аудиту його діяльності. Всього у Звіті викладено 25 рекомендацій щодо подальших кроків України у напрямку реалізації прийнятих міжнародних зобов’язань та інші висновки про імплементацію антикорупційної реформи в Україні.
Довідково:
Звіт про імплементацію антикорупційної реформи в Україні в рамках Четвертого раунду моніторингу Стамбульського плану з дій боротьби проти корупції був затверджений у вересні 2017 року в Парижі на пленарному засіданні Антикорупційної мережі OECР.
Антикорупційна мережа для країн Східної Європи і Центральної Азії є однією із зовнішніх програм ОЕСР, яка спрямована на просування високих стандартів боротьби з корупцією у країнах-учасницях. Україна є учасником однієї з субрегіональних ініціатив Антикорупційної мережі - Стамбульського плану дій боротьби проти корупції з 2003 року та в останні роки бере активну участь у моніторингових зустрічах цієї ініціативи.
Фото yur-gazeta.com
Також з цієї категорії...
После отхода сил АТО, чеченцы...
13 окт. 2014 г.
Режим став на шлях прямого...
12 янв. 2016 г.
Нардепів БПП виключили зі складу...
14 нояб. 2016 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
На Оболоні затримали киянина за...
14 нояб. 2024 г.
За матеріалами СБУ і ДБР...
14 нояб. 2024 г.
Останні новини
14.11.2024 19:59
На Оболоні затримали киянина за збут психотропів14.11.2024 18:00
Як Порошенко свою партію підставив14.11.2024 11:17
Збито 21 ворожий БпЛА14.11.2024 11:11
1690 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни
Коментарі