​Заява голови Комітету НМПУ щодо реакції міжнародних партнерів на заборону в’їзду в Україну очільнику СЖР

Інформація про те, що Службою Безпеки України «в інтересах забезпечення національної безпеки України, 22 лютого 2018 року громадянину російської федерації Соловйову Володимиру Геннадійовичу (голова Союзу журналістів росії – НМПУ) винесено постанову про заборону в’їзду в Україну терміном на три роки», оприлюднена 18 липня цього року на сайті Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ), викликала неабиякий резонанс як в самій росії, так і серед наших колег на Заході.


І якщо риторика СЖР, озвучена на їх офіційній сторінці в Інтернеті «вустами» російського МЗС: «тотальна зачистка інформаційного простору», «відверте нехтування демократичними принципами забезпечення свободи висловлення думки на (!) Україні», «закликаємо західних кураторів київського режиму вжити дієвих заходів по припиненню подібних дій своїх підопічних» жодного подиву не викликає, то спільна заява Міжнародної та Європейської федерацій журналістів (IFJ/EFJ) з цього приводу викликає «глибоке занепокоєння».

Наші колеги, посилаючись у своїй заяві на НМПУ як джерело інформації, тим не менш, навіть не уточнюючи, негайно оголосили свій вердикт, назвавши рішення СБУ «загрозою для права на свободу висловлення» та «грубим порушенням права на свободу слова і свободу журналістики, що замаскована нібито (!) захистом національної безпеки».

Між тим, і в Національній спілці журналістів України (яка, як і НМПУ, є повноправним членом Міжнародної та Європейської федерацій журналістів) назвали виправданою заборону на в’їзд в Україну голові Спілки журналістів росії Володимиру Соловйову: «Ми вважаємо, що потрібно дотримуватися законів України, в тому числі щодо перетину адмінкордону з Кримом. У цьому випадку заборона має цілком законні підстави», – повідомила перший секретар НСЖУ Ліна Кущ.

Хочу нагадати шановним колегам з IFJ/EFJ, що крім порушення Закону України та незаконного в’їзду на територію Криму, пан Соловйов, зокрема, зустрічався з так званим «головою республіки» Сергієм Аксьоновим, включеним до санкційних списків Євросоюзу та США як особа, що загрожує миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України і проти якого правоохоронними органами України порушено кримінальне провадження за насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу в Україні.

Крім того, на моє глибоке переконання, очільник Союзу російських журналістів у своїй діяльності порушує не тільки Закони України, а й фактично всі 10 Міжнародних принципів журналістської етики, в тому числі і Принцип IX « Попередження війни та інших негативних подій, що перешкоджають розвитку людства», який «вимагає від журналіста утримуватися будь-яких форм виправдання агресії, насилля, ненависті й дискримінації»!

Натомість, як добре відомо, під час незаконного «кримського вояжу» пан Соловйов, між іншим, нагороджував «кримських активістів інформаційної сфери відзнаками СЖР «За заслуги». Боюсь, ці «заслуги» також є достатньо сумнівними як з огляду на загальнолюдські цінності, так і Міжнародні принципи журналістської етики.

Хочеться вірити, що поспішна спільна заява Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, синхронізована в часі з заявою російського МЗС, не є фактором політичного тиску і шантажу, а лише прикрим збігом обставин.

Ігор Чайка, Голова Комітету Незалежної медіа-профспілки України

Ігор Чайка. Фото з відеоролика Телекомпанії ТВАКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Нардеп Гео Лерос просил вручить «Оскар» Зеленскому за инсинуацию покушения, но даже «Слуги» не оценили эту новую постановку

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.