mogno vse

Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ висловлює впевненість, що вибори Президента України в 2010 році будуть чесними і справедливими

Фото
«Конфликты и законы» 

На цьому Жоао Соареш наголосив під час зустрічі в Верховному Суді України, яка пройшла в рамках робочого візиту делегації Парламентської асамблеї ОБСЄ в Україну, повідомляє прес-служба Верховного Суду України

Мета нинішніх відвідин нашої держави представниками Парламентської асамблеї Організації з безпеки й співробітництва в Європі, поінформував її Президент Жоао Соареш, — з’ясувати ситуацію перед президентськими виборами в Україні і, таким чином, підготувати робочі пропозиції для місії експертів, яка працюватиме на виборах.
 
У цьому сенсі, зауважив заступник Голови Верховного Суду України Анатолій Ярема, зрозуміле виявлене Президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ бажання зустрітися з представниками Верховного Суду України – суду, який у виборчих перегонах 2004—2005 років став на захист принципів верховенства права.
 
Нині, повідомив поважним гостям Анатолій Ярема, законодавство, яке регулює виборчі процеси в Україні, дещо змінилося, що пов’язано зі сформуванням у державі юрисдикції адміністративних судів. І тепер Верховний Суд України не вирішуватиме долю Президента України. Скарги на результати виборів розглядатиме Вищий адміністративний суд України як суд першої інстанції, що, безумовно, покладає на нього величезну відповідальність.
 
У Верховного Суду у нинішніх перегонах — особлива роль, наголосив Анатолій Ярема. Це — аналіз наявності у передвиборній програмі кандидата в Президенти положень, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету й цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення.
 
Заступник Голови Верховного Суду України висловив упевненість, що до розгляду таких справ у найвищому судовому органі країни не дійде, оскільки кожен із кандидатів у президенти має розуміти свої державницьку місію й відповідальність, однак контроль за подібними процесами обов’язково має бути.
 
Водночас, поінформував Анатолій Ярема, для забезпечення судового захисту прав учасників виборчого процесу та належного розгляду судами у встановлені законодавством строки спорів, пов’язаних із виборами Президента України 17 січня 2010 року, Верховний Суд України спільно з Вищим адміністративним судом України направили в місцеві загальні суди як адміністративні в цьому виборчому процесі листи про необхідність забезпечення організації їх роботи. Зокрема, рекомендовано встановити щоденне чергування у приміщеннях відповідних судів суддів та інших працівників до 24-ї години, визначити відповідальних працівників за організацію проведення чергування. Адже, наголосив заступник Голови Верховного Суду України, виборчий процес – достатньо швидкоплинний, і час розгляду спорів обмежується інколи не днями, а годинами.
 
Крім того, Вищому адміністративному суду України, апеляційним та окружним адміністративним судам рекомендовано надавати методичну допомогу загальним судам шляхом проведення круглих столів і семінарів.
 
Учасники зустрічі дійшли висновку, що про “зрілість” демократичного суспільства в Україні свідчитиме вирішення спірних питань не в судових органах, а на виборчих дільницях.
 
На завершення Жоао Соареш констатував: досвід його роботи в різних країнах свідчить, що кожна держава по-своєму перебуває під тиском національних виборчих систем, однак це не означає, що від цього виборчі процеси стають менш демократичними.
 
Головне, наголосив Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ, щоб вибори були чесними й справедливими за будь-якої виборчої системи. Такими, на переконання Жоао Соареша, мають бути й президентські вибори в Україні. 

Наступна стаття »Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Російсько-окупаційні війська продовжують зосереджувати вогневі зусилля на Маріупольському та Світлодарському напрямках. Минулої доби двох українських військових було поранено

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2018.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.