Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ висловлює впевненість, що вибори Президента України в 2010 році будуть чесними і справедливими

Фото
«Конфликты и законы» 

На цьому Жоао Соареш наголосив під час зустрічі в Верховному Суді України, яка пройшла в рамках робочого візиту делегації Парламентської асамблеї ОБСЄ в Україну, повідомляє прес-служба Верховного Суду України

Мета нинішніх відвідин нашої держави представниками Парламентської асамблеї Організації з безпеки й співробітництва в Європі, поінформував її Президент Жоао Соареш, — з’ясувати ситуацію перед президентськими виборами в Україні і, таким чином, підготувати робочі пропозиції для місії експертів, яка працюватиме на виборах.
 
У цьому сенсі, зауважив заступник Голови Верховного Суду України Анатолій Ярема, зрозуміле виявлене Президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ бажання зустрітися з представниками Верховного Суду України – суду, який у виборчих перегонах 2004—2005 років став на захист принципів верховенства права.
 
Нині, повідомив поважним гостям Анатолій Ярема, законодавство, яке регулює виборчі процеси в Україні, дещо змінилося, що пов’язано зі сформуванням у державі юрисдикції адміністративних судів. І тепер Верховний Суд України не вирішуватиме долю Президента України. Скарги на результати виборів розглядатиме Вищий адміністративний суд України як суд першої інстанції, що, безумовно, покладає на нього величезну відповідальність.
 
У Верховного Суду у нинішніх перегонах — особлива роль, наголосив Анатолій Ярема. Це — аналіз наявності у передвиборній програмі кандидата в Президенти положень, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету й цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення.
 
Заступник Голови Верховного Суду України висловив упевненість, що до розгляду таких справ у найвищому судовому органі країни не дійде, оскільки кожен із кандидатів у президенти має розуміти свої державницьку місію й відповідальність, однак контроль за подібними процесами обов’язково має бути.
 
Водночас, поінформував Анатолій Ярема, для забезпечення судового захисту прав учасників виборчого процесу та належного розгляду судами у встановлені законодавством строки спорів, пов’язаних із виборами Президента України 17 січня 2010 року, Верховний Суд України спільно з Вищим адміністративним судом України направили в місцеві загальні суди як адміністративні в цьому виборчому процесі листи про необхідність забезпечення організації їх роботи. Зокрема, рекомендовано встановити щоденне чергування у приміщеннях відповідних судів суддів та інших працівників до 24-ї години, визначити відповідальних працівників за організацію проведення чергування. Адже, наголосив заступник Голови Верховного Суду України, виборчий процес – достатньо швидкоплинний, і час розгляду спорів обмежується інколи не днями, а годинами.
 
Крім того, Вищому адміністративному суду України, апеляційним та окружним адміністративним судам рекомендовано надавати методичну допомогу загальним судам шляхом проведення круглих столів і семінарів.
 
Учасники зустрічі дійшли висновку, що про “зрілість” демократичного суспільства в Україні свідчитиме вирішення спірних питань не в судових органах, а на виборчих дільницях.
 
На завершення Жоао Соареш констатував: досвід його роботи в різних країнах свідчить, що кожна держава по-своєму перебуває під тиском національних виборчих систем, однак це не означає, що від цього виборчі процеси стають менш демократичними.
 
Головне, наголосив Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ, щоб вибори були чесними й справедливими за будь-якої виборчої системи. Такими, на переконання Жоао Соареша, мають бути й президентські вибори в Україні. 

Наступна стаття »Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

На жаль, під час учора отримав бойове травмування один наш герой. Наші захисники вогнем у відповідь знищили 8 окупантів, одного поранили

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.