Рівень взаємодії України з НАТО є безпрецедентним - Спільна заява Комісії Україна-НАТО
- Подробиці
- Опубліковано 10.07.2016 15:50
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1425
Глави держав та урядів Комісії Україна-НАТО обговорили подальше зміцнення співробітництва в рамках Хартії про особливе партнерство. Про це повідомляє прес-служба Президента України, передають «Конфлікти і закони».
«Ми обговорили плани України щодо реформ та прогрес у їхній імплементації, схвалили Комплексний пакет допомоги для України та обмінялися думками про безпекову ситуацію в Україні», - зазначається у Спільній заяві Комісії Україна – НАТО на рівні глав держав та урядів.
Союзники високо оцінили зусилля Президента України, спрямовані на мирне врегулювання конфлікту: «Ми єдині у нашій підтримці суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також її невід’ємного права вирішувати своє майбутнє та зовнішньополітичний курс без зовнішнього втручання, як цього вимагає Гельсінкський заключний акт».
У документі наголошується, що з 2014 року рівень взаємодії України з НАТО, як на політичному рівні, так і з точки зору практичної роботи, є безпрецедентним: «НАТО продовжуватиме тісний політичний діалог в рамках Комісії Україна – НАТО та підтримку України у впровадженні амбіційної програми реформ, зокрема через повне використання можливостей Річної національної програми, Процесу планування та оцінки сил та Комплексного пакету допомоги».
Метою Комплексного пакету допомоги є консолідація та посилення допомоги НАТО, спрямованої на сприяння Україні в тому, щоб стати більш стійкою, краще забезпечувати власну безпеку та проводити необхідні реформи, включаючи у секторі безпеки і оборони. «Ми вітаємо схвалення Стратегічного оборонного бюлетеня, який слугуватиме дорожньою картою оборонної реформи України», - зазначається в заяві.
Комплексний пакет допомоги містить понад 40 напрямів, на яких НАТО підтримуватиме Україну у реформуванні, що здійснюється українським урядом.
У заяві підкреслюється, що «росія подовжує агресивні дії, підриваючи суверенітет, територіальну цілісність та безпеку України у порушення міжнародного права. Це серйозно впливає на стабільність та безпеку усього євроатлантичного простору регіону».
«Ми висловлюємо нашу рішучу підтримку повної імплементації Мінських домовленостей та вітаємо роботу, проведену у Нормандському форматі та Тристоронньою контактною групою з метою врегулювання конфлікту на сході Україні дипломатичними засобами та шляхом діалогу», - зазначається в документі.
У заяві висловлена повна підтримка Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ), яка відіграє ключову роль у наданні допомоги в деескалації конфлікту, та наголошується на важливості повного та безперешкодного доступу спостерігачів ОБСЄ.
Також з цієї категорії...
Кличко заявив, що настав час...
12 мар. 2013 г.
Генсек Ради Європи висловив захоплення...
5 дек. 2013 г.
У Польщі затримали контрабандистів, які...
2 нояб. 2020 г.
Набираючі популярність...
В Одесі обурені українці штурмують...
26 окт. 2024 г.
Хто позбавляє Україну майбутнього і...
15 янв. 2025 г.
Інавгурація Дональда Трампа - другий...
20 янв. 2025 г.
Останні новини
22.01.2025 09:41
1950 москалів подохло минулої доби на українській землі21.01.2025 12:16
1600 кацапів подохло мигулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі