Чому ніхто у Польщі не передбачив, що росія загарбає Крим?
- Подробиці
- Опубліковано 19.07.2017 16:26
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2087
У виданні «Dziennik Gazeta Prawna» експерт порталу Defence24 Пйотр Мацьонжек аналізує східну політику Польщі. Як вказує він, східна політика країни, внаслідок фіаско проекту Східного партнерства і війни в Україні, втратила свою силу та зазнала кризи концепції. У цьому винуваті не лише політики, але й аналітики, журналісти, колишні дипломати, які професійно займаються питаннями Сходу, повідомляє «Польське радіо».
На ситуацію впливає кілька явищ, зокрема, автоцензура – наголошує Пйотр Мацьонжек, і ставить питання, чому ніхто у Польщі не передбачив, що росія загарбає Крим?
Найбільші аналітичні установи країни, як Осередок східних студій чи Польський інститут міжнародних справ – фінансуються з державного бюджету, а це якоюсь мірою зумовлює їхні дії. Коли російські зелені чоловічки займали Крим, у Польщі при владі була Громадянська платформа, яка кілька років раніше, у взаєминах із росією, ініціювала так зване перезавантаження. Це не сприяло створенню аналітики, націленої на те, щоб підкреслити аспекти агресивних дій влади в москві - наголошує експерт.
У своєму дописі Пйотр Мацьонжек називає ще кілька явищ, які негативно вплинули на формування східної політики Польщі. І додає, що, на жаль, останнім часом у Польщі помітно зросли в силу неоендецькі рухи, які в національному дусі прагнуть відродження держави, що в свою чергу впливає на загострення політичного курсу Варшави щодо Києва. У них є своє бачення східної політики Польщі, що характеризується своєрідним прагматизмом і асертивністю. А це, в свою чергу, може призвести до колапсу відносин Польщі з сусідами на Сході.
Для протидії цьому явищу необхідно консолідувати середовища, які визнають ідею Ґєдройця, і провести величезну роботу, яка радше не може розраховувати на підтримку держави. Проте, чи це реально? – запитує експерт.
Фото Polskie Radio
Також з цієї категорії...

Світова спільнота має захищати журналістів...
18 мар. 2015 г.

Мяч безвизового режима на поле...
10 нояб. 2015 г.

Україні загрожує різке зменшення кількості...
10 февр. 2018 г.
Набираючі популярність...

О редакции
11 мар. 2012 г.

В Україні створено Комітет захисту...
27 июн. 2012 г.

Концтабір імені Зеленського
19 июл. 2024 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт Роман Світан і ведучий 24 Каналу Ігор Гаврищак у військовому зведенні на 2 квітня обговорили такі теми:
Коментарі