​Чому ніхто у Польщі не передбачив, що росія загарбає Крим?

У виданні «Dziennik Gazeta Prawna» експерт порталу Defence24 Пйотр Мацьонжек аналізує східну політику Польщі. Як вказує він, східна політика країни, внаслідок фіаско проекту Східного партнерства і війни в Україні, втратила свою силу та зазнала кризи концепції. У цьому винуваті не лише політики, але й аналітики, журналісти, колишні дипломати, які професійно займаються питаннями Сходу, повідомляє «Польське радіо».


На ситуацію впливає кілька явищ, зокрема, автоцензура – наголошує Пйотр Мацьонжек, і ставить питання, чому ніхто у Польщі не передбачив, що росія загарбає Крим?

Найбільші аналітичні установи країни, як Осередок східних студій чи Польський інститут міжнародних справ – фінансуються з державного бюджету, а це якоюсь мірою зумовлює їхні дії. Коли російські зелені чоловічки займали Крим, у Польщі при владі була Громадянська платформа, яка кілька років раніше, у взаєминах із росією, ініціювала так зване перезавантаження. Це не сприяло створенню аналітики, націленої на те, щоб підкреслити аспекти агресивних дій влади в москві - наголошує експерт.

У своєму дописі Пйотр Мацьонжек називає ще кілька явищ, які негативно вплинули на формування східної політики Польщі. І додає, що, на жаль, останнім часом у Польщі помітно зросли в силу неоендецькі рухи, які в національному дусі прагнуть відродження держави, що в свою чергу впливає на загострення політичного курсу Варшави щодо Києва. У них є своє бачення східної політики Польщі, що характеризується своєрідним прагматизмом і асертивністю. А це, в свою чергу, може призвести до колапсу відносин Польщі з сусідами на Сході.

Для протидії цьому явищу необхідно консолідувати середовища, які визнають ідею Ґєдройця, і провести величезну роботу, яка радше не може розраховувати на підтримку держави. Проте, чи це реально? – запитує експерт.

Фото Polskie Radio



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.