​Офшорний провал Миколи Мартиненко у швейцарських судах

Микола Мартиненко у швейцарських судах безрезультатно опирається блокуванню рахунків і передачі інформації українському слідству. Колишнього народного депутата підозрюють у корупції та відмиванні грошей, пише DW.


Колишній народний депутат і один із головних спонсорів партії «Народний Фронт» Микола Мартиненко намагається завадити співпраці швейцарських і українських правоохоронців у розслідуванні кримінальних справ проти нього. Панамська компанія, на швейцарські рахунки якої надходили імовірні хабарі Мартиненку, судилася з прокуратурою Швейцарії, оскаржуючи передачу Україні інформації про ці рахунки. Це випливає із судових документів, які є у розпорядженні DW.

Ідеться про документи, які підтверджують надходження на підконтрольні Мартиненку рахунки 6,4 мільйона євро. Інформацію про ці рахунки запитувало Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Там підозрюють, що ці кошти були хабарами, які призначалися українським депутатам і чиновникам у зв'язку з постачанням обладнання на українські АЕС.

Справа, яка не рухалася три роки

У зв'язку з цими імовірними хабарами прокуратура Швейцарії ще з 2013 року проводить розслідування за підозрою у підкупі іноземних посадовців та відмиванні коштів. Однак, як повідомляли раніше швейцарські ЗМІ, Генеральна прокуратура України роками гальмувала надання міжнародної правової допомоги у цій справі. Розслідування у Швейцарії не зрушило з місця до 2016 року, доки за цю справу не взялося НАБУ. Відтоді, як випливає із судових документів, між українськими і швейцарськими правоохоронцями відбувається активний обмін інформацією. Зокрема у жовтні 2016 року швейцарці розпорядилися передати в Україну всю інформацію про банківські рахунки панамської фірми Миколи Мартиненка. Однак на заваді обміну інформацією стали судові позови.

Питання вдалося розблокувати лише через вісім місяців, коли завершилася судова тяганина. 28 червня 2017 року Федеральний суд Швейцарії виніс остаточне рішення, яке нині стало доступним для ознайомлення у базі судових рішень країни: відхилити вимоги Мартиненка. У позові стверджувалося, що судовий процес в Україні не відповідає міжнародним правовим стандартам, а передача інформації про швейцарські рахунки неприпустимо шкодить діловій репутації українця.

Розморозити рахунки не вдається

Починаючи з 2014 року, Микола Мартиненко, позиваючись через офшорні фірми, також безрезультатно намагався розблокувати рахунки, на які йому надходили імовірні хабарі. Водночас один із його позовів, який не стосувався банківських рахунків, був успішним. У липні 2016 року швейцарський суд задовольнив вимогу Мартиненка до Федеральної прокуратури країни надати йому всю інформацію про журналістів, які писали запити щодо долі кримінальної справи проти нього. Це рішення суду викликало обурення у журналістській спільноті Швейцарії. ЗМІ назвали це рішення «небезпечним прецедентом», який може посилити тиск на журналістів, що пишуть про корупцію.

Крім судів, Микола Мартиненко, вочевидь, намагався захиститися від кримінального переслідування і неформальними шляхами. У квітні в Цюриху було заарештовано співробітника поліції, якого підозрюють в отриманні хабара від Мартиненка. За інформацією місцевих ЗМІ, швейцарський правоохоронець мав завдання від українця встановити неформальний канал комунікації з федеральним прокурором Швейцарії.

Микола Мартиненко. Фото DW



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.