​Українець у Польщі отримає компенсацію за дуже повільний розгляд дозволу на тимчасову роботу

Суд у Польщі постановив, що поморський воєвода має виплатити громадянину України 5 тис. злотих у зв’язку з надто довгим розглядом його справи. Про це минулого тижня повідомило видання «Rzeczpospolita», передає «Польське радіо».


Олексій Г. (дані змінено) у липні 2015 року звернувся до поморського воєводи з клопотанням про надання йому дозволу на тимчасове проживання і роботу. Пізніше він оцінив, що його заяву розглядали дуже повільно та бюрократично.

Замість повідомлення одним листом про необхідність доповнення усіх документів, управління надсилало йому декілька окремих листів щодо окремих документів протягом декількох місяців. Вісім разів терміни розгляду справи переносили на два-три місяці, встановлюючи нові. Упродовж майже восьми місяців, від травня до грудня 2016 року, у цій справі управління нічого не робило або ж його дії були імітаційними. Провадження, яке почали в 2015 році, продовжували в 2016, а дозвіл на тимчасове проживання та роботу, дійсний до 30 вересня 2017 року, видали тільки у грудні 2016 року, тобто приблизно за півтора роки розгляду.

У травні 2017 року Олексій Г. звернувся до адміністративного суду Поморського воєводства зі скаргою про дуже повільний розгляд його справи. У результаті довготривалої процедури він був на довгий час позбавлений можливості працювати. Тому він був змушений просити свого працедавця дати йому безоплатну відпустку з липня 2015 року – до терміну завершення справи у грудні 2016 року, але його зусилля, спрямовані на отримання праці, виявилися марними.

Воєвода пояснив, що часто управління, яке розглядає справу, не може вичерпно повідомити про необхідність доповнення документів, оскільки надіслані документи не роз’яснюють ситуацію, а лиш створюють нові неточності і ставлять нові питання. А тому є необхідність у надсиланні чергових повідомлень і з незалежних від установи причин встановлюються нові терміни. Так було, власне, у цій складній справі.

На її підставі суд вирішив, що провадження було довготривалим, повільним і воно очевидно та недопустимо перевищувало терміни. На думку суду, хоча положення закону про іноземців не визначають термінів розгляду справи про надання дозволу на тимчасове перебування і роботу, потрібно слідувати положенням Кодексу адміністративного судочинства. А відтак воєвода має розглядати справу найдовше упродовж двох місяців.

Суд постановив, що положення закону про іноземців, які потребують консультацій з багатьма іншими органами, можуть насправді призводити до того, що іноді дотримання термінів може бути неможливим, але у цій справі процедура консультацій не впливала на продовження процедури. Водночас, попри те, що вже у травні 2016 року управління мало усі документи та необхідну інформацію для завершення розгляду заяви, були вказані наступні терміни, посилаючись на складність процедури.

Відтак суд прийняв до уваги скаргу заявника про виплату йому поморським воєводою грошової суми у розмірі 5 тис. злотих. Це рішення застосовується в особливих випадках зволікання органом та є формою компенсації за затримку у вирішенні справи.

Директор Департаменту громадянства та справ іноземців Поморського воєводського управління у Ґданську повідомив, що буде внесено касаційну скаргу на таке рішення до Вищого адміністративного суду.

Фото pixabay.comКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Виктор Медведчук, еще с 2015 года, стучал россиянам на беглых регионалов – экс-премьера Азарова и экс-президента януковича

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.