​Українець у Польщі отримає компенсацію за дуже повільний розгляд дозволу на тимчасову роботу

Суд у Польщі постановив, що поморський воєвода має виплатити громадянину України 5 тис. злотих у зв’язку з надто довгим розглядом його справи. Про це минулого тижня повідомило видання «Rzeczpospolita», передає «Польське радіо».


Олексій Г. (дані змінено) у липні 2015 року звернувся до поморського воєводи з клопотанням про надання йому дозволу на тимчасове проживання і роботу. Пізніше він оцінив, що його заяву розглядали дуже повільно та бюрократично.

Замість повідомлення одним листом про необхідність доповнення усіх документів, управління надсилало йому декілька окремих листів щодо окремих документів протягом декількох місяців. Вісім разів терміни розгляду справи переносили на два-три місяці, встановлюючи нові. Упродовж майже восьми місяців, від травня до грудня 2016 року, у цій справі управління нічого не робило або ж його дії були імітаційними. Провадження, яке почали в 2015 році, продовжували в 2016, а дозвіл на тимчасове проживання та роботу, дійсний до 30 вересня 2017 року, видали тільки у грудні 2016 року, тобто приблизно за півтора роки розгляду.

У травні 2017 року Олексій Г. звернувся до адміністративного суду Поморського воєводства зі скаргою про дуже повільний розгляд його справи. У результаті довготривалої процедури він був на довгий час позбавлений можливості працювати. Тому він був змушений просити свого працедавця дати йому безоплатну відпустку з липня 2015 року – до терміну завершення справи у грудні 2016 року, але його зусилля, спрямовані на отримання праці, виявилися марними.

Воєвода пояснив, що часто управління, яке розглядає справу, не може вичерпно повідомити про необхідність доповнення документів, оскільки надіслані документи не роз’яснюють ситуацію, а лиш створюють нові неточності і ставлять нові питання. А тому є необхідність у надсиланні чергових повідомлень і з незалежних від установи причин встановлюються нові терміни. Так було, власне, у цій складній справі.

На її підставі суд вирішив, що провадження було довготривалим, повільним і воно очевидно та недопустимо перевищувало терміни. На думку суду, хоча положення закону про іноземців не визначають термінів розгляду справи про надання дозволу на тимчасове перебування і роботу, потрібно слідувати положенням Кодексу адміністративного судочинства. А відтак воєвода має розглядати справу найдовше упродовж двох місяців.

Суд постановив, що положення закону про іноземців, які потребують консультацій з багатьма іншими органами, можуть насправді призводити до того, що іноді дотримання термінів може бути неможливим, але у цій справі процедура консультацій не впливала на продовження процедури. Водночас, попри те, що вже у травні 2016 року управління мало усі документи та необхідну інформацію для завершення розгляду заяви, були вказані наступні терміни, посилаючись на складність процедури.

Відтак суд прийняв до уваги скаргу заявника про виплату йому поморським воєводою грошової суми у розмірі 5 тис. злотих. Це рішення застосовується в особливих випадках зволікання органом та є формою компенсації за затримку у вирішенні справи.

Директор Департаменту громадянства та справ іноземців Поморського воєводського управління у Ґданську повідомив, що буде внесено касаційну скаргу на таке рішення до Вищого адміністративного суду.

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.