​Польсько-українське примирення виявилося дуже крихким

«Rzeczpospolita» продовжує тему польсько-українських взаємовідносин в контексті конференції, яка минулої п’ятниці відбулася в Києві і була присвячена співпраці між країнами Балтійсько-Чорноморського регіону. Учасниками зустрічі були колишні лідери України, Молдови, Румунії, Латвії та Білорусі. Колишніх президентів Польщі забракло, повідомляє Польське радіо.


Київська конференція підтвердила, що між Україною і Польщею триває найбільш серйозна криза за останні роки – наголошує видання. На запитання журналіста газети про способи виходу з нинішньої кризи у взаєминах, колишні президенти відповіли, зосереджуючись на історії.

Леонід Кравчук у присутності камер усіх українських ЗМІ відповів, що польські поселенці ставилися до його батьків, як до худоби. Натомість Віктор Ющенко заявив, що УПА та АК мали ті ж самі цілі.

У своєму коментарі Єжи Гащинський наголошує, що польсько-українське примирення виявилося дуже крихким. Що важливих жестів з боку Польщі не дооцінюють навіть президенти України, які відіграли суттєву роль у політиці у час, коли це примирення відбулося.

Гащинський, як пише, розуміє, що можна мати жаль до нинішньої влади за закон про Інститут національної пам’яті, в якому обвинувачення проти українських націоналістів переходить усі межі. Проте реакція на критикований теж і в Польщі закон також повинна мати свої межі.

«Rzeczpospolita» сподівається лише, що в політиків у Польщі не виникне бажання взяти участь в історичному аукціоні з президентами Кравчуком і Ющенком.

Фото УНІАН



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.