Європа не забула про російську окупацію Криму чотири роки тому
- Подробиці
- Опубліковано 19.03.2018 09:14
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1313
18 березня 2014 року росія зробила остаточний крок у незаконній окупації Криму - частини суверенної території України, яку росія визнала такою за низкою міжнародних договорів, повідомляє «Голос Америки».
«Ми не забудемо про незаконно окупований Крим», - наголошено у спільній статті восьми європейських міністрів закордонних справ на сайті euobserver.com. Авторами заяви є Андерс Самуельсен, міністр закордонних справ Данії; Свен Міксер, міністр закордонних справ Естонії; Едгар Рінкевичс, міністр закордонних справ Латвії; Лінас Лінкявічюс, міністр закордонних справ Литви; Яцек Чапутовіч, міністр закордонних справ Польщі; Теодор Віорел Мелешкану, міністр закордонних справ Румунії; Маргот Вальстрьом, міністр закордонних справ Швеції; Павло Клімкін, міністр закордонних справ України.
«Жителі Криму несподівано опинилися під де-факто владою москви. Їх змусили отримувати російське громадянство і служити в російських збройних силах, що в обох випадках є порушенням міжнародного права. Проти них почалася політика широких репресій, яка призвела до масштабних утисків прав людини, зокрема ув’язнень з політичних мотивів, закриття ЗМІ та шкіл та навіть випадків вбивств і зникнень. Головною мішенню репресій стали корінні для Криму кримські татари, а також етнічні українці, багато з яких виступили проти нелегальної анексії. Десятки людей були засуджені за сфабрикованими звинуваченнями. Так, українського кінорежисера Олега Сенцова ганебно засудили до 20-ти років позбавлення волі за нібито «тероризм», - йдеться у статті.
Сенцов та більше 60-ти інших політв'язнів мають бути негайно звільнені, - наголошують міністри.
Також ЄС не визнає результатів виборів, які проводяться росією в Криму.
«Незаконна окупація Криму підвищує ризики для безпеки в Чорноморському регіоні, але її наслідки сягають далеко за межі регіону. Разом з нинішньою російською агресією на Донбасі, вона також є порушенням європейського безпекового порядку, правил та принципів, які слугували основою стабільності і безпеки в Європі з часів закінчення Холодної війни.
Те, що відбулося в Криму, стосується не тільки України, але й нас усіх. Ось чому ми не забудемо і не полишимо Крим», - йдеться в заяві.
Фото rferl.org
Також з цієї категорії...
Кетрін Ештон серйозно стурбована рішенням...
26 апр. 2012 г.
МЗС України запросило ОБСЄ стати...
29 июл. 2015 г.
Украину избрали в Совбез ООН
15 окт. 2015 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
На тлі застосування британських крилатих...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі