Литовський Сейм схвалив резолюцію, якою закликав міжнародне співтовариство захистити права кримських татар
- Подробиці
- Опубліковано 23.05.2018 10:42
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1437
Сейм Литви в ухваленій у вівторок резолюції закликав установи Європейського Союзу, організації та міжнародні спільноти, а також їхніх політичних лідерів звернути належну увагу на порушення прав людини в Криму.
Прийнята одноголосно резолюція була зареєстрована сеймовим комітетом із закордонних справ у зв’язку з 74-ми роковинами депортації кримськотатарського народу з Криму, повідомляє Польське радіо.
«Ситуація з дотримання прав людини в Криму, особливо кримських татар, дуже погіршилася», - стверджено у резолюції. У документі говориться, що «кримськотатарські інтелектуали, журналісти, звичайні громадяни, котрі не погоджуються з владою російської федерації, зникають, їх знаходять мертвими з ознаками тортур або цих людей переслідують у судах».
В ухваленому документі литовські депутати закликають росію скасувати рішення про визнання представницького органну кримських татар Меджлісу екстремістською організацією і заборону в’їзду в Крим його лідерам. Парламентарії з Литви вимагають звільнити політичних в’язнів та повернути права громаді кримських татар.
У резолюції є також заклик до припинення будівельних робіт у палацовому комплексі кримських ханів у Бахчисараї у зв’язку із загрозою руйнуванням об’єкту.
Нагадаємо, 18-21 травня 1944 року тоталітарний сталінський режим депортував з Криму приблизно 200 тисяч кримських татар.
Сейм Литви. Фото creativecommons.org
Також з цієї категорії...

Депутат ЄП особисто передав Юлії...
25 мая 2012 г.

Франція закликала Україну звільнити політв'язнів
15 июн. 2012 г.

Заступник глави МЗС Польщі сподівається,...
24 апр. 2019 г.
Набираючі популярність...

Оперативна інформація станом на 08.00...
17 июн. 2025 г.
Чи вдасться Зеленському домовитися про...
17 июн. 2025 г.

G7: тепер G6 плюс 1?...
17 июн. 2025 г.
Останні новини
17.06.2025 12:46
Чи вдасться Зеленському домовитися про постачання зброї?17.06.2025 10:38
Знешкоджено 428 цілейПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан в ефірі разом із ведучою Іриною Узловою обговорив гучні вимоги Зеленського до партнерів
Коментарі