У Перемишлі понад 40 єпископів УГКЦ взяли участь в урочистостях з нагоди 325-ліття відновлення єдності з Римом
- Подробиці
- Опубліковано 10.09.2018 11:05
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1224
У неділю, 9 вересня, у Перемишлі відсвяткували 325 річницю відновлення єдності місцевої греко-католицької єпархії з Апостольської столицею, тобто Ватиканом. Найважливішим пунктом церемонії була літургія, котру очолив голова Української греко-католицької церкви, архієпископ Станіслав Шевчук. У ній взяв участь також архієпископ і митрополит Перемисько-Варшавський УГКЦ Євген Попович, повідомляє Польське радіо.
У зв’язку з цієї важливою річницею лист до греко-католиків написав архієпископ та голова Єпископату Польщі Станіслав Ґондецький. Він нагадав історію Перемиської єпархії. Римо-католицький ієрарх наголосив, що річниця, про яку ми згадуємо, є важливою подією як для Греко-католицької, так і для Римо-католицької церкви Польщі.
«Від 1692 року історії Перемиської єпархії, а від 1996 року Перемисько-Варшавської єпархії пов’язана з долею Речі Посполитою та долею Західної церкви у Польщі», - підкреслив архієпископ Станіслав Ґондецький. Голова Єпископату Польщі нагадав теж слова святого Івана Павла ІІ, які він сказав у червні 2001 року в Києві: «…шлях до порятунку веде через «буття єдністю», яке, на зразок життя Пресвятої Трійці, повинно формуватися щоденним досвідом та вчинками усіх Його учнів».
«На погляд голови Єпископату Польщі, ця річниця – це «ще одне підтвердження, що те, що в людських очах іноді навіть неможливе, але можливе для Бога і для тих, хто уважно слухає Його слова».
Архієпископ Станіслав Ґондецький подякував теж греко-католикам за доказ їхньої віри.
Лист під час урочистих заходів прочитав архієпископ Марек Єндрашевський, митрополит Краківський, заступник голови Конференції Єпископату Польщі.
Нагадаємо, після Другої світової війни в 1946 році комуністи депортували в СРСР іншого перемиського єпископа Перемиської єпархії УГКЦ, блаженного Католицької церкви Йосафата Коциловського. Тоді, передбачаючи близьку небезпеку свого арешту та подальшої депортації, Владика Йосафат залишив написану власноруч заяву своєї вірності Апостольській Столиці і бажання вмерти за святу Унію. Ця заява написана власноруч єпископом Йосафатом: «Складаю у стіп Христового Намісника Папи Пія XII заяву моєї вірности, пошани і синівської любови та прошу його делегувати мене на смерть за св. Унію».
Нагадаємо, у Перемишлі понад 40 єпископів УГКЦ взяли участь в урочистостях з нагоди 325-ліття відновлення єдності з Римом.
Перемишль. Фото wikipedia.org
Також з цієї категорії...
Україна може втратити представництво у...
29 февр. 2012 г.
Олександр Тимошенко просить демократичний світ...
10 мая 2012 г.
Суду над екс-прем’єр-міністром Юлією Тимошенко...
10 сент. 2012 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі