​Росію, як члена, залишили у Раді Європи. Україна закликала не потурати агресору

На зібранні понад 30 міністрів закордонних справ Ради Європи в Гельсінкі у п’ятницю схвалили рішення про збереження членства росії, хоча після анексії Криму 2014 року москва була позбавлена права голосу, а з 2017 року не платила членські внески. Схвалена декларація також означає, що ключовий орган Ради Європи - Парламентська асамблея з наступного місяця може поновити права російської делегації, повідомляє «Голос Америки».


Але міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, який виступав за залучення росії, підкреслив, що організація буде мати механізми санкцій проти країн-порушниць і вказав на важливість Європейського суду з прав людини.

Рада Європи, яка була створена 70 років тому для захисту прав людини, демократії та верховенства закону на континенті, об’єднує 47 країн і є окремою від Європейського Союзу організацією.

Керівники організації, а також низка країн включно з Німеччиною та Францією напередодні виступили проти позбавлення росії членства.

За жорсткішу позицію щодо москви виступали представники, зокрема, Великої Британії та країн Балтії.

Україна застерегла, що ухилення від належного покарання росії в організації прокладає шлях до руйнування міжнародних санкцій, запроваджених у відповідь на російську агресію.

На знак протесту проти того, що у Києві називають кроком до можливого послаблення санкцій проти росії, український міністр закордонних прав Павло Клімкін відрядив на зустріч у Фінляндії свого заступника.

Український міністр 13 травня заявив, що Київ не бачить сенсу у так званому Мінському мирному процесі у разі послаблення санкційного тиску на росію.

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Яґланд минулого місяця сказав, що виключення росії створило б «нові лінії поділу Європи».

Німецький міністр закордонних справ Гайко Маас дав зрозуміти, що у Берліні вважають за потрібне зберегти місце росії в організації.

Французький президент Еммануель Макрон напередодні заявив про потребу «знайти рішення, яке дало б можливість росії залишатися в Раді Європи з усіма відповідними правами та обов'язками».

москва у четвер схвально відгукнулася про наміри європейських лідерів не йти на виключення росії з організації.

Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров, збираючись до Гельсінкі, сказав, що сподівається на «відновлення справедливості» і заявив, що «росія зацікавлена у збереженні та зміцненні Ради Європи як найавторитетнішої і шанованої міжнародної організації на європейському континенті».

Литовський міністр закордонних справ Лінас Лінкявічус сказав у Гельсінкі, що організація не може «дозволити безумовне повернення росії до Парламентської асамблеї Ради Європи за рахунок цінностей і принципів. росія не змінила нічого в діях, і навіть у словах, та продовжує агресію проти України».

Фото Council of Europe



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.