Угорщина не зверталася до росії у справі захисту меншин в Україні
- Подробиці
- Опубліковано 04.12.2019 13:36
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1121
Парламент Угорщини не звертався до держдуми росії у справі спільного захисту прав національних меншин в Україні. Про це повідомила речниця українського МЗС Катерина Зеленко з посиланням на українське посольство у Будапешті. Раніше голова думи В’ячеслав Володін заявив, що угорський парламент запропонував російському «об’єднати сили» задля захисту національних менших, які живуть в Україні, передає Польське радіо.
«Наше посольство звернулося до угорської сторони, аби перевірити цю інформацію, і отримало відповідь, що у зв’язку з тим, що парламент Угорщини не ухвалював таких заяв, Угорщина не могла передати також цієї інформації під час угорсько-російських розмов на парламентському рівні», - повідомила Зеленко, яку сьогодні цитують українські медіа.
Речниця зазначила, що Україна і Угорщина – це партнерські держави, які в змозі самостійно вирішувати проблемні питання. «Ми віримо, що Угорщина, яка, будучи членом ЄС і НАТО, підтримуючи нас у протидії російській агресії, не буде входити у союз з агресором проти України і також відреагує на появу цієї інформації», - заявила Зеленко.
Голова держдуми рф В’ячеслав Володін говорив про начебто існуючу співпрацю з Угорщиною у справі меншин в Україні у вівторок під час пленарного засідання нижньої палати російського парламенту. «До нас звернувся парламент Угорщини з проханням об’єднати сили щодо захисту прав меншин, передусім, у навчанні мови», - сказав Володін. За його оцінками, «народи, які проживають на території України, позбавлені такого права внаслідок тамтешнього мовного закону». Спікер держдуми виокремив у цьому контексті угорців та поляків, які живуть в Україні.
Володін також закликав Європарламент та інші міжнародні організації, в тому числі і ОБСЄ, аби вони приглянулись до ситуації нацменшин в Україні.
Минулого тижня Володін звинуватив Україну у порушенні прав нацменшин, у тому числі і польської меншини. У відповідь віце-міністр закордонних справ України Василь Боднар оцінив, що метою таких висловлювань є «відволікти увагу міжнародної спільноти від кремлівської політики переслідування і залякування людей на тимчасово окупованій території України і в самій росії».
Фото polskieradio.pl
Також з цієї категорії...

Історичні суперечки між Києвом та...
8 февр. 2018 г.

На 100-річчі незалежності Естонії президенти...
23 июн. 2018 г.

Матеуш Моравєцький: Заяву ЄС про...
24 мар. 2019 г.
Набираючі популярність...

Столична поліція затримала двох чоловіків...
29 апр. 2025 г.

У Києві оперативники вилучили наркотиків...
30 апр. 2025 г.

Американсько-українська угода щодо корисних копалин...
1 мая 2025 г.
Останні новини
03.05.2025 09:27
1170 кацапів подохло минулої доби на українській землі02.05.2025 19:11
Що не так з НАБУ. До 10-ліття Бюро02.05.2025 09:28
1110 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан разом з Ігорем Гаврищаком у військовому зведенні за 1 травня обговорили такі теми:
Коментарі