У Польщі в посилці з Києва виявлено унікальну знахідку - фрагменти меча бронзової доби
- Подробиці
- Опубліковано 19.12.2019 22:08
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3220
Під час контролю посилок з-за кордону співробітники Краєвої податкової адміністрації в місті Дембиця виявили вісім фрагментів меча бронзової доби. Вони знаходилися у відправленому в Києві пакунку. За оцінкою фахівців, це дуже цінна й унікальна знахідка. Як повідомила речниця Краєвої податкової адміністрації в Ряшеві Едита Хабовська, згідно з декларацією відправника, там мали бути елементи оздоблення інтер’єру, вартість яких оцінено в 50 гривень (приблизно 8 злотих). Посилка мала потрапити до одержувача в Чехії, повідомляє Польське радіо.
Проте, під час обшуку польські служби знайшли незвичайні елементи, старанно загорнуті у захисну фольгу, щоб уникнути їх пошкодження. Виявилося, що вони є частиною меча довжиною майже 50 сантиметрів, який має ознаки археологічної пам’ятки.
Представники Воєводського управління охорони пам’яток підтвердили цінність меча-кинджала, який походить з епохи бронзи (2300 – 700 до н.е.). За словами фахівців, на його оригінальній оздобленій поверхні є сильні пошкодження, які виникли нещодавно, найімовірніше під час добування. Точну вартість предмета встановлять після детальної експертизи в Національному інституті спадщини. Далі справою займатиметься Підкарпатське митно-податкове управління в Перемишлі.
2018 року співробітники Краєвої податкової адміністрації виявили на польсько-українських контрольно-пропускних пунктах у Підкарпатському воєводстві 611 спроб контрабанди предметів, які мають історичну цінність. Серед них – жетони з особистим номером військових, біноклі, шапки, солдатські фляги, медалі, багнети та годинники.
Як повідомила представниця Краєвої податкової адміністрації в Ряшеві Едита Хабовська, привезення до країн Європейського Союзу предметів, що є історичними пам’ятками, відбувається без жодних додаткових документів. Проте, якщо їх ввозять з країн, котрі не належать до ЄС, такий об’єкт необхідно задекларувати в митному відділенні, щоб він був охоплений відповідною митною процедурою.
Фото polskieradio.pl
Також з цієї категорії...

ПАРЄ вимагає від Януковича «негайно...
29 авг. 2012 г.

Ребекку Хармс не пустили в...
25 сент. 2014 г.

Тереза Мей вказала на інформаційну...
14 нояб. 2017 г.
Набираючі популярність...

Депутат Київради Вікторія Кустова: Леонід...
5 авг. 2025 г.

За два дні поліція Києва...
25 сент. 2025 г.

Поліція Києва ліквідувала масштабний канал...
3 окт. 2025 г.
Останні новини
06.10.2025 11:29
Збито та подавлено 83 цілі противника06.10.2025 08:16
1090 кацапів подохло минулої доби на українській землі05.10.2025 09:19
870 кацапів подохло минулої доби на українській землі04.10.2025 12:02
Збито та подавлено 73 ворожих БпЛА04.10.2025 11:50
950 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 4 жовтня обговорили наступні теми:
Коментарі