​Gazeta Wyborcza назвала Зеленського викликом для Євросоюзу та Польщі

Українці – народ вічних оптимістів. Коментуючи перемогу Володимира Зеленського на президентських виборах, вони часто говорять, що «гірше бути вже не може». Тому буде тільки краще. Тому що Україна не використовує в повній мірі можливості, які дало їй зближення з Євросоюзом. Про це пише польське видання Gazeta Wyborcza, повідомляє УНІАН.


В українців були поважні причини хотіти змінити президента. Корупція, слабкість влади, повільні реформи, низькі пенсії й нестача робочих місць. Хоча треба пам’ятати, що каденція Петра Порошенка відбувалася під час війни з росією, яка не перебирає у засобах, щоб лише ослабити й дискредитувати Україну.

Остання під керівництвом Порошенка витримала тиск. А бої на Донбасі й окупація Криму дали початок новій українській ідентичності. Країна зробила історичний вибір: вона розірвала старі зв’язки з москвою і прибула в порт Європи, почавши розвивати співпрацю з НАТО. Те, що влада в Україні змінюється в демократичний спосіб, тому доказ.

Зеленський як президент – це невідомість. Що актор знає про справжню політику? Які у нього рецепти для українських хвороб? Хто буде йому радити? Але без відповідей на ці питання йому довірилися 70% українців. Багато-хто наївно вірять, що буде поводитися так само, як скромний президент з серіалу «Слуга Народу». Але справжня політика не така проста, як у кіно. Так само не відомо, як Зеленський буде продовжувати реформи, розпочаті його попередником, і як буде розбудовувати відносини з Євросоюзом. Країни ЄС, однак, повинні зробити все, що тільки можна, щоб відносини з Києвом розвивалися як найкраще. Вони повинні підтримувати Україну в той час, як росія шантажує її перекриттям газового чи нафтового крана. Зрештою, потрібно зберігати солідарність щодо санкцій проти кремля за агресію на Донбасі й окупацію Криму.

Зміна влади в Києві – це також шанс на новий подих в польсько-українських відносинах, які останнім часом погіршилися через історичні суперечки між Варшавою і Києвом. Президент Анджей Дуда повинен якомога швидше запросити нового президента в Польщу, налагодити з ним особисті відносини й повернутися на шлях співпраці й примирення.

«Саме з уст польського президента Зеленський повинен почути, що дорога в Європу дуже складна. І на ній дуже легко зламати політичну кар’єру. Але в України іншої можливості немає. Якщо Київ відмовиться від своїх європейських прагнень, він може швидко перетворитися на провальну державу, буферну зону між Сходом і Заходом. І на це розраховує кремль. Власне, така ставка президентства Володимира Зеленського», - йдеться в статті.

Фото АП



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.