​Україна може обмежити імпорт польських міндобрив, тоді як європейський ринок відкривається на українську продукцію

Посол Польщі в Києві вважає неприйнятною ситуацію, коли європейський ринок відкривається на українську продукцію, а український закривається на імпорт європейських товарів. Україна може обмежити імпорт добрив, зокрема, з Польщі. Вартість польського імпорту міндобрив в Україну складає близько 100 мільйонів доларів, повідомляє Польське радіо.


Як наголошує директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон, якщо Міністерство економіки введе квоти на імпорт мінеральних добрив (згідно із прогнозами - 30%), то це поставить у привілейованій позиції заводи з виробництва мінеральних добрив, які належать до монополіста в цій галузі Дмитра Фірташа. Сластьон наголошує, що для українських аграріїв це означатиме залежність від одного постачальника, який зможе жонглювати цінами та кількістю товару на ринку. Українські фермери оцінюють, що якість імпортованих добрив, у тому числі – польських міндобрив, є кращою, ніж добрив українського виробництва.

Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький наголошує у розмові з Польським радіо, що протекціоністські практики української влади, які значно ускладнюють імпорт, зокрема, польським фірмам, стосуються теж інших галузей – будівельної та фармацевтичної. Посол називає неприйнятною ситуацію, коли європейський ринок відкривається на українську продукцію, а український закривається на європейський імпорт товарів. Остаточне рішення стосовно квот на імпорт міндобрив буде прийнято наступного тижня.

Фото Pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.