​Карантин не страшний - українці хочуть працювати в Польщі

Відповідно до звіту OTTO Work Force, 39 відсотків українців залишили Польщу через втрату роботи, а 36 відсотків - бо не знали, що принесуть наступні дні. Важливо, однак, що 70 відсотків респондентів заявили, що хочуть найближчим часом повернутися до Польщі.


Пандемія COVID-19 докорінно змінила картину польського ринку праці, на якому ще кілька місяців тому важливою групою були громадяни України. За статистикою Прикордонної служби, понад 235 тис. громадян України залишили Польщу через пандемію коронавірусу, повідомляє Польське радіо.

Ці дані стосуються періоду з 15 березня, тобто з дня «закриття» кордонів, до 15 травня. Не всі ці люди - це працівники, які залишили польський ринок праці. До цієї групи також входять громадяни, для яких Польща була лише транзитною країною.

Відповідно до останнього дослідження компанії ОТТО Work Force, проведеного на групі 500 колишніх тимчасових працівників з України, основними причинами повернення на батьківщину є втрата роботи (39%) та незнання того, що принесуть наступні дні-тижні (36%). Ще одним фактором, на який часто вказували респонденти, була думка друзів, які вирішили повернутися в Україну.

Значна частина українців була зайнята на тимчасовому ринку праці, який під час заморожування економіки зафіксував різке зменшення попиту на персонал. Тому однією з головних причин виїзду українців з Польщі стала втрата роботи. Тепер, коли компанії повертаються до нормального режиму та відновлюють свою позицію на ринку, знову виникає попит на тимчасових працівників.

Однак місце українців займають працівники з Польщі, доступність яких більша, ніж до пандемії, внаслідок чого багато робочих місць скоротилося, - пояснив Томаш Дудек з OTTO Work Force.

Кожен другий працівник (52 відсотки), після повернення в Україну, знайшов роботу на внутрішньому ринку праці. З опитаних, 33 відсотки вказали, що їм не вдалося знайти роботу в Україні, натомість 15 відсотків визнали, що ще не шукали роботу в своїй країні. Незважаючи на це, аж 70 відсотків працівників з України розглядають можливість повернення до Польщі найближчим часом.

Серед українців, які розглядають можливість повернення до Польщі, 43 відсотки хочуть приїхати в найближчі кілька місяців. 17% респондентів планують повернутися в найближчі тижні, 14 відсотків якнайшвидше.

Через епідемію COVID-19 іноземці, які перетинають польський кордон з країн, що не входять до Європейського Союзу, змушені пройти 14-денний карантин.

Працівники з України, які зараз приїжджають на роботу до Польщі, повинні за власні кошти прожити два тижні карантину. Коли отримають свою першу плату, може пройти ще місяць.

Попри такі реалії, 45 відсотків у групі опитаних працівників з України заявляє про готовність пройти карантин у Польщі. 28 відсотків респондентів вказали, що не готові проходити карантин, і 27 відсотків ще не прийняли рішення.

«Ми спостерігаємо зростаючий інтерес українців до повернення на роботу до Польщі. Це підтверджують також результати звіту, які вказують на те, що 70 відсотків респондентів розглядають можливість повернення до Польщі найближчим часом», - пояснює Томаш Дудек.

Він додає, однак, що процес поїздки затягується через карантин, що обов’язує в Польщі. «45 відсотків респондентів заявляють про готовність пройти карантин, але у нас також великий відсоток людей, які не рішилися на ізоляцію, і тих, хто ще не прийняв рішення. Треба також пам’ятати, що деякі українці, які працюють у Польщі на основі біометричних паспортів, можуть перебувати над Віслою лише три місяці. Для них два тижні карантину значно знижують розмір потенційного заробітку в Польщі», - вказав представники компанії.

Фото pxhere.comКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Виктор Медведчук, еще с 2015 года, стучал россиянам на беглых регионалов – экс-премьера Азарова и экс-президента януковича

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.