​Українські депутати створили групу «Інтермаріум», що має наблизити Україну до Ініціативи трьох морів

230 українських депутатів створили нову парламентську групу під назвою «Міжмор’я». Про створення нової парламентської групи оголосив Святослав Юраш із партії Слуга народу. Як повідомляє сайт wpolityce.pl, той факт, що в українському парламенті була створена нова депутатська група, підтверджує слова міністра закордонних справ Польщі. Збіґнєв Рау сказав у минулому тижні в інтерв'ю тижневику «Sieci», що «Тримор’я має потенціал залучення». Саме цей проєкт став точкою відліку для української ініціативи, пише Польське радіо.


Створення «Інтермарію», як переконує публіцист Ґжеґож Ґурни, також є свідченням зміни ставлення до Польщі, що відбувається в Києві під час правління нової команди. Прикладом цього може слугувати нова стратегія національної безпеки України, оголошена 14 вересня президентом Володимиром Зеленським. У цьому документі Польща була визнана стратегічним партнером України.

У попередній версії, оголошеній у травні 2015 року під час президентства Петра Порошенка, про Польщу взагалі навіть не згадували, - вказує автор допису.

Він також нагадує, що в 2016 році Україна отримала запрошення на перший саміт «Тримор’я» в Дубровнику, але не скористалася ним і не відправила туди жодного представника. Для Петра Порошенка найважливішим союзником у Європі на той час була Німеччина, яка не приховувала свого стримання щодо ідеї Ініціативи трьох морів.

Ґжеґож Ґурни переконує, що після заміни президента в Києві, це починає змінюватися, про що свідчить створення у серпні цього року нового європейського формату, т.зв. Люблінського трикутника, який є платформою співробітництва між Польщею, Литвою та Україною.

Здається, що нинішня ініціатива депутатів у Києві є кроком до створення нового формату, в якому можна було б вести діалог між Україною та Ініціативою трьох морів. Сьогодні Німеччина та США мають статус спостерігачів у рамках Ініціативи трьох морів. Чи буде Україна третьою?, - запитує Ґжеґож Ґурни в статті на сайті wpolityce.pl.

Фото Shutterstock.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 27 листопада обговорив наступні бойові дії:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.