Дозвіл на роботу в Польщі для іноземців: типи, умови отримання та інші нюанси, про які треба знати українцям

Існує кілька видів дозволів на роботу («зезволень») для іноземців в Польщі. Процедури та критерії їхньої видачі відрізняються залежно від типу. Які є види дозволів на роботу («зезволень») у Польщі, кому вони видаються та з якою метою, розповідає Yavp.pl.


Дозвіл типу А

- видається іноземцеві, який виконує роботу за контрактом з компанією, юридичний офіс якої знаходиться на території Польщі. Незалежно від ситуації на ринку праці, іноземний працівник повинен отримувати заробітну плату не нижчу за заробітну плату місцевих працівників на аналогічній посаді.

Дозвіл типу А видається на термін максимум до 3-х років! І це основний тип дозволу, який отримують українські працівники в Польщі!!!

Дозвіл типу В

- видається іноземцям, які є членами правління компаній (спулок), зареєстрованих у Польщі. Стандартний період дії такого дозволу - до 3-х років, однак члени правління компаній, в яких працює понад 25 осіб, можуть розраховувати на отримання дозволу на термін до 5 років.

Дозвіл типу С

- видається іноземцеві, який працевлаштований в закордонного (не польського) роботодавця і делегований виконувати роботу на його філії або об'єкти, які розташовані в Польщі, на термін понад 30 днів протягом календарного року.

Дозвіл типу D

- видається іноземцеві, який працевлаштований в закордонного (не польського) роботодавця (котрий не має своїх філій та об'єктів у Польщі) і прибуває в Польщу з метою надання тимчасових послуг або виконання тимчасових функцій, в тому числі пов'язаних з експортом товару.

Дозвіл типу E

- видається іноземцеві, який працює в закордонного (не польського) роботодавця і делегований до Польщі на термін понад 30 днів протягом календарного року з іншою метою, ніж ті, що вказані при видачі дозволів типу B, C, D.

Власники дозволів на роботу в Польщі типу C, D, Е повинні мати умови працевлаштування не гірші, ніж визначені польським трудовим законодавством. Зокрема, це стосується тривалості робочого часу, понаднормової роботи, мінімальної заробітної плати і т.д. Крім того, громадяни третіх країн, які делеговані до Польщі й отримали дозволи на роботу типу C, D, Е, повинні отримувати зарплату не нижче 70% середньої заробітної плати в воєводстві, в якому працюватимуть.

Дозвіл на роботу в Польщі («зезволення») дає право працювати лише в Польщі й лише в того роботодавця, який зазначений у документі. У випадку порушення цих законодавчих норм іноземцеві загрожує штраф від 1 000 до 5 000 злотих.

Фото fotolia.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.