Опозиція оскаржила у суді голосування за мовний законопроект

oskargennya

 
Опозиція оскаржила у Вищому адміністративному суді України результати голосування за «мовний» законопроект Колесніченка-Ківалова. Про це на брифінгу повідомив народний депутат з фракції «БЮТ-Батьківщина» Степан Курпіль.


«Ми підготували позовну заяву до Верховної Ради, де вимагаємо визнати результати голосування недійсними та заборонити профільному комітету готувати цей законопроект до другого читання», - сказав він.

Степан Курпіль наголосив, що було грубо порушено Регламент Верховної Ради, оскільки за законопроект голосували «мертві душі».

«Ми не повинні чекати фальсифікації у другому читанні. Саме тому ми подаємо позов сьогодні», - додав він.

У свою чергу народний депутат Юрій Одарченко зазначив, що рішення про прийняття проекту закону України «Про засади державної мовної політики» за основу з дорученням головному комітету підготувати його до розгляду у другому читанні є протиправним, оскільки суперечить Конституції та Законам України.

«Дані поіменного голосування свідчать про те, що у голосуванні взяли участь менше, як 226 народних депутатів України, а отже рішення Верховною Радою України прийнято не було», - наголосив Одарченко.

«Відповідно до офіційних даних Апарату Верховної Ради України, деякі депутати були відсутні у залі, деякі не голосували за закон, але їх голоси були враховані «за» при підрахунку. За перевіреною інформацією, кількість депутатів, які віддали свої голоси «за» прийняття законопроекту у першому читанні, менша на 62 депутати і становить 172 голоси. Загальна кількість депутатів, котрі взяли участь у голосуванні, складає всього 186 осіб», - заявив Юрій Одарченко.

Депутати вимагають визнати протиправними дії Верховної Ради України щодо прийняття за основу проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» (реєстр. №9073) з дорученням головному комітету підготувати його до другого читання. А також зобов’язати Верховну Раду внести до протоколу ранкового пленарного засідання 05.06.2012 року запис про відхилення проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» (реєстр. №9073).

Народні депутати також зазначили, що якщо суд ухвалить рішення на користь Верховної Ради, то вони мають намір звертатися до Європейського суду з прав людини, повідомляє byut.com.ua.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Розповідь про воєнкома, який не займається бусифікацією, який шкодує людей, який публічно заявив, що свого сина в армію не пустить

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.