Пленарне засідання Верховної Ради 25 грудня 2012 року

vr12 03 2012

 
У вівторок, 25 грудня, відбулося пленарне засідання першої сесії Верховної Ради України сьомого скликання. На початку ранкового засідання Голова Верховної Ради України Володимир Рибак оголосив про те, що 29 листопада 2012 року Центральна виборча комісія зареєструвала народного депутата України Мармазова Євгена Васильовича, обраного 28 жовтня 2012 року у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, включеного до виборчого списку Комуністичної партії України, та 24 грудня 2012 року - Полякова Василя Леонідовича, обраного 28 жовтня 2012 року у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, включеного до виборчого списку Партії регіонів.


Народні депутати Є.Мармазов і В.Поляков склали присягу перед Верховною Радою.

В.Рибак оголосив про створення у Верховній Раді: міжфракційного депутатського об'єднання "За Харків, за Слобожанщину!", керівником якого обрано народного депутата Валерія Писаренка; міжфракційної депутатської групи "Галичина", керівником якої обрано народного депутата Романа Чернегу; міжфракційного депутатського об'єднання "Рівні можливості", співголовами якого обрано народних депутатів Ірину Бережну, Ірину Геращенко, Олену Кондратюк.

Головуючий оголосив про входження народного депутата В.Полякова до складу депутатської фракції Партії регіонів.

З оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями виступили уповноважені представники депутатських фракцій.

В.Рибак оголосив до розгляду питання про перелік комітетів Верховної Ради України сьомого скликання та їх відання, обрання голів комітетів, їх заступників та секретарів та обрання керівництва Спеціальної комісії з питань приватизації.

Голова Верховної Ради повідомив, що керівники депутатських фракцій вважають за необхідне внести зміни до Закону "Про комітети Верховної Ради України" і пропонують прийняти відповідний закон.

Законопроект про внесення змін до Закону "Про комітети Верховної Ради України" за реєстр. № 1158 було включено до порядку денного.

Доповідав народний депутат Олександр Єфремов. Він зазначив: "проектом пропонується, що при формуванні складу комітетів можна допустити відхилення від встановлених законом вимог, коли у комітеті, який налічує у своєму складі не більше десяти осіб, обирається один заступник голови комітету, а у комітеті, який налічує від 11 до 20 осіб, перший заступник і заступник голови комітету, а у комітеті з чисельністю від 21-ї особи і більше, перший заступник і два заступники голови комітету".

О.Єфремов пояснив: "необхідність зміни положень частини 4 статті 34 Закону "Про комітети Верховної Ради України" виникла не сьогодні, хоча ми маємо зараз узгоджену законодавчу пропозицію. Як показує практика, у п'ятому і шостому скликаннях питання обрання перших заступників і заступників голів комітетів, як і питання кількісного складу, вирішувалося шляхом прийняття Постанови Верховної Ради України про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів. І це зрозуміло, що кожне скликання Верховної Ради України має ефективно виконувати своє призначення, і для цього потрібно визначати пріоритетні галузі для розв'язання соціально-економічних питань".

О.Єфремов наголосив на тому, що питання формування персонального складу комітетів Верховної Ради України - це питання доцільності. "Тут мають бути враховані максимально всі пропозиції для того, щоб вищий законодавчий орган працював ефективно, приймав виважені рішення. А таке вдосконалення редакції статті 34 дозволить підвищити роль комітетів та посилити особисту відповідальність керівництва комітетів за їх роботу, відповідно до предметів відання", - зазначив доповідач.

Народний депутат зауважив, що зазначені зміни не потребуватимуть додаткових коштів, оскільки все буде в межах кошторису.

Верховна Рада 358-ма голосами прийняла законопроект в цілому як закон.

Народні депутати продовжили розгляд питання про перелік комітетів Верховної Ради України сьомого скликання та їх відання, обрання голів комітетів, їх заступників та секретарів та обрання керівництва і складу Спеціальної комісії з питань приватизації.

В.Рибак зазначив, що необхідно вирішити одне з дуже важливих організаційних завдань - формування комітетів. "З цією метою попередньо було проведено рутинну і водночас кропітку роботу. Результатом довготривалих дискусій стало її успішне завершення. Отже, ми повинні, взявши за основу пропозиції керівників депутатських фракцій, остаточно прийняти узгоджене рішення. Після цього Верховна Рада України може повноцінно сконцентруватися на одному із основних покликань законодавчої діяльності", - наголосив він.

Головуючий зазначив, що згідно з частиною 4 статті 82 Регламенту Верховної Ради України голови комітетів, перші заступники, заступники голів та секретарі комітетів обираються за списком у цілому без обговорення на пленарному засіданні відкритим поіменним голосуванням.

Представники фракцій запропонували внести зміни до постанови, які стосувалися обрання деяких народних депутатів членами комітетів і предметів їх відання.

Постанову "Про комітети Верховної Ради України сьомого скликання" було прийнято в цілому 339-ма голосами.

Голова Верховної Ради повідомив, що з моменту створення комітетів припиняє свою діяльність Підготовча депутатська група з організації та проведення пленарних засідань першої сесії Верховної Ради України сьомого скликання.

Народні депутати подякували членам групи за роботу.

Головуючий оголосив до розгляду питання про Погоджувальну раду депутатських фракцій. Він зазначив, що відповідно до статті 73 Регламенту Погоджувальна рада депутатських фракцій створюється як консультативно-дорадчий орган для попередньої підготовки і розгляду організаційних питань роботи Верховної Ради. До складу Погоджувальної ради входять: Голова Верховної Ради, перший заступник і заступник Голови Верховної Ради, голови депутатських фракцій з правом ухвального голосу та голови комітетів з правом дорадчого голосу.

"Оскільки зазначені посадові особи уже обрані, визначені голови депутатських фракцій, то таким чином, відповідно до Регламенту, створено Погоджувальну раду, яка починає працювати", - повідомив головуючий.

Верховна Рада достроково припинила повноваження народних депутатів Л.Кожари, О.Лавриновича і Д.Табачника. Водночас, не набрала голосів постанова про дострокове припинення повноважень народного депутата І.Прасолова. Питання було відкладено.

Голова Верховної Ради України повідомив, що згідно з календарним планом проведення першої сесії з 26 по 28 грудня народні депутати працюватимуть у комітетах, комісіях і фракціях.

В.Рибак зазначив, що у ці дні комітетам необхідно провести організаційні засідання щодо створення підкомітетів, розподілу обов'язків тощо. За його словами, це дозволить 8 січня провести засідання комітетів і розглянути, у першу чергу, питання ратифікації, закони, повернуті з пропозиціями Президента України, та інші нагальні питання. "Тоді ми зможемо 9 січня на Погоджувальній раді розглянути пропозиції комітетів щодо формування розкладу засідань Верховної Ради на 10 та 11 січня 2013 року", - сказав головуючий.

Голова Верховної Ради В.Рибак, завершуючи засідання, привітав народних депутатів з Новим Роком та Різдвом Христовим, побажав їм здоров'я, успіхів на благо українського народу.

Наступне пленарне засідання першої сесії відбудеться у четвер, 10 січня 2013 року, повідомляє Інформаційне управління ВР України.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Під Конституційним судом сьогодні було гаряче. Прийшло досить багато людей, як для ранку п‘ятниці. Усі, хто був — великі молодці!

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.