Пленарне засідання Верховної Ради України 23 жовтня 2013 року

plenar zasidan

 
У середу, 23 жовтня, Верховна Рада України продовжила роботу в пленарному режимі. На початку ранкового засідання народні депутати виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями.


На вимогу фракцій "Батьківщина" і "УДАР" у засіданні було оголошено перерву.

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак запросив керівників фракцій на нараду.

Керівник фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк пояснив причини, з яких фракції вимагали перерву. За його словами, "учора декілька разів ставилося на голосування питання про включення до порядку денного і розгляд питань порядку денного. Жодного разу голосів не було дано по тій простій причині, що Партія регіонів відмовляється розглядати питання по виборах мера міста Києва і Київської міської ради".

А.Яценюк зазначив, що опозиційні фракції проголосують за розклад засідань на 23-25 жовтня за умови включення до нього проекту постанови про вибори мера міста Києва та Київської міської ради.

А.Яценюк також повідомив, що під час перерви на нараді керівників депутатських фракцій Голова Верховної Ради України зобов'язався направити листа з вимогою до Міністра внутрішніх справ В.Захарченка дати чіткі пояснення щодо участі працівників спецпідрозділу "Беркут" у сьогоднішніх і попередніх подіям біля Київської міської ради. "Чому протягом останніх чотирьох засідань Київської міської ради вони перешкоджають народним депутатам у здійсненні їхніх конституційних повноважень щодо відвідування засідань Київської міської ради? - запитав він. "Також ми домовилися про те, що Захарченко буде присутній в п'ятницю на "Годині запитань до Уряду" і буде письмово і усно відповідати на питання опозиції", - повідомив народний депутат.

А.Яценюк попросив В.Рибака оголосити і підтвердити ці домовленості і поставити ці питання на голосування.

Головуючий зазначив, що необхідно визначитися з переліком питань, запланованих до розгляду сьогодні, в четвер та в п'ятницю. Він озвучив вимоги фракцій про включення до порядку денного засідань тих законопроектів, на яких вони наполягають.

В.Рибак повідомив, що він дав доручення підготувати листа Міністрові внутрішніх справ з проханням надати інформацію про сьогоднішні події біля Київської міської ради.

Головуючий також зазначив, що у п'ятницю на "Годині запитань до Уряду" будуть присутні всі міністри, у тому числі і міністр внутрішніх справ, і народні депутати зможуть задати йому запитання і почути відповідь на них.

Головуючий запропонував народним депутатам затвердити розклад засідань Верховної Ради України на 23-25 жовтня 2013 року з доповненням його законопроектами від фракцій.

317 голосами "за" порядок був затверджений.

Народні депутати розглянули питання про включення до порядку денного проекту постанови про призначення позачергових виборів Київського міського голови та депутатів Київської міської ради (щодо проведення виборів через 60 з дня прийняття цієї постанови) за реєстр. №3003.

Проект доповів народний депутат Володимир Яворівський. За його словами, суть постанови полягає у тому, що у ній немає фіксованої дати проведення таких виборів. Він запропонував призначити позачергові вибори Київського міського голови та депутатів Київської міської ради через 60 днів з дня прийняття цієї постанови.

В.Яворівський обґрунтував необхідність прийняття постанови тим, що у місті Києві вже півроку немає самоврядування. Він закликав народних депутатів з більшості проголосувати і зняти це запитання, "провести нормальні вибори в Києві і поставити крапку".

Під час обговорення проекту представники опозиційних фракцій зазначали, що законні вибори у Києві повинні були відбутися вже давно, а те, що відбувається зараз, виходить за рамки здорового глузду.

Представник фракції Партії регіонів Володимир Олійник зазначив, що причиною дискусії і колізії, яка виникла, є незаконні дії нинішньої опозиції, яка була в 2008 році при владі. "Тому, що тоді не питали в киян, не проводили референдум, а просто до коліна в цьому залі перегнули інтереси і переламали інтереси територіальної громади, і достроково призначили вибори як міського голови, так і міської ради. І в результаті появилася ця юридична колізія, коли призначити вибори в Києві - це діяти всупереч Конституції. Тому ми сьогодні наполягаємо на тому, щоб вибори були в Києві чітко так, як вимагає Конституція України", - заявив він.

Представник фракції КПУ Адам Мартинюк зауважив, що у ситуації, яка склалася, винні ті, хто у 2008 році вимагав проведення у столиці позачергових виборів.

А.Мартинюк зазначив, що фракція комуністів завжди підтримувала пропозиції про проведення виборів. "Ми за те, щоб провести позачергові вибори у Києві і в Тернополі", - наголосив він.

Проект постанови не було включено до розкладу засідань Верховної Ради України на 23-25 жовтня ("за" - 199).

Парламентарії далі розглянули питання ратифікації.

Проект закону про ратифікацію Протоколу між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Таджикистан про вилучення окремих товарів з режиму вільної торгівлі до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Таджикистан про вільну торгівлю від 06 липня 2001 року доповів перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта. Урядовець зазначив, що Протокол був підписаний 28 червня 2012 року у м. Києві і набирає чинності з дати останнього повідомлення про виконання Сторонами необхідних для цього внутрішньодержавних процедур.

За його словами, відповідно до Протоколу на період до набрання чинності для держав Сторін Договору про зону вільної торгівлі, вчиненого 18 жовтня 2011 року у м. Санкт-Петербурзі, товари, номенклатура яких наведена у Додатку 1 до цього Протоколу, вилучаються з режиму вільної торгівлі і обкладаються Таджицькою стороною імпортним митом при їх поставці з митної території України на митну територію Республіки Таджикистан, а товари, номенклатура яких наведена у Додатку 2 до цього Протоколу, вилучаються з режиму вільної торгівлі і обкладаються Українською стороною експортним митом при їх поставці з митної території України на митну територію Республіки Таджикистан.

А.Максюта зазначив, що ратифікація Протоколу сприятиме захисту інтересів вітчизняних виробників в результаті вилучення з режиму вільної торгівлі групи товарів, які обкладатимуться Українською стороною експортним митом при їх поставці з митної території України на митну територію Республіки Таджикистан, та подальшому поглибленню і розвитку взаємовигідного торгівельно-економічного співробітництва між країнами.

Член Комітету у закордонних справах Олександр Козуб доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді підтримати проект закону та ратифікувати згаданий вище Протокол.

Під час обговорення народні депутати висловили зауваження до проекту і пропонували не приймати його.

Законопроект було відхилено ("за" - 156).

Верховна Рада ратифікувала Угоду між Кабінетом Міністрів України, Урядом Російської Федерації та Урядом Угорщини про перевезення ядерних матеріалів між Російською Федерацією та Угорщиною через територію України.

Народні депутати не підтримали проекти законів про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Судан про співробітництво у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях і про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Об'єднаних Арабських Еміратів про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ігор Калєтнік закрив пленарне засідання.

Наступне пленарне засідання відбудеться у четвер, 24 жовтня, повідомляє Інформаційне управління ВР України.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Дарницький суд. Трансляція рішення судді Заставенко у справі «Медведчук проти Стуса». P.S. Рішення «іменем України» винесене

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.