​Пленарне засідання Верховної Ради України 17 березня 2021 року

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання. Народні депутати виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями. Народні депутати продовжили розглядати правки до законопроекту про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин №2194, розпочатий на попередньому засіданні.


Розгляд парламентарії розпочали з 161-ї правки.

Роз’яснення до правок та позицію Комітету з питань аграрної та земельної політики доповідав Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Народні депутати до перерви розглянули 262 правки, на яких наполягали їх автори. За результатами голосування правки не були підтримані.

Відхилені правки, зокрема, стосувалися викладення статей Земельного кодексу у новій редакцій щодо: здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; погодження питань, пов'язаних із зміною цільового призначення особливо цінних земель державної та комунальної власності, припиненням права постійного користування ними відповідно до цього Кодексу; віднесення до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин нових повноважень; внесення в установленому порядку пропозицій щодо розпорядження землями державної та комунальної власності, встановлення меж області, району, міста, району в місті, села і селища, регулювання земельних відносин, вдосконалення публічної кадастрової карти України, електронного реєстру всіх даних; участі у розробленні та виконанні державних, галузевих, регіональних та місцевих програм з питань регулювання земельних відносин, раціонального використання земель, їх відтворення та охорони, встановлення меж області, району, міста, району в місті, села і селища, меж об’єднаних територіальних громад у проведенні моніторингу земель, територіальному плануванні тощо.

Народні депутати після закінчення перерви продовжили розглядати правки до законопроекту про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин №2194, на яких наполягали їх автори.

Правки стосувалися викладення у новій редакції статті 15-2 «Повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, у сфері земельних відносин» Земельного кодексу; доповнення статей Земельного кодексу новими положеннями стосовно того, що «будь-які правочини щодо землі та іншого нерухомого майна, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях або на окремих територіях Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), визначеними такими згідно із законами, уважаються нікчемними за законом»; заміни в статті 20 Земельного кодексу України слів "Зміна цільового призначення земельних ділянок, що не належать до державної чи комунальної власності, здійснюється сільською, селищною, міською радою" словами "Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності провадиться відповідними органами місцевого самоврядування з урахуванням розташування земель"; щодо розробки на замовлення власника земельної ділянки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється, без надання дозволу Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування на його розроблення; щодо недопущення зміни цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення протягом 10 років з моменту виникнення права власності; щодо допущення зміни цільового призначення стратегічно важливих земель лише для розміщення на них об'єктів загальнодержавного значення, доріг, ліній електропередачі та зв'язку, трубопроводів, осушувальних і зрошувальних каналів, геодезичних пунктів, житла, об'єктів соціально-культурного призначення, об'єктів, пов'язаних з видобуванням корисних копалин, нафтових і газових свердловин та виробничих споруд, пов'язаних з їх експлуатацією, а також у разі відчуження земельних ділянок для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, віднесення земель до земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронногопризначення, земель історико-культурного призначення.

За результатами голосування усі правки були відхилені.

Розгляд правок до законопроекту про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин №2194 народні депутати продовжать на наступному пленарному засіданні з 347 правки.

Головуючий закрив пленарне засідання.

За матеріалами Інформаційного управління ВР України

Фото rada.gov.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Оперативная обстановка на 9 августа – все в общем без изменений, но есть отдельные эпизоды, которые заслуживают детального внимания

подробнее

Опрос

На вашу думку, як має бути страчений путін?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.