​Пленарне засідання Верховної Ради України 24 вересня 2021 року

Пленарне засідання відкрив Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Головуючий повідомив, що у сесійній залі присутні Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та члени Кабінету Міністрів.


Головуючий повідомив, що за пропозицією депутатських фракцій і груп члени Уряду відповідатимуть на запитання про тарифи і ціни на комунальні послуги для населення України та надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для надання пільг та житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг.

Розпочалася «година запитань до Уряду».

Головуючий надав слово для виступу Прем’єр-міністру Денису Шмигалю.

Глава Уряду на початку виступу доповів про ситуацію, яка склалася з протидією пандемії коронавірусної хвороби та заходи, які вживаються для її подолання.

Він зазначив, що кожного дня спостерігається зростання кількості захворілих та кількості госпіталізованих. На цьому тижні було прийнято рішення про запровадження на всій території жовтого рівня епідеміологічної небезпеки, посилення карантинних обмежень. Він назвав це вимушеним та необхідним кроком, аби загальмувати поширення нової хвилі пандемії та захистити людей.

Глава Уряду повідомив про активну підготовку лікарень та всієї медичної системи. «На сьогодні ми маємо три хвилі медзакладів, близько 90 тисяч ліжкомісць для хворих на коронавірус. Перша хвиля лікарень - це більше 35 тисяч ліжок, які практично на 100% забезпечені киснем. Маємо напрацьовані та ефективні протоколи лікування, а також інноваційні ліки для хворих на COVID-19», повідомив він, додавши, що «Ми як країна, як суспільство мусимо зрозуміти головне – вакцинація – це єдиний шлях для подолання пандемії в нашій державі», і закликав всіх українців не зволікати з вакцинацією.

Доповідач повідомив, що від початку вакцинальної кампанії щеплено 6,6 млн українців, повністю вакциновані понад 5,3 млн. Загалом проведено майже 12 млн щеплень. Для забезпечення безперервного процесу вакцинації Україна регулярно отримує нові партії безпечних вакцин. У найближчі місяці очікується щотижневі поставки по майже півмільйона доз вакцини Pfizer. Крім того, налагоджена інфраструктура для її розповсюдження і забезпечення. На разі в Україні зберігається понад 10 млн вакцин. Це означає, що абсолютно всі наші громадяни мають доступ до безпечної вакцини.

Денис Шмигаль доповів про підготовку до опалювального сезону і тарифну політику. Він, зокрема, повідомив, що країна готова до опалювального сезону. Стан готовності у регіонах складає 95%. Він запевнив, що вся країна буде з теплом.

Прем’єр-міністр, зокрема, повідомив, що Урядом розроблений чіткий план, який складається з п’яти наступних кроків:

1) Стабільна, незмінна ціна на газ і вона становить менше 8 гривень;

2) Стабільна і незмінна, порівняно з минулим роком, ціна на опалення і гарячу воду. Її встановлює місцева влада;

3) З 1 жовтня 2021 року знижено тариф на електроенергію до 1,44 грн за кубометр для споживачів менше 200 кВт, а для тих, хто споживає більше, ціна не змінилася;

4) Додатково виділено 12 млрд грн на виплату субсидій і всі, хто потребує, їх отримає. Спрощено процедуру призначення субсидій і очікується, що таких домогосподарств буде більше трьох мільйонів;

5) Україна готова до опалювального сезону. Стан готовності в регіонах становить 95%.

Глава Уряду у виступі окремо зупинився на проекті Державного бюджету на 2021 рік.

Прем'єр-міністр відповів на запитання депутатських фракцій, які стосувались: компенсацій місцевій владі забезпечення стабільних тарифів на комунальні послуги, додаткових закупівель газу НАК «Нафтогаз України», компенсації різниці тарифів для теплокомуненерго; поновлення на посадах членів наглядових рад; фінансового забезпечення виплати субсидій і підвищення зарплат медикам; забезпечення медичних установ кисневими станціями; вакцинації вчителів і роботи навчальних закладів у період карантину; виплат військовослужбовцям; готовності країни до опалювального сезону.

Прем’єр-міністр і члени Кабінету Міністрів відповіли на запитання народних депутатів щодо: фінансування лікарень «Укрзалізниці»; діяльності шахт на Волині; умов переходу до постачальника останньої надії і забезпечення газом, погашення заборгованості перед місцевими теплокомуненерго по відшкодуванню різниці в тарифах; тарифів і готовності до опалювального сезону населених пунктів, розташованих поряд з лінією розмежування; підтримки вугільної галузі; забезпечення препаратами пацієнтів з трансплантованими органами; поновлення на посаді Голови Держрезерву; відшкодування вартості харчування для пільгових категорій учнів; ремонту у будівництва житла для військовослужбовців; рівня мінімальних заплат і пенсій за віком тощо.

На цьому «година запитань до Уряду завершилася.

Із заявами від двох фракцій виступили народні депутати Антон Поляков і Василь Німченко.

Головуючий оголосив до розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки, 2038.

Законопроект доповів народний депутат Вячеслав Рубльов.

Метою законопроекту є відновлення соціальної справедливості шляхом визнання примусового переселення осіб українського походження у 1944-1951 рр. з місць їх постійного проживання на території Польської Народної Республіки депортацією та здійснення відшкодування моральних та матеріальних збитків, соціальних пільг для людей, що постраждали внаслідок депортації у 1944-1951 рр.

Голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Народні депутати у виступах підтримали законопроект, яким в разі його прийняття буде відновлена соціальна справедливість по відношенню до понад 700 тисяч депортованих українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 рр.

Законопроект 294 голосами «за» прийнято за основу зі скороченням наполовину строків його підготовки до другого читання.

Народні депутати підтримали пропозицію головуючого скасувати перерву з 12.00. до 12.30., о 12.30. оголосити депутатські запити і закінчити пленарне засідання о 13-ій годині.

Проект Закону про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про державні нагороди України", №5767, доповів перший заступник Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Метою заснування державної нагороди у галузі музичного мистецтва – Державної премії України імені Мирослава Скорика за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва України та впровадження новітніх непересічних практик у композиторській, виконавській, музикознавчій діяльності.

Заснування Державної премії України імені Мирослава Скорика, як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, сприятиме розвитку українського музичного мистецтва, популяризації творчості вітчизняних музикантів. Присудження премії приверне увагу суспільства до авторів та творів українського сучасного музичного мистецтва, які впливають на розвиток національного культурного середовища, а також гідно презентують українську культуру в європейському і світовому культурному процесі як його невід'ємну складову.

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому.

Народні депутати підтримали законодавчу пропозицію щодо заснування Державної премії України імені Мирослава Скорика.

За результатами голосування законопроект 305 голосами «за» прийнято за основу і 306 голосами «за» - в цілому.

До порядку денного включено проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо організаційних питань роботи Кримської платформи, 5867.

Законопроект доповів Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.

Він зазначив, що метою законопроекту є активізація та підтримка Кримської платформи, що на сьогодні є ключовим зовнішньополітичним інструментом консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на деокупацію та відновлення територіальної цілісності України, подолання наслідків, спричинених тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Для цього пункт 1 частини першої статті 51 Закону України «Про державну службу» пропонується доповнити словами «Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим».

Андрій Клочко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

За результатами голосування законопроект 295 голосами прийнято за основу і в цілому.

Народні депутати розглянули правки до проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств, №4046.

За результатами голосування 291 голосом «за» законопроект прийнято у другому читанні і в цілому.

Із заявою від двох фракцій виступила народний депутат Ірина Геращенко, яка поінформувала що фракція «Європейська солідарність» звертається до Державного бюро розслідувань і Генеральної прокуратури із заявами про вчинення злочинів у приміщенні Верховної Ради 23 вересня 2021 року за статтями: «Перешкоджання державному діячу, перешкоджання діяльності народного депутата України, перевищення службових повноважень, узурпація влади».

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк повідомила, що протягом тижня внесено 118 депутатських запитів, із них до Президента України - 11 депутатських запитів, до органів Верховної Ради - 3, до Кабінету Міністрів - 49, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування - 50, до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України 5 запитів народних депутатів.

Верховна Рада підтримала направлення до Президента України чотирьох із одинадцяти запитів, поданих народними депутатами.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук закрив пленарне засідання.

За матеріалами Інформаційного управління ВР України

Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Ситуация на фронтах по состоянию на 4 июля на 15 часов по Киевскому времени - количество ракетных ударов по Украине снизилось

подробнее

Опрос

На вашу думку, як має бути страчений путін?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.