​Що відбувалося на Чонгарі під час російського вторгнення?


Зізнання прикордонника, який охороняв «Чонгар» під час вторгнення: «У нас був 1 БТР і автомати проти нескінченних колон ворожих танків. Таке враження, що нас просто вирішили кинути на загибель, і керівництво України вирішило просто здати Чонгар ворогу».

Крим.Реалії отримали свідчення українського прикордонника, який у ніч з 23 на 24 лютого 2022 року служив на КПВВ «Чонгар» у Херсонській області, на адмінкордоні з окупованим Кримом. Олексій Ружиненко розповів, як прикордонники готувалися до повномасштабного вторгнення (ніяк) та підтвердив, що його підрозділ не брав участі у жодних навчаннях.

Прикордонники доповідали керівництву про зосередження військ ворога у Криму перед Чонгаром, однак там запевняли, що «не хвилюйтесь, все буде добре, це у них військові навчання, нічого страшного не буде».

«Десь вдень уже приїжджали люди, тобто з території Криму їхали в Україну, і говорили, що там страшно, війська стягуються до кордону. Ми передавали керівництву. Нам говорили: «Все добре, це навчання, нічого страшного».

Потім уже ближче до 10-11 вечора у них згасло світло. Ще якийсь час, може, годину, люди звідти говорили, що там дуже багато військових, танків, бронетехніки їде в нашому напрямку. Ми напряглися, і передавали все керівництву, але керівництво лише заспокоювало нас», – розповів Ружиненко.

Наряд Олексія доповів про танки та «Гради».

Близько 1:00 – 2:00 до прикордонників приїхав командир. За словами Ружиненка, майор вийшов на Чонгарський міст, подивився і швидко поїхав назад.

«Лейтенант підійшов до нас, сказав, що збираємось, одягаємо бронежилети, каски і спускаємось в окопи. Ми спустились в окопи. У нас один БТР був і, в принципі, все. У всіх – пістолети і автомати, і більше нічого», – пригадує прикордонник.

Велика війна, як каже Олексій, почалася під ранок. Прилетів ворожий дрон, і через 30 секунд почався обстріл Чонгару з «Градів». Прикордонники сховались в укритті. На посту лишився лише водій-механік в БТР, який вистріляв всі набої в БТР в напрямку ворога.

У день повномасштабного вторгнення Олексій Ружиненко потрапив у полон. Спочатку перебував у Криму, а потім у Білгородській області. Пробув за ґратами 2 роки та 4 місяці.

Багато думав, як так вийшло, і чому російській армії вдалося так швидко окупувати південь України:

- Мені здається, що просто здали нас і все. Слів навіть немає. Просто здали і все».

Фото звідеоролика наYouTube



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 17 листопада обговорив актуальні події на фронті :

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.