Сепаратисти знищують заповідники в Криму (інфографіка)

separatisti zapovidniki

 

Анексія Криму ставить під загрозу знищення третини українських заповідників, що розміщуються саме на території півострова. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у пре-службі Національного екологічного центру України (НЕЦУ).

Загальна площа 183 об’єктів природно-заповідного фонду Криму становить 216 тисяч гектар (6% від загальної площі ПЗФ України). У Криму в тому числі знаходиться 6 з 19 природних заповідників України - найбільш цінної категорії природно-заповідного фонду. Адміністрації всіх заповідників підпорядковані державними установами України: Міністерство природи України (Казантипський та Опукський природні заповідники (далі - ПЗ), національний природний парк «ЧарівнаГавань»), Державному агенству лісових ресурсів (Кримський ПЗ та Ялтинський гірсько-лісовий ПЗ), Національній академії наук України (Карадазький ПЗ) та Академії аграрних наук (ПЗ «Мис Мартьян»).


«Фінансування заповідних об'єктів з таким статусом проводиться державними установами з бюджету України. Адміністрація жодного з них не підпорядкована кримським органам місцевого самоврядування. Але зараз, коли державні органи Криму прийняли рішення про перехід до підпорядкування Російській Федерації,положення заповідних територій залишилось невизначеним. Власного органу, який би опікувався заповідними територіями в Криму, немає», – пояснила активіст Дружини охорони природи м. Києва Дарья Ширяєва.

Лишається відкритим низка актуальних запитань, відповіді на які хотіли би знати працівники кримських заповідників та всі українські природоохоронці. Чи збереже нова кримська влада всі заповідні території півострова? Чи матиме право Україна продовжувати співробітництво зі створеними або відновленими її ресурсами заповідниками? Яка доля чекає на співробітників і науковців заповідних територій?

«Історія Кримських заповідників сягає 100 років. Найближчими тижнями всі вони можуть перестати існувати. Відповідальність за такий небачений раніше удар по заповідній справі України лежить на всіх, хто інсценує «добровільний» перехід Криму до складу Російської Федерації, – додає заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Саме доля заповідників та їхніх працівників яскраво демонструє непродуманість та однобокість анексії Криму».Коментарі

  +0 #1 Александр 25 мар. 2014 г., 11:58:25
А зачем паРАШЕ заповедники.Здесь теперь везде будут чеченские пансионаты.Граждане Крымо-паРАШИ! Готовьтесь к выселению с ЮБК в засушливую степь.Потому что и там мы вам отключим воду.Молитесь дальше на своего Путлера.
  +0 #2 Евгений 25 мар. 2014 г., 12:05:00
Пусти козлов в чужой огород....

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За прошедшие сутки на линии фронта произошли 100 боевых столкновений. Враг нанес 62 авиационных удара - применил по нашим позициям 95 КАБов

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.