Кримськотатарські турки покладають надії на саміт «Кримської платформи» і вказують на значимість участі в заході Туреччини
- Подробиці
- Опубліковано 09.08.2021 18:10
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3680
Саміт «Кримської платформи» стане відправною точкою для повернення півострова. Такої думки дотримуються кримськотатарські турки. Депутат Верховної Ради України Рустем Умеров і член Меджлісу кримськотатарського народу доцент Гаяна Юксель прокоментували саміт, запланований на 23 серпня, в бесіді з агентством Анадолу.
За словами депутата Верховної Ради Умерова, платформа - це новий формат, створений для посилення міжнародного тиску на росію.
«Довгострокова і кінцева мета платформи - повернути Крим під контроль України. Саміт пройде на рівні глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, парламентаріїв і експертів. За підсумками заходу планується підписати декларацію про проблеми, викликані тимчасовою російською окупацією », -сказав депутат.
Умеров відзначив, що на сьогоднішній день свою участь в майбутньому саміті підтвердили понад 30 країн.
«І це число зростає з кожним днем. Створення міжнародної платформи по деокупації Криму підтримали багато країн, у тому числі міністри закордонних справ G8. Список учасників не розголошується, тому що росія загрожує і шантажує країни, щоб ті не приєднувалися до платформи», - зазначив Умеров.
При цьому депутат Верховної Ради висловив подяку Туреччині за підтримку територіальної цілісності України і участь турецьких офіційних осіб в саміті.
«Дві країни мають спільні інтереси в контексті безпеки Чорного моря. Також необхідно відновити безпеку судноплавства в регіоні, зокрема в питанні поширення дії міжнародного морського права в Чорному і Азовському морях. Ситуація в Криму погіршується з кожним днем через посилення мілітаризації, і це може стати проблемою для країн за межами Чорноморського регіону», - додав депутат.
У свою чергу член Меджлісу кримськотатарського народу доцент Гаяна Юксель нагадала, що саміт платформи відбудеться за день до святкування 30-річчя незалежності України.
«Ми, як жителі Криму, розглядаємо цю платформу в якості відправної точки, після якої почнеться справжня робота», - сказав Юксель.
За її словами, є два шляхи для звільнення Криму: військовий і дипломатичний, проте Україна вибрала дипломатичний.
«Виходячи з цього, Україна робить відповідні кроки, і платформа є частиною цього напрямку. Очікуємо широкої участі в платформі і, в кінцевому підсумку, звільнення Криму», - зазначила Юксель.
При цьому член Меджлісу кримськотатарського народу вказала на важливість участі в заході Туреччини.
«З одного боку, Туреччина - сусідня держава, а з іншого - братський народ для кримських татар. Крім того, Туреччина є країною Чорноморського регіону, а значить, грає важливу роль у питанні безпеки Чорного моря», - додала співрозмовниця Анадолу.
Фото aa.com.tr
Також з цієї категорії...

Аксенов назвал блокаду Крыма ограблением...
13 янв. 2016 г.

Печальный опыт Крыма ничему не...
23 мая 2017 г.

Оккупанты выдвинули Владимиру Балаху новое...
7 дек. 2017 г.
Набираючі популярність...

Воєнний стан VS стан війни...
22 апр. 2025 г.

Чи хоче Трамп слабшого долара...
22 апр. 2025 г.

ХАМАС закликало до масових протестів...
22 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 22 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі