​Кримськотатарські турки покладають надії на саміт «Кримської платформи» і вказують на значимість участі в заході Туреччини

Саміт «Кримської платформи» стане відправною точкою для повернення півострова. Такої думки дотримуються кримськотатарські турки. Депутат Верховної Ради України Рустем Умеров і член Меджлісу кримськотатарського народу доцент Гаяна Юксель прокоментували саміт, запланований на 23 серпня, в бесіді з агентством Анадолу.


За словами депутата Верховної Ради Умерова, платформа - це новий формат, створений для посилення міжнародного тиску на росію.

«Довгострокова і кінцева мета платформи - повернути Крим під контроль України. Саміт пройде на рівні глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, парламентаріїв і експертів. За підсумками заходу планується підписати декларацію про проблеми, викликані тимчасовою російською окупацією », -сказав депутат.

Умеров відзначив, що на сьогоднішній день свою участь в майбутньому саміті підтвердили понад 30 країн.

«І це число зростає з кожним днем. Створення міжнародної платформи по деокупації Криму підтримали багато країн, у тому числі міністри закордонних справ G8. Список учасників не розголошується, тому що росія загрожує і шантажує країни, щоб ті не приєднувалися до платформи», - зазначив Умеров.

При цьому депутат Верховної Ради висловив подяку Туреччині за підтримку територіальної цілісності України і участь турецьких офіційних осіб в саміті.

«Дві країни мають спільні інтереси в контексті безпеки Чорного моря. Також необхідно відновити безпеку судноплавства в регіоні, зокрема в питанні поширення дії міжнародного морського права в Чорному і Азовському морях. Ситуація в Криму погіршується з кожним днем через посилення мілітаризації, і це може стати проблемою для країн за межами Чорноморського регіону», - додав депутат.

У свою чергу член Меджлісу кримськотатарського народу доцент Гаяна Юксель нагадала, що саміт платформи відбудеться за день до святкування 30-річчя незалежності України.

«Ми, як жителі Криму, розглядаємо цю платформу в якості відправної точки, після якої почнеться справжня робота», - сказав Юксель.

За її словами, є два шляхи для звільнення Криму: військовий і дипломатичний, проте Україна вибрала дипломатичний.

«Виходячи з цього, Україна робить відповідні кроки, і платформа є частиною цього напрямку. Очікуємо широкої участі в платформі і, в кінцевому підсумку, звільнення Криму», - зазначила Юксель.

При цьому член Меджлісу кримськотатарського народу вказала на важливість участі в заході Туреччини.

«З одного боку, Туреччина - сусідня держава, а з іншого - братський народ для кримських татар. Крім того, Туреччина є країною Чорноморського регіону, а значить, грає важливу роль у питанні безпеки Чорного моря», - додала співрозмовниця Анадолу.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.