Кримськотатарські турки покладають надії на саміт «Кримської платформи» і вказують на значимість участі в заході Туреччини
- Подробиці
- Опубліковано 09.08.2021 18:10
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3744
Саміт «Кримської платформи» стане відправною точкою для повернення півострова. Такої думки дотримуються кримськотатарські турки. Депутат Верховної Ради України Рустем Умеров і член Меджлісу кримськотатарського народу доцент Гаяна Юксель прокоментували саміт, запланований на 23 серпня, в бесіді з агентством Анадолу.
За словами депутата Верховної Ради Умерова, платформа - це новий формат, створений для посилення міжнародного тиску на росію.
«Довгострокова і кінцева мета платформи - повернути Крим під контроль України. Саміт пройде на рівні глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, парламентаріїв і експертів. За підсумками заходу планується підписати декларацію про проблеми, викликані тимчасовою російською окупацією », -сказав депутат.
Умеров відзначив, що на сьогоднішній день свою участь в майбутньому саміті підтвердили понад 30 країн.
«І це число зростає з кожним днем. Створення міжнародної платформи по деокупації Криму підтримали багато країн, у тому числі міністри закордонних справ G8. Список учасників не розголошується, тому що росія загрожує і шантажує країни, щоб ті не приєднувалися до платформи», - зазначив Умеров.
При цьому депутат Верховної Ради висловив подяку Туреччині за підтримку територіальної цілісності України і участь турецьких офіційних осіб в саміті.
«Дві країни мають спільні інтереси в контексті безпеки Чорного моря. Також необхідно відновити безпеку судноплавства в регіоні, зокрема в питанні поширення дії міжнародного морського права в Чорному і Азовському морях. Ситуація в Криму погіршується з кожним днем через посилення мілітаризації, і це може стати проблемою для країн за межами Чорноморського регіону», - додав депутат.
У свою чергу член Меджлісу кримськотатарського народу доцент Гаяна Юксель нагадала, що саміт платформи відбудеться за день до святкування 30-річчя незалежності України.
«Ми, як жителі Криму, розглядаємо цю платформу в якості відправної точки, після якої почнеться справжня робота», - сказав Юксель.
За її словами, є два шляхи для звільнення Криму: військовий і дипломатичний, проте Україна вибрала дипломатичний.
«Виходячи з цього, Україна робить відповідні кроки, і платформа є частиною цього напрямку. Очікуємо широкої участі в платформі і, в кінцевому підсумку, звільнення Криму», - зазначила Юксель.
При цьому член Меджлісу кримськотатарського народу вказала на важливість участі в заході Туреччини.
«З одного боку, Туреччина - сусідня держава, а з іншого - братський народ для кримських татар. Крім того, Туреччина є країною Чорноморського регіону, а значить, грає важливу роль у питанні безпеки Чорного моря», - додала співрозмовниця Анадолу.
Фото aa.com.tr
Також з цієї категорії...

Путин внес обращение в Совет...
1 мар. 2014 г.

Російські силовики перетворюють Крим в...
19 июн. 2014 г.

МЗС України вимагає звільнити кримськотатарського...
22 авг. 2016 г.
Набираючі популярність...

Супермен Трамп і підступний Лютор-путін
11 июл. 2025 г.

Поліція притягнула до адміністративної відповідальності...
18 июл. 2025 г.

Щодо пересування ліжок у Кабміні
18 июл. 2025 г.
Останні новини
18.07.2025 23:01
Щодо пересування ліжок у Кабміні18.07.2025 10:52
Збито 11 ударних БпЛА ворога18.07.2025 10:47
1180 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем у воєнному зведенні за 18 липня обговорили наступні теми:
Коментарі