​США виступили на підтримку вірян Православної церкви України в Криму

Сполучені Штати виступили на підтримку вірян Православної церкви України в Криму, де російські силовики зірвали недільну службу у Білогірському районі за вигаданим приводом. Про це заявило посольство США в Україні, повідомляє Голос Америки.


«Ми завжди будемо підтримувати свободу віросповідання, вільну від зовнішнього впливу. Дозвольте людям вільно молитися!», - мовиться в заяві.

В Україні готують пакет санкцій проти тих, хто переслідує ПЦУ на окупованому півострові. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«З 2014 року окупанти насильницькими методами витісняють українську церкву з тимчасово окупованого Кримського півострова: незаконне привласнення майна кримської громади ПЦУ, грубе насильство, систематична заборона богослужінь», - зазначив заступник міністра Ігор Яременко.

За його словами, Мінреінтеграції вже підготувало санкційний пакет щодо осіб, які перешкоджають діяльності Православної Церкви України; його ухвалення Кабінетом Міністрів відбудеться найближчими днями.

Проти російських силовиків, які зірвали богослужіння у церкві Кримської єпархії ПЦУ, в Україні відкрито також кримінальне провадження. Про це повідомила прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя.

Як мовиться у повідомленні, провадження відкрито за фактом перешкоджання здійсненню релігійного обряду.

8 серпня представники так званого «Центру протидії екстремізму м. Сімферополя», створеного російським окупаційним режимом, увірвалися до монастиря святого Димитрія Солунського Кримської єпархії ПЦУ в с. Балки Білогірського району. Російські силовики змусили настоятеля монастиря зупинити богослужіння, мотивуючи свої дії тим, буцімто богослужіння порушує російське законодавство.

Православна церква України засудила насильство окупантів над православними українцями Криму.

Як нагадали в ПЦУ, монастир у с. Балки є однією з семи громад Православної церкви України, які продовжують богослужіння в умовах російської окупації Криму, тоді як до захоплення півострова тут було зареєстровано понад 40 українських православних громад.

«Починаючи з березня 2014 р., російська окупаційна влада всіляко перешкоджає діяльності цих громад», - заявили в ПЦУ, закликавши міжнародну спільноту «звернути увагу на цей черговий факт атаки російської влади на права людини і включити його виконавців до санкційних списків».

До міжнародної спільноти апелювала також омбудсмен України Людмила Денісова, закликавши посилити дипломатичний і санкційний тиск на рф, яка порушує права віруючих в Криму.

Фото RFE/RL



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.