​У Вашингтоні розмірковують: чи віддав Трамп наказ ударити по Ірану?

Офіційні представники з питань національної безпеки у Вашингтоні відмовляються коментувати повідомлення преси, що президент США Дональд Трамп у четвер затвердив рішення про військові удари проти Ірану, але потім відмовився від них з невідомих причин. Згідно з New York Times та Washington Post, Трамп схвалив удари по низці іранських об’єктів, зокрема по радарах та ракетних батареях, повідомляє «Голос Америки».


Зараз не відомо, написала Washington Post пізно у четвер, чи Трамп просто змінив свою думку стосовно ударів, чи адміністрація змінила курс з міркувань логістики або стратегії, і що зараз не зрозуміло, чи удари будуть здійснені.

Федеральна авіаційна адміністрація у четвер увечері терміново заборонила усім літакам США використовувати певні райони повітряного простору над Перською та Оманською затоками, де Іран збив безпілотний літак американських військово-морських сил.

Дональд Трамп заявив, що Іран «припустився дуже великої помилки», коли у Тегерані визнали, що застосували ракету над протокою Гормуз і збили розвідувальний безпілотник Global Hawk.

«Дрон, очевидно, був над міжнародними водами. У нас усе задокументовано. Це зафіксовано, не лише на словах», - сказав Трамп журналістам.

У відповідь на запитання, чи ті події можуть призвести до війни з Іраном, президент відповів: «Ви побачите».

Президент також припустив, що американський літак міг бути збитий у результаті інциденту, а не внаслідок навмисних провокативних дій за наказом іранського керівництва.

«Мені важко повірити, що це було навмисно, якщо вам хочеться знати правду, - сказав Трамп. - Я думаю, що це міг бути хтось неконтрольований, або дурний».

Він також підкреслив, що «було б зовсім інакше», якби Іран збив американський літак з пілотами.

У Конгресі США пролунали застереження про загрозу збройного протистояння між США та Іраном.

«Я сказав президентові, що такі конфлікти можуть розростатися, - переповів журналістам керівник демократів у Сенаті Чак Шумер. - Ми стурбовані, що він та адміністрація можуть вкотитись у війну».

У Тегерані заявили, що американський літальний апарат перебував у повітряному просторі Ірану і назвали це порушенням міжнародних законів.

«Ісламська республіка Іран не прагне війни, але зберігає за собою право… вживати відповідні дії», - заявив іранський посол в ООН Маджід Раванчі.

Центральне командування військово-повітряних сил США, яке керує військовими польотами в тому районі, назвало іранські твердження «категорично фальшивими».

«Той напад є спробою підірвати наші можливості спостерігати за регіоном після нещодавніх загроз міжнародному мореплавству та вільній торгівлі», - заявив представник Пентагона генерал-лейтенант Джозеф Ґуастелла.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Эта ночь тоже прошла для нас неспокойно. Враг продолжает беспокоить воздушное пространство Украины ракетно-«шахедными» атаками

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.